The 100
90/100 - 808×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Co znamená oznámení ve finále páté řady, že jsme se dočkali konce první knihy?

Co znamená oznámení ve finále páté řady, že jsme se dočkali konce první knihy?

Pátá řada je za námi a kromě překvapivých momentů jsme na obrazovkách mohli vidět, že se jedná o konec první knihy. To zajisté muselo zmást spoustu fanoušků, protože de facto nikdo nevěděl, že první řada začínala příběh nějaké knihy první. Tvůrce seriálu nyní vše vysvětluje.

19 1
27.8.2018

Seriál se inspiroval knižní sérií od spisovatelky Kass Morgan, která k dnešnímu dni vydala již čtyři knihy s našimi hrdiny, konkrétně The 100 (2013), Day 21 (2014), Homecoming (2015) a Rebellion (2016). Jak už to ale v praxi bývá, seriál se od knih velice liší, za což ale v tomto případě tvůrci vůbec nemohou.

Hlavní tvůrce seriálu Jason Rothenberg již dříve vysvětloval, že musel improvizovat a prakticky si vymyslet příběh seriálu sám, protože když seriál vznikal, nebyla dokončena ani první kniha. Seriál vznikal paralelně s první knihou a Rothenberg si sedl s Kass Morgan, probrali spolu první epizodu a dozvěděl se, co dalšího se v knize bude dít. Jelikož ale seriál musel pokračovat, Rothenberg se vydal na zcela jinou cestu než Morganová. Obě díla jsou tak prakticky úplně jiná a jedná se o odlišné příběhy.


(Seriál se od knih velice liší. Foto: CW)

Jason Rothenberg dále přiznal, že si dokáže představit, jak matoucí bylo pro diváky na konci epizody Damocles – Part Two vidět, že se jedná o konec první části. Co to mělo znamenat? Rothenberg vysvětluje, že konec první knihy pro něj znamená konec Stovky a jejich příběhů na Zemi. Kniha dvě tak otevře zcela nová dobrodružství na nové planetě.

Pro seriál se ale prakticky nic nemění. Dočkáme se šesté řady, která samozřejmě může být i poslední. Nikdo tedy přesně neví, jak dlouho bude trvat kniha druhá a zda se někdy dočkáme knihy třetí. Na knižní předlohu se není nutno ohlížet. První kniha má leccos společného se seriálem, druhá se odehrává tři týdny po příletu Stovky na Zem, poslední se zase zabývá skupinou The Protectors, se kterou musí naši hrdinové soupeřit.

Také vás zmátlo označení na konci páté série, že šlo o konec první knihy? Máme tu někoho, kdo čte knihy Kass Morganové?

Zdroj: Express.co

Diskuze /13

Ary14

Četla jsem první díl a moc mě nebavil. Se seriálem se to nedá srovnat.

27.8.2018 | 18:02:57
awacs

Asi se zeptám hloupě, ale to mohlo někoho zmást? :D Mě to došlo a to ani nevím, že to mělo knižní předlohu :D :D

#3 Makavelina
27.8.2018 | 18:08:32
Makavelina

#2 awacs: Mě to zmátlo, protože vím, že knížky existují, ale bylo mi jasné, že první knížka nemohla pokrýt celých pět sérií. Nezmátlo mě to ale natolik, abych se kvůli tomu hroutila a nespala kvůli tomu, mátlo mě to po dobu asi dvou vteřin… :D

27.8.2018 | 18:11:28
FValek

Knížky mě bavily hlavně proto, že to pro mě bylo něco jiného, než seriál a to je jedině dobře. Postava Glass byla super, to byla tak trošku Raven, ale vlastně někdo úplně jiný :D No a co to znamená mi taky došlo, jsem na to zvyklý hlavně z Heroes, tam to také označovali jako knihy. :)

27.8.2018 | 21:26:26
mavic

je v knizkach niekto ako murphy? ak hej tak ich idem zhanat :)

27.8.2018 | 22:02:01
mavic

je v knizkach niekto ako murphy? ak hej tak ich idem zhanat :)

#8 FValek
27.8.2018 | 22:02:01
bloody_maniac

Já jsem nečetla, ale mám objednány knížky, takže jsem zvědavá. :)

28.8.2018 | 12:22:53
FValek

#6 mavic: Je tam přímo Murphy, ale rozhodně mu není věnovaná taková pozornost… Asi si teď ani nevzpomenu na nějakou příhodu s ním, ale jmenovitě tam je. :D

28.8.2018 | 14:18:38
mavic

super, diky za info :)

28.8.2018 | 16:58:56
Golradir

Docela bych ocenil, kdyby někdo napsal článek, jak moc se knihy a seriál od sebe liší :)

#11 rio
28.8.2018 | 18:34:57
rio

#10 Golradir: Čítal som iba prvú knižku, a druhú mám asi rok doma no nechce sa mi ju ani čítať oproti seriálu sú dosť nudné, ide to strašne pomaly, v prvej knihe je opísané iba ako stovka ide na zem, ich prvé chvíle tam, plus do toho opísané niečo z minulosti a skončí to tak že nájdu nejakého človeka vonku… to je v podstate celých 278 strán prvej knihy

#12 Golradir
29.8.2018 | 1:09:30
Golradir

#11 rio: :D :D Tak to se nedivím, že druhá kniha se válí kdovíkde :D

29.8.2018 | 11:53:36
LFlame

Co jsem zaslechla, tak kniha/knihy jsou spíše o vztazích mezi stovkou.. Takže je to opravdu velký rozdíl, některé postavy tam ani nejsou a opravdu je stejný jen začátek. Co vím, tak tam snad není ani Lexa, Lincoln.. Ale to jsem se fakt jen doslechla, už jsem nějak pak neměla chuť to číst, když to není podobné :-D

3.9.2018 | 14:28:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama