The 100 Dá sbohem seriálu i Jasper Jordan?

Dá sbohem seriálu i Jasper Jordan?

Dá sbohem seriálu i Jasper Jordan?

Pokud existuje v seriálu The 100 nějaká postava, kterou absolutně nezajímá blížící se apokalypsa, je to Jasper Jordan. Ten má ve čtvrté sezóně vše na háku, vystavuje se nebezpečí, překazuje ostatním plány a hlavně už dál nechce žít. Rozloučíme se s Jasperem v průběhu čtvrté sezóny?


14 9
2.5.2017

Jasper Jordan měl připravenou dějovou linku pro tři série. Následně se s ním už moc nepočítalo. Ve finále třetí řady měl po procitnutí od spárů A.L.I.E. popadnout zbraň a vystřelit si mozek. Jelikož finále třetí sezóny bylo už i tak dost krvavé, tvůrce seriálu Jason Rothenberg nakonec upustil od tohoto plánu a nechal Jaspera přežít.

Možná tak jeho dějová linka ve čtvrté sezóně může působit trošku zvláštně. Je to jedna z mála postav, která nemá v nové řadě nějakou větší úlohu, je spíš na obtíž a pro děj (zatím) prakticky není důležitý. Skoro se i zdá, že s Jasperem do čtvrté sezóny nepočítali, ale následně ho do ní museli zakomponovat, když už přežil události třetí sezóny.


(Jasper někdy až moc riskuje. Foto: CW)

V nejnovější řadě má Jasper vše na háku. Vystavuje se zbytečně nebezpečí, dokonce uvažoval nad sebevraždu a nyní se rozhodl posledních pár dní na Zemi strávit neustálým opíjením. Dokonce do své křížové výpravy dokázal naverbovat i dalších pár mladistvých. Mezi nimi je například i Harper McIntyre, Montyho přítelkyně.

Nyní se zdá, že Jasper se nechce zachránit před blížící se Praimfayou. Chce si užít posledních pár dní na Zemi a následně zemřít. Vypadá to tedy, že Rothenberg se chce vrátit ke svému původnímu plánu – chce nechat Jaspera zemřít. Sice to nebude za takových drastických podmínek jako v případě třetí řady, ale na výsledku to nic nemění. Letos bychom se nemuseli rozloučit pouze s Jasperem, ale i s Raven Reyes, nad kterou se také vznáší pomyslná smrtka.

Jak se vám líbí příběh Jaspera ve čtvrté sezóně? Chtěli byste, aby dál vystupoval v seriálu, nebo byste jeho smrt uvítali?

Diskuze /10

Kimberlly

Ja ho chudáka chápem, ale niektorí tvorcovia sa správajú k ich postavám fakt nemožne, toto je jeden z tých príkladov! :/ Takže nechcem, aby Jasper umrel!

2.5.2017 | 17:33:25
Nina317

On mal už zomrieť v prvej sérii, keď sa mu do hrude zapichla kopija :D

2.5.2017 | 17:38:47
Romix01

Jen ať umře..

2.5.2017 | 18:35:10
Hild

Ten už přežil svou smrt několikrát :-D A já si myslím, že tato série je jeho konečná

2.5.2017 | 18:50:27
Johnny Horse

Jeho dějová linka je nejhorší, první dvě řady patřil k mým oblíbeným postavám, teda než umřela Maya, od tý doby tam je jako osina v zadku. Chápu, měl právo na smutek a zlobu, ale co je moc, to je moc. V tý 4. sérii už být neměl, mohli ho na konci 3. série nechat odejít klidně někam do lesů a aspoň jednu, dvě série ho tam neukázat a pak by se tam objevil společně s nějakým novým velkým nebezpečím.

2.5.2017 | 19:13:39
Golradir

Dal bych Jasperovi nějaký důvod žít a chvíli na to bych ho zabil… Já vím kruté, ale zase by to mělo koule a možná by někomu i slzička ukápla :D

#7 mima33
2.5.2017 | 21:35:33
mima33

#6 Golradir: :D no neviem či by som smútila za Jasperom. Mali ho nechať zomrieť už na konci minulej sezóny alebo v prvej epizóde, keď sa chcel zastreliť. Je tam zbytočný a irituje ma už od konca druhej sezóny. A to som ho mala celkom rada zo začiatku.

2.5.2017 | 21:56:42
scottt1

Len aby to scenaristi nespravili tak, ze Jasper bude dalej zit a namiesto neho zabiju Montyho.

#9 mima33 #10 zaandulee
2.5.2017 | 22:30:05
mima33

#8 scottt1: tiež mám taký neblahý pocit, že ho tam naschvál budú držať. Skôr to vidím tak, že v tejto sérii dáme zbohom Raven, Abby, možno Roanovi a O. (tej najmä kvôli konkláve – nie že by som jej neverila, ale Jason veci rad komplikuje a to by bola fasa komplikácia ak by Skaikru napokon nemali prístup do bunkru).

3.5.2017 | 1:31:22
zaandulee

#8 scottt1: To snad ne…já mám Montyho o hodně raději, než Jaspera. Jasper mě už od Mount Weather štve.....nemám ho vůbec ráda.....vůbec by mi nevadilo, že zemře. Co se týče Raven…tak ta žít musí!!! Je mezi mými oblíbenými postavami, hned po Bellamym a Octávií. Taky jsem měla ráda Lincolna a Lexu, ale ti již umřeli.....bohužel.

4.5.2017 | 15:06:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!