The 100 Postřehy k epizodě Join or Die

Postřehy k epizodě Join or Die

Postřehy k epizodě Join or Die

S epizodou Join or Die jsme se posunuli zase o krůček dál. Poznali jsme nový klan Zemšťanů, dočkali jsme se konečně Luny a v Polis došlo k neočekávanému zvratu. Pojďme si shrnout to nejdůležitější, co jsme se v epizodě dozvěděli.


40 0
1.5.2016

Den sjednocení

Celé tři série se řeší, zda Nebeští lidé uzavřou příměří se Zemšťany. Chvíle války střídají chvíle míru, ale většinou to mezi těmito klany bývá dost na ostré nože. Kdo by to byl řekl, že dva odlišné klany sjednotí umělá inteligence A.L.I.E. po boku bývalého kancléře Jahy. Z obávaných Zemšťanů a nově (ne)zvolené velitelky Ontari se tak stává bezmyšlenkovité vojsko umělé inteligence.

Marcus Kane byl jeden z posledních dospělých lidí z Arkádie, který si vzal čip. Je tedy jasné, že boj o svobodnou mysl budou muset vybojovat mladí hrdinové seriálu. Úvodní scéna, kdy Kane s Pikem dorážejí do Polis a všude kolem jsou ukřižováni lidé neochotní vzít si čip, trochu připomíná scénu ze seriálu Game of Thrones, kterým se The 100 rád dle slov tvůrce Jasona Rothenberga inspiruje.


(Ukřižovaný Marcus. Foto: CW)

Autentický flashback

Flashback v epizodě Join or Die nás přivádí do dob raného počátku seriálu a my tak vidíme scény, které předcházely pilotní epizodě. Částečně tak bylo vysvětleno, proč se mladistvým tak dobře dařilo na Zemi přežít. Všichni byli připravováni Charlesem Pikem, který během dvou týdnů musel připravit 99 neposlušných vězňů pro přežití na Zemi. Charles v epizodě několikrát mladistvým řekl, že se musí naučit „pozemským dovednostem“ (Earth Skills). Stejně byla pojmenována druhá epizoda první řady.

Častokrát se v seriálech stává, že když jsou natočeny scény, které přecházely předchozím řadám, divák pozná určitý nesoulad ve vzhledu hlavních postav (věk, vousy apod.). Tvůrci seriálu The 100 si ovšem s touto problematikou poradili velice dobře a flashback jako by z oka vypadl vzhledu všech prvních epizod seriálu. Ať už mluvíme o Octavii, Jasperovi či Murphymu, všichni vypadají tak jako v počátcích seriálu.

Nejvíce ovšem na sebe ve flashbacku strhává pozornost vzhled Marcuse Kanea a Jahy. Oba ve třetí sérii mají delší vlasy a vousy, ale ve flashbacku je vidíme hladce oholené a prakticky by člověk nepoznal rozdíl oproti první sérii, že tyto scény se točily o tři roky později. Jedna epizoda seriálu se standardně točí dva týdny, možná tento flashback točili tvůrci ještě předtím, než se nechaly hlavní postavy seriálu opět zarůst. Nic to nemění na tom, že v tomto případě se musí tvůrcům za autentický flashback zatleskat.

(Všichni vypadají tak jako v první sérii. Foto: CW)

Charles Pike

Charles Pike se v průběhu třetí sezóny nestal zrovna nejoblíbenější postavou, zvlášť když nedávno zabil Lincolna. Prakticky každý měl důvod ho nenávidět, ale epizoda Join or Die ho staví do zcela jiného světla, která diváka nutí v přítomnosti i ve flashbacku si alespoň částečně Pikea oblíbit.

Nejdříve jsou nám servírovány scény, ve kterých Pike učí neposlušné vězně z Archy, které přidávají nově zvolenému kancléři plusové body za snahu vězně něco užitečného naučit, posléze se Charles v přítomnosti musí zodpovídat ze svých činů, když ho mučí Indra. Ať už byl Pike jakýkoliv, Murphy měl pravdu v tom, že je silným mužem, kterého budou potřebovat. Hlavním nepřítelem je nyní A.L.I.E.. Nyní už nejde o boj mezi Zemšťany a lidmi z Arkádie, ale o boj svobodné mysli, jak ostatně naznačovala oficiální synopse třetí série.

(Stane se Pike teď oblíbenější postavou? Foto: CW)

Ropná plošina

Clarke a ostatní mezitím narazí na klan, který žije východně od moře. Poznáváme tak další z klanů Zemšťanů, kterým velí Luna, jedna z posledních temnokrevných na Zemi. Pokud vám ropná plošina něco připomíná, vězte, že už nějakou dobu si jí můžete všimnout v samotné uvítací znělce seriálu, kde je krásně vidět (28 vteřina). Bylo tedy jen otázkou času, než se ropná plošina v seriálu objeví.

V epizodě Join or Die zazní píseň zpomalené verze písničky Radioactive, která se proslavila díky skupině Imagine Dragons. Tuto píseň jsme mohli slyšet hned v pilotní epizodě, ke které se vlastně celá epizoda váže. Nyní jsme jí slyšeli, když byli mladiství vysláni na Zem, v prvním díle seriálu jsme si jí mohli poslechnout, když Octavia vystoupí ze záchranného modulu.

(Konečně jsme se v seriálu vydali na moře. Foto: CW)

Jak se vám líbila epizoda? Pokud jste postřehli něco, na co jsme zapomněli, určitě nám napište do komentářů.

Diskuze /13

LucaSS12

by ma zaujímalo, čo sa stalo s tými injekciami čo si pichla Becca a spolu s A.L.I.E 2 ich brala na zem vo flashback-och. Ak sa nemýlim, tak jej potomkovia ako napr. Lexa, Luna sa už rodili ako temnokrevní. Potom mi vychádza to, že bud ich Becca použila všetky alebo sa ešte niekde nachádzajú. Stačilo by, aby ich, napr. Clarke našla a si jednu pichla a by mohla A.L.I.E 2 vložiť do seba. Je to iba moja úvaha a ak už to bolo niekde spomenuté, tak sa ospravedlňujem alebo som to len prehliadol

#5 PaigeM
1.5.2016 | 18:23:26
Engeneer

Spíš bych řekl, že ty flashbacky se točili úplně naposled, tak si herci mohli dovolit vlasy a vousy shodit. Do července zase dorostou:-)

1.5.2016 | 18:41:59
Liss93

…trochu připomíná scénu ze seriálu Game of Thrones, kterým se The 100 rád dle slov tvůrce Jasona Rothenberga inspiruje. Tak kdo umře jako další? :D

#4 Adélka_MucQ
1.5.2016 | 18:57:40
Adélka_MucQ

#3 Liss93: Podle GoT? Nakonec všichni :D

#7 Liss93
1.5.2016 | 19:49:40
PaigeM

#1 LucaSS12: Tohle je zajímavá myšlenka… na injekce jsem už úplně zapomněla! :) Celkově jsem hodně zvědavá, jak se bude seriál vyvíjet dál – do finále a vůbec všechno. Jenom doufám, že Abby, Kane a další nakonec vyváznou od Alie… A žádná další hlavnější postava nezemře, zase tolik se k GOT přiblížit Stovka nemusí :D

#6 LucaSS12
redaktor
1.5.2016 | 20:06:13
LucaSS12

#5 PaigeM: ja len kvôli tomu, že v tom flashback-u ukázali, že ona si jednu pichla a potom priamy záber na kufrík plný tých injekcií. Si myslím, že to ešte zohraje rolu v nasledujúcich epizódach a možno to nechajú už tak :)

#8 LCEM
1.5.2016 | 21:24:09
Liss93

#4 Adélka_MucQ: Zatím to není takové drama :D

1.5.2016 | 22:24:59
LCEM

#6 LucaSS12: Já si zase myslela že ty injekce píchala lidem na zemi, co přežili ten výbuch, aby mohla mít následovníky. Ale nevím jak se to vyvine dál. Do finále nám moc epizod nezbývá a nějak mi docházejí teorie o tom, jak se Clarke ocitne v CoL.

#9 LucaSS12
1.5.2016 | 22:38:04
LucaSS12

#8 LCEM: niekde som sa dočítal, že Clarke sa stretne s ducho Lexy v poslednej epizóde, tak ma napadá iba to, že Clarke si vezme ten „plamen“. Neviem čo je na tom pravdy a som zvedavý, ako to tvorcovia nakoniec spravia :)

#10 Engeneer
1.5.2016 | 22:48:25
Engeneer

#9 LucaSS12: Tak třeba se přidá k mainstreamu a spolkne Jahův čip:-) a bude patřit k těm 3%, kteří odolávají:-)

1.5.2016 | 23:02:35
Chanshuwun

Je tu niekto z klubu Pindra (Pike + Indra) ? :D

#13 Raya
2.5.2016 | 11:30:10
Car

ke GoT bych to zase zrovna nepřirovnávala:D

2.5.2016 | 14:37:34
Raya

#11 Chanshuwun: to snad ne ze nee, už jen z tý představy mám osypky :D

2.5.2016 | 18:28:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!