The 100 Postřehy k epizodě Red Sky at Morning

Postřehy k epizodě Red Sky at Morning

Postřehy k epizodě Red Sky at Morning

Před námi už je pouze dvouhodinová epizoda a potencionálních spojenců, kteří by pomohli Clarke porazit A.L.I.E., ubývá. Jak nakonec bude umělá inteligence poražena? Pomůže Roan, Luna či někdo jiný?


31 0
8.5.2016

Kdo je vlastně A.L.I.E.?

Celou sezónu poznáváme umělou technologii A.L.I.E. a její snažení naplnit své Město světel lidmi. I když část jejího napájení byla v epizodě zničena Charlesem Pikem v Polis a Raven v Arkádii, A.L.I.E. zůstala stále naživu a je zřejmě napájena poslední věcí, která by nás napadla – poslední vesmírnou stanicí Archy.

Na Arše už ovšem není žádný žijící člověk (aspoň co víme), takže jak bude Archa odpojena, aby A.L.I.E. ztratila svou moc? Stále se nabízí možnost zničení Archy jadernou hlavicí, kterou Jaha přivedl na Zem ve druhé sérii. Nabízí se také varianta, že A.L.I.E. bude zničena úplně jinak (nebo naopak vůbec a uvidíme jí i ve čtvrté řadě). Stále existuje jeden temnokrevný, který by si teoreticky mohl implantovat čip a A:L.I.E. porazit. je skutečná Luna poslední temnokrevnou?


(Ve vesmíru vše začalo, může to tam i skončit. Foto: CW)

Kdo by si mohl vzít čip?

Seriál se celou třetí sezónu tváří, že Luna je na Zemi skutečně poslední temnokrevnou, nemusí tomu ale nutně být skutečně tak. Becca strávila většinu svého života ve vesmíru, tak odkud se vzala její temná krev? Je možné, že její zbarvená krev má co společného s radiací ve vesmíru, tím pádem by si mohl čip vzít kdokoliv z Archy.

Zatím jsme viděli, jak se pokusila Clarke implantovat čip Carlu Emersonovi, který neměl pochopitelně správnou krev a umřel. I když jsme několikrát viděli naše hlavní hrdiny z původní Stovky krvácet, nevšimli jsme si žádné temně zbarvené krve. To ovšem nevylučuje, že dalšími temnokrevnými by mohl mohli být právě oni. Za zhruba 100 let evoluce ve vesmíru se mohla černá krev opět zbarvit na původní červenou, a ve finálovém díle by si tak mohla implantovat čip třeba Clarke.

(Už i Emori je ve službách A.L.I.E. foto: CW)

Luna a její neutralita

Luna je známa svou neutralitou a s pár obyvateli žije na opuštěné ropné plošině, daleko od veškerého dění. V epizodě Red Sky at Morning konečně chápeme, proč se Luna rozhodla opustit Polis a stát se vyvrhelem Zemšťanů. I když ve svém dětství toužila stát se Hedou, v drsné Konklávy v prvním kole se musela utkat v boji na život a na smrt se svým bratrem.

Po zabití svého bratra si uvědomila, že trůn Hedy jí za to nestojí a rozhodla se hlavní město opustit a žít ve vyhnanství. I když jí Titus označil za zrádce, lze její postoj na věc chápat. Luna se tak stala vyvrhelem Zemšťanů, a možná to je také důvod, proč si tak dobře rozuměla s Lincolnem, jehož postavení u Zemšťanů nebylo také vždy nejpevnější.

(Luna si nechce za žádnou cenu vzít čip. Foto: CW)

Kde Clarke bude hledat pomoc?

Už nás čeká pouze dvouhodinové finále s názvem Perverse Instantiation a spojenců, kteří by pomohli Clarke pomoci porazit A.L.I.E. značně ubývá. Když se nyní Luna rozhodla nezapojit se do války s umělou inteligencí, Clarke má poměrně svázané ruce a Plamen, který má, je jí aktuálně k ničemu. Kde by tedy mohla hledat pomoc? V mrtvé zóně, nebo někde jinde, kde A.L.I.E. ještě nepůsobí?

Nejpravděpodobnější je, že Clarke požádá o pomoc Roana, se kterým ovšem nemá z minulosti ty nejlepší vztahy. Sám Roan Clarke řekl, že až jí příště uvidí, budou nepřátelé a jeden z nich zemře. Vše ale zatím svědčí tomu, že Roan a jeho Ledový národ není pod vlivem A.L.I.E. Ledový národ je známý svou nevraživostí a částečnou nechutí k ostatním zemšťanským klanům, takže sem si A.L.I.E. a Jaha netroufli ještě vydat.

Pokud se ovšem i tak Roan přidá na stranu Clarke, armáda není řešením, jak A.L.I.E. porazit, proto si zřejmě budeme muset počkat na jiné a chytřejší řešení. Nezapomeňte také na náš článek z února, kde si můžete prohlédnout fotky z natáčení z finále. Pokud si nechcete kazit překvapení, dál nečtěte.

Clarke a Jasper budou ve městě Světel a Clarke se zde setká po dlouhé době s Lexou. Jak se tam Clarke dostala? Umřela?

(U koho bude Clarke, Bellamy, Octavia a Jasper hledat pomoc? Foto: CW)

V epizodě dále zažil své světlé momenty Monty s Harper, zatímco Jasperovi zabili jeho potencionální lásku Shay. Zřejmě naposledy jsme v seriálu viděli Hannah Greenovou. Jak se vám epizoda líbila? Jak skončí podle vás finále?

Diskuze /19

jajush

Upřímně doufá, že A.L.I.E. touto řadou končí, její příběh mě nebaví a myslím, že se autoři odklonili od původní myšlenky seriálu (a tohle si mohli nechat na později).

#2 sylek1
webmaster
8.5.2016 | 18:45:42
sylek1

#1 jajush: Ale vůbec se neodklonili od původní myšlenky seriálu. ALIE sehrála veledůležitou roli. To díky ní vznikla Archa, díky ní byla Země zničena jadernými zbraněmi. K tomuhle to spělo už od úplného začátku a opravdu to je důležitou součástí seriálu. Od začátku byla Stovka prezentovaná jako postapokaliptický sci-fi seriál a umělá inteligence je právě ta sci-fi součást. Kdyby nebylo první verze ALIE, která vše zničila, nebyla by ani Stovka. ;-) A kdyby nebylo Beccy a její ALIE2, tak by nebyla ani třeba Lexa. ;-)

#9 Car
8.5.2016 | 18:59:57
Mates79

Ja neviem, možno si stojím na kábli, ale stále nejak nerozumiem tomu čo chce ALIE dosiahnuť? Dajme tomu – čisto teoreticky – že by naplnila Mesto svetiel a všetci, úplne všetci ľudia budú mať čip – tak čo ďalej? Čo tým získa? A čo bude robiť ďalej?

#4 sylek1 #5 The-Killing #6 tigy
8.5.2016 | 20:28:01
sylek1

#3 Mates79: Vydržte ještě dvě epizody, potom to bude dávat smysl, uvidíte. ;-)

8.5.2016 | 20:35:24
The-Killing

#3 Mates79: Ona chce naplniť Mesto svetla a zničiť Zem nadobro ak som to dobre pochopil…niekde som to čítal..

8.5.2016 | 20:40:14
tigy

#3 Mates79: Bude neobmedzenou vládkyňou CoL a bude si môcť robiť, čo len chce :)

8.5.2016 | 20:41:51
komja

Myslím si, že to nějak tou evolucí nevzniklo, ale že případně najdou poznámky nebo si nějak tu krev uměle vytvoří nebo seberou čipešek Ontari a očipujou jí svým čipeškem xD

#8 The-Killing
8.5.2016 | 22:23:59
The-Killing

#7 komja: to by bolo uplne super :) Ale A.L.I.E ju určite chce zabiť…

8.5.2016 | 22:32:13
Car

#2 sylek1: naprostá true :-D :-) náhodou to smysl dává přesně jak píšeš :-.)

#10 sylek1
8.5.2016 | 22:43:24
sylek1

#9 Car: Možná to teď někomu vadí, myslím dějová linka s ALIE a CoL a smysl mu to nedává, protože se prakticky celé dvě série neřešila ta základní věc, ALIE1 a její role v tomhle všem. Ano, Země byla zničená jadernými hlavicemi, byli jsme nuceni žít 97 let ve vesmíru…to byla vlastně jediná zmínka o zničení Země. Občas se objevil nějaký náznak, ale první skutečný náznak byl konec 2. série, když ten magor Jaha vešel do té vily, kde se poprvé setkal s ALIE. Jo, ale jaktože mohl Jaha ALIE vidět, aniž by si vzal ten zatracený čip? Nevzpomínám si, že by si někdy někdo tuhle otázku tady v diskuzi položil. Ostatní ji přece vidí až tehdy, když spolknou ten čip, jinak ji vidět nemohli. ;-)

#11 The-Killing #13 Car
8.5.2016 | 23:05:20
The-Killing

#10 sylek1: Nevidel ju len Jaha ale aj Murphy..a bol to hologram :D myslím, že je to jednoznačné :)

#12 sylek1
8.5.2016 | 23:07:23
sylek1

#11 The-Killing: Jo, už jsem to našel. Ta budova byla vybavená holografickým zařízením, takže tam se mohla jako hologram zjevit, až poté, co si vzal Jaha čip, tak se přesunula do toho mobilního „batohu“ a to už ji mohl vidět pouze jen ten, kdo se očipoval.

8.5.2016 | 23:11:54
Car

#10 sylek1: jako pravda to je právě…nikdy o tom nebyla ani zmínka a rozhodně to v seriálu chybělo takže já jsem naopak ráda, že se to začalo rozebírat právě :-) jako asi se to nemusí řešit i 4. sérii ale chápu proč se to řeší aktuálně :-D

8.5.2016 | 23:23:08
Engeneer

„Becca strávila většinu svého života ve vesmíru.“

Becca se přemístila na Polaris až když začala pracovat na ALIE 2 a po odpálení hlavic tam zůstala 2 roky, než se vrátila. Tomu bych neříkal „většina života“ :-)

Měl jsem dojem, že tu jadernou hlavici využili pro ten přenosný zdroj, který Pike zničil, takže co zbylo z hlavice bude jen pár plechů:-)

Začínám se bát, že sérii ukončí deus ex machina. Všichni delikventi budou těsně před smrtí a najednou se objeví roj meteoritů a zničí ten prstenec archy a s tím i ALIE :D Nebo podobná blbost :-)

9.5.2016 | 6:34:48
Alisanti

Všimla jsem si v několika zahraničních diskuzích, že dost lidí zaráží chování Jaspera. Docela mi to teď taky vrtá hlavou- vážně je divnější než obvykle :D. Že by měl čip? A taky vznikaji teorie, že by new commander mohla bejt Raven. Má černou krev nebo ne?

#19 VXV
9.5.2016 | 11:00:29
LadyLucy

Černou krev přece získala Becca na vesmírnej stanici, jak si píchala tu černou látku do žil. http://the100.wikia.com/…s/Nightblood Dole jsou fotky, tak jedině, že by se našel ten kufřík a někdo si tu látku vzal.

9.5.2016 | 12:58:56
Marie1994

Jak to tak čtu tak jedine, co mě napadá, že Jasper na 100% očipovaný, a že mu ten čip dali jak ho drželi svázaného u Luny. A novou Hedou se stane Clarke . kdo jiný :D

12.5.2016 | 10:38:38
VXV

Doufám, že se další série nebude odehrávat v Městě světel (kdyby se jim ALIE náhodou nepovedlo zničit a Becca by všechny zabila, ale před tím očipovala, aby tam mohli žít :D). Clarke a spol by se třeba potom nějak pokoušeli dostat s ostatními lidmi z Města světel do reality a na jinou planetu, protože Země by už byla zničena ALIE. Ale vůbec netuším jak by to tvůrci seriálu udělali…

15.5.2016 | 21:44:22
VXV

#15 Alisanti: nemá ne? :D kde by ju vzala

15.5.2016 | 21:47:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!