The 100 Jak se vztah Bellamyho a Clarke v seriálu liší od knihy?

Jak se vztah Bellamyho a Clarke v seriálu liší od knihy?

Jak se vztah Bellamyho a Clarke v seriálu liší od knihy?

Jelikož nás další řada čeká až za několik měsíců, můžeme se podívat na jiná témata, kterým v průběhu sezóny nevěnujeme až tak velikou pozornost. Dnes se podíváme, jak daleko je vztah Bellamyho a Clarke v knihách a zda je nějaká naděje, že by se něco podobného stalo i v seriálu.


18 2
3.9.2018

Jak jistě víte, seriál je inspirovaný knižní sérií od spisovatelky Kass Morgan. Ta má na kontě dokonce již čtyři knihy ze světa Stovky. První se jmenovala The 100, druhá Day 21, třetí Homecoming a zatím poslední Rebellion. Současný seriál již nemá mnoho společného s knihami, ale alespoň se v obou dílech vyskytují stejné postavy.

Mezi Bellamym a Clarke to pomalu jiskří od první sezóny. Fanoušci tak velice touží po tom, aby se Clarke dala dohromady s Bellamym, ale zatím se jejich vztah zdá být pouze přátelský, možná tam nějaké sexuální napětí ve vzduchu je, ale mezi postavami se v seriálu nic nestalo, i když by se někdy mezi nimi dala atmosféra přímo krájet. Žádný sex neproběhl, ani větší pusa.


Knihy jsou v tomto směru značně napřed. Tam Bellamy s Clarke již nějaký čas chodil a v poslední knize Rebellion ji vzal na perfektní místo v lese, kde jí ukázal, že zde chce vybudovat jejich nový domov. Při té příležitosti ji požádal o ruku a věnoval jí stříbrný prsten s modrým kamenem. Clarke řekla svému příteli ano. Bellamy a Clarke jsou tak v knize již nějaký čas šťastným párem.

(Stane se mezi postavami v šesté sérii něco vážného? Foto: CW)

Když to mezi nimi jiskří i v seriálu, proč tak daleko nedošel i Jason Rothenberg? Ten se již několikrát vyjádřil, že vše má svůj čas. Clarke nějaký čas randila s Finnem, posléze s Lexou, určitý milenecký vztah má čas od času s Niylah. Bellamy zase aktuálně chodí s Echo. Zatím se tedy zdá, že tomu nejsledovanějšímu (ne)páru není přáno býti spolu, i když asi každý vidí, že se mezi postavami něco děje.

Rothenberg také v jednom z dřívějších rozhovorů přiznal, že fanoušci v každém seriálu vždy chtějí někoho dát dohromady, ale jakmile to tvůrci udělají, jsou diváci zklamaní. Proč tomu tak je? Protože ten nejzajímavější příběh mezi postavami je právě ten, kdy spolu nejsou a je mezi nimi napětí. Jakmile se dá pár dohromady, je prakticky hotovo a už není (mnohdy) fanoušky čím překvapit (protože posléze se zase čeká, až se postavy rozejdou).

Nyní ovšem Jason Rothenberg naznačil, že šestá sezóna bude plná vášně a dočkáme se také sexu. To nám tedy dává opět naději, že by se mezi Bellamym a Clarke mohlo přeci jenom něco stát. Navíc nyní, když spolu budou muset opět spolupracovat, vycházet a rozhodovat o životech ostatních. V mezičase se může stát cokoliv a třeba se seriálová zápletka alespoň místy přiblíží té v knize.

Chcete, aby Bellamy a Clarke tvořili pár i v seriálu? A chtěli byste seriálovou svatbu?

Zdroj: Express.co

Diskuze /20

Hadrian

zapomněli jste na to jak spal Bellamy s Raven

3.9.2018 | 17:57:18
Inčučuna

Mohli by byť spolu, alebo nech si aspon Clarke niekoho nájde. Bellamy mal aj Ginu ktorá zahynula v Mt.Weather.

3.9.2018 | 18:33:47
FaithOriginal

Já nevím, co na nich všichni vidí; Bellarke je upřímně to poslední, co od The 100 chci. -.- Jako, něco tam asi je a už od první série je mi jasné, že spolu nakonec skončí, ale mně se k sobě prostě nehodí…

3.9.2018 | 18:35:29
Hild

Já už upřímně moc nerozumím, jaké úmysly má Jason s Bellarke. Vždycky jsem si říkala, že Bellarke bude „slow burn“ a slow burn patří mezi to nejlepší a nejoblíbenější v TV co se týče vztahů, protože dokážou diváky emocionálně vtáhnout a nepustit. Já vždycky říkám, že slow burn je taková hra s tvůrci a diváky, všichni ví, kam to směřuje, ale neví kdy, a jaká bude ta cesta. Pamatuji si Jasonův starší rozhovor, který je zmíněn i v článku, že jakmile dáte hlavní pár dohromady, tak je konec, vytratí se z toho to kouzlo a diváci chtějí více, ale tam už více nejde a pak to dopadne tak, že se vytváří hloupá dramata ve vztahu, pár se rozhází a znovu dává dohromady atd… Na druhou stranu si tvůrci musí dát pozor, kdy už to začnou natahovat až moc dlouho, tzn. když přijde ten moment, kdy příběh jasně říká „teď je ten správný moment,“ ale tvůrci ještě za žádnou cenu nechtějí dát postavám volnost a vymýšlí další kličky, jak pár nedat dohromady. Pak se z toho může také vytratit vše, co diváci na daném slow burn milovali. A to se podle mě stalo v páté sérii.

Celá první polovina měla jasné náznaky, že to směřuje k romantickému Bellarke – Clarke volá každý den po dobu 6 let Bellamymu, pak scény jako „taker and his girlfriend“, „traitor, who you love“, reakce Clarke na líbající se Bellamyho s Echo DVAKRÁT a to ani nemluvím o těch jejich pohledech a obětích, jenže pak přišla druhá polovina série, jeden druhého zradí, Clarke absolutně nezajímá, že Bellamy mohl zemřít atd… Po finále sezóny navíc vyšel další rozhovor s Jasonem (kvůli kterému jsou na twitteru opět fanoušci pěkně naštvaní), kde víceméně popřel všechny ty romantické náznaky z první půlky sezóny. Já jsem mu přestala rozumět, když někde píše scénář a chce dát jasně najevo, že postavy jsou jen přátelé, tak tam přece nebude dávat scény, které jsem popsala výše, to by nedávalo smysl, ledaže by tyto scény byly jen proto, aby se bellarke fanoušci nepřestali dívat. The 100 je teď v tom bodě, kdy bellarke fanoušci už dál tu hru s tvůrci hrát nechtějí.

Pro mě je bellarke naprosto unikátní, Bob a Eliza mají neskutečnou chemii, ale já jsem přestala rozumět Jasonovi, takže vůbec netuším, kam to celé směřuje.

Zároveň nevěřím, že Bellamy a Echo jsou „endgame“, přesně jak se píše v článku, to nejzájímavější na každém vztahu v tv je to, jak se pár dává dohromady. To sexuální napětí, chemie a emoce, to je něco, co Bellamy a Echo nikdy nebudou mít. A Bellamy měl zatím dva vážnější vztahy a to vždycky, když Clarke byla někde mimo a všechen vývoj byl přeskočen. Další náhoda?

3.9.2018 | 20:00:44
niektotu

Ja byť jasonom Rosenbergom, tak Bellamyho ožením s Echo a má po problémoch s Bellarke fanúšičkami. Mne dosť lezie na nervy že Bellamy čaká na pokyny Clarke a nemá vlastné názory, takého chlapa by normálna ženská nechcela (pre mňa je to nudný truľo). Chlap má mať grády, vlastnú hlavu. Páčil sa mi Roan, toho je veľká škoda, medzi ním a Clarke to iskrilo ako ohňostroj, škoda, veľká škoda. Už tam žiadny poriadny chlap neostal, jedine ak by vskriesili McCrearyho. Vyzerá to na ženskú telenovelu a chlapských pajácov visiacich na šnúrkach žien:-). Aspoň že Murphy je v pohode a Kane je chlap ako sa patrí.

#10 MichaelaK
3.9.2018 | 20:34:22
LeneWillhill

Co dodat, ti dva by se k sobě hodili, ale Jason to silně zkazil. Pořád to natahuje, před začátkem další sezóny fanoušky láká na to „možná“ a pak zase nic, jen aby ty fanoušky neztratil a oni se nepřestali dívat. Takže jsem už bohužel ve stavu, kdy už je mi to asi jedno. Hlavně ať nezůstane s Echo, je jediný co můžu říct.

4.9.2018 | 7:48:46
Klarulka

Tohle je přesné, až by byli spolu, tak bych jen čekala na jejich srdcervoucí rozchod. Chci aby to bylo jako ve 2. sérii, kdy to mezi nimi bylo čisté kamarádské ale strašně to mezi nimi jiskrilo, že by je každý shipoval dohromady

4.9.2018 | 7:51:13
scottt1

Je vidiet, ze tu prevlada Bellarke zakladna. Ti dvaja sa k sebe uz nehodia. Prve 2 serie mali k sebe omnoho blizsie, ale teraz uz nie. Ja len dufam, ze to nedopadne medzi nimi ako v knihe.

4.9.2018 | 18:41:28
fandapcd

Teď už nedává moc smysl je dát dohromady. Nikdy jsem nechápala tou obsesí s Bellarke, ale to je tím, že dle mýho se k sobě prostě nehodí, jako partáci ano, ale toť vše.

webmaster
4.9.2018 | 18:50:11
MichaelaK

#5 niektotu: Mela jsem to stejne, predstavovala jsem si Clarke s Roanem. To byl chlap. Jiskrilo to mezi nimi.

4.9.2018 | 20:00:07
Nilly

Jděte už s Bellarke někam :D já tam fakt to jiskření nevidim

#12 fandapcd
4.9.2018 | 22:04:47
fandapcd

#11 Nilly: Amen sista :D

webmaster
4.9.2018 | 22:22:51
lencha

Nemůžu si pomoct, ale mezi Bellamym a Clarke žádnou chemii necítím ani nevidím. Chovají se spíš jako sourozenci, přátelé.

Uvěřitelný pro mě byl vztah Finna a Clarke a pak jsem fandila Roanovi a Clarke. Škoda, že je Roan už mimo.

Lexa a Clarke, to pro mě bylo naprosto zapomenutelné, stejně jako Lexa sama. Byla, zemřela, tečka.

Nechala bych Bellamyho s Echo, ta mi k němu celkem sedí, i když mi vedle něj přijde jako moc velká drsňačka (hodila by se mi k němu nějaká něžnější duše, ale kdo ví, třeba je v momentech, které nám seriál neukazuje Echo ve vztahu k Bellovi něžná a citlivá :-) ). A Clarke by měli najít nějakého nového partnera (nejlépe muže). :-)

#14 niektotu
5.9.2018 | 11:32:04
niektotu

#13 lencha: Moja reč. Tých LGBT vzťahov je tam až až.

#15 fandapcd #20 Lord Denvil
5.9.2018 | 18:46:51
fandapcd

#14 niektotu: Kolik, že jich je? :D :D :D

webmaster
5.9.2018 | 22:34:35
niektotu

Čo ja viem? Na mňa až moc. Keď spočítam všetky epizódy, tak tí dvaja chlapi, mená si nespomeniem, Lexa+Clarke, Clarke+Nyilah, to je až až.

6.9.2018 | 8:51:20
MichaelaK

Clarke byla nejlepsi s Finnem. Tam tu dejovou linku pojali tak zvlastne a jeste to, jak ho Clarke zabila … S Lexou mi nevadila, ale nejake velke jiskreni tam tedy nebylo S Roanem jsem si myslela, ze to nejak vymysli, chemie tam byla.

Pokud jde o Clarke a Bellamyho beru je jako dobre pratele, nevim, co by se muselo stat, abych si rekla, jo, ti patri k sobe.

9.9.2018 | 12:37:02
Dartanas

Upřímně doufám že Bellamy zůstane s Echo a Clarke si najde nějakou jinou přítelkyni. Původně jsem doufal že zůstane s Lexou, ale bohužel to nevyšlo. S Finnem byli dobrý pár, ale rozhodně jsem byl proti jejímu vztahu s Roanem, ten chlápek se mi prostě nelíbí, protože vypadá jako ten typ, pro kterého je samozřejmost že mu baby padají do klína. Takové typy docela nesnáším.

12.9.2018 | 16:00:02
Inčučuna

Vedel by mi niekto vysvetliť prečo je toľko ludí posadnutých Lexou? Súhlasím že to bola dobrá postava, ale to boli rovnako aj Finn a Lincoln.Chápem LGBTI, ale že by ich bolo toľko?

#20 Lord Denvil
16.9.2018 | 14:25:22
Lord Denvil

#19 Inčučuna: #14 niektotu: no, hlavně homosexuální páry jsou opravdu super na zachování lidské rasy a znovyzalidneni planety!… Tvůrci zřejmě nedávali pozor v hodinách biologii :D :D :D… Zlata BSG… :-P

31.10.2018 | 10:51:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S05E13: Damocles - Part Two

cz100%
cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem

Sedí na verze: 

  • SVA, RARBG, CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Novinky

Známe datum premiéry šesté série

Známe datum premiéry šesté série

Dnes byla stanicí CW a tvůrci seriálu The 100 oznámena premiéra šesté série, jež je plánována na jaro 2019. Konkrétní datum, společně s dalším překvapením, které si pro nás tvůrci připravili, se dočtete uvnitř článku.

Reklama

Aktualizace postav

Během páté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

 

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK