The 100 Jason Rothenberg o čtvrté sérii

Jason Rothenberg o čtvrté sérii

Jason Rothenberg o čtvrté sérii

Zdá se, jako bychom na návrat The 100 čekali roky, což je vlastně docela trefné, protože v seriálovém světě je osm měsíců věčnost. Nakonec jsme se ale dočkali, čtvrtá série dnes večer startuje v USA, a tak je rozhodně dobrá chvíle na rozhovor o tom, co nás čeká.


23 0
1.2.2017

Clarke se bude muset vypořádat s bezprostředními následky, které po zničení Města Světla dopadají – paradoxně, jako by to byla jediná věc na světě – na udržování míru. S novou hrozbou, kterou je jaderná apokalypsa, byste doufali, že se lidská rasa spojí, a budou s tím bojovat. Věci na Zemi ale nikdy nejsou tak jednoduché.

ScreenerTv mluvil s Jasonem Rothenbergerem o nové sérii. Rozhovor nám tak přinesl nové informace, které se týkají blížící se apokalypsy, nováčků v Polis a samozřejmě Bellarke.


Jak se všichni vypořádají s tím silným vzduchoprázdnem, které po smrti Lexy a zničení Města Světla zůstalo v Polis?

Velkým konfliktem na Zemi byl vždy bipolární vztah mezi Azgedou a Trikru. Byly jakýmisi velmocemi a všichni ostatní si vybrali stranu způsobem, jakým si ji náš svět vybíral během Studené války. To je vlastně pokračující zdroj konfliktu. Nová série začíná tím, že se všichni probouzí z Města Světla, kde na ničem nezáleželo, a teď se společně ocitají v Polis, a ty staré konflikty a nepřátelství se stávají nesmírně důležitými. Skaikru se zmítá mezi nimi. Za prvé – pravděpodobně nikdo nemá rád Skaikru. Jako strážci tajemství, že se svět blíží ke svému konci, musí v podstatě přijít na způsob, jak přežít den, aby přišli na to, jak zachránit svět. To se bude tak nějak odehrávat v první epizodě.

Na kterou stranu padne během tohoto konfliktu Král Roan?

Roan je samozřejmě král jedné z těch dvou velmocí, Azgedy, a myslím si, že je králem neochotně. Není to pozice, kterou hledal, a teď se musí vypořádat s tím, co je nejlepší pro jeho lidi, versus pro všechny lidi. Podobně jako v nové sérii Clarke, i on by rád překonal nedostatky. Musí si uvědomit, že je vůdcem všech lidí, a že jsou v tom všichni společně, ale bude stále tažen zpět k tomu, co je nejlepší pro Ledový národ. Clarke podobně prekonává to, že je jenom Skaikru a snaží se mimo jiné přijít na způsob, jak zachránit každého. Uvědomuje si, že jsou všichni na stejné lodi, a jediné správné řešení je to, které zachrání všechny.

(Ilan bude velice důležitou postavou čtvrté série. Foto: CW)

Co můžeme tenhle rok čekat od Octavie a jejího vražedného příběhu?

Octaviina cesta je v nové sérii úžasná. Jsem ohledně toho opravdu nadšený. Dost temně zahájí čtvrtou sérii, a to tím, že udělá cokoliv, aby zaplnila prázdnotu – často nezdravými způsoby a temnými cestami. Stává se z ní trošku vrah a uvědomuje si, že se cítí naživu, pokud je na pokraji smrti, nebo když je sama příčinou něčí smrti. Je to něco, v čem je dobrá a bude se muset smířit s tím, že sešla z cesty. Lincoln byl velký bojovník, ale věděl… Dobrý bojovník ví, kdy nezabít. Lincoln ji to naučil, ale ona to zapomněla. Myslím, že vojáci a lidé, kteří bojují ve válkách, jsou ti, kteří jsou nejméně ochotní do té války jít, protože vědí, co to stojí. Pro politiky je lehké jen tak sedět a mluvit o ní, ale nakonec jsou to vojáci, kdo musí bojovat a vědí, že by to mělo být z dobrého důvodu. Takže Octavia se má hodně co učit.

Řekl jste, že třetí série měla skončit Jasperovou smrtí, ale nakonec jste se tak nerozhodl. Jaký bude jeho pohled na život ve čtvrté sérii?

Rozhodně není v jiné pozici, než byl na konci třetí série, až na to, že na začátku nové série dostane v podstatě „odklad“ v tom smyslu, že nemusí ukončovat svůj vlastní život, protože to svět za šest měsíců udělá za něj. Zaplňuje svůj čas žitím, protože není nic, co by mohl udělat. Bude si užívat, jak může, dokud může.

(Dokud budou Bellamy s Clarke jeden tým, má svět šanci na přežití. Foto: CW)


Co můžete říct o Ilanovi a proč přichází do Polis?

Ilan je z Trishanakru, takže je Zemšťan z klanu, se kterým jsme se ještě moc nesetkali. Byl ve Městě Světla. Byl očipován, když A.L.I.E. posílala sluhy od vesnice k vesnici a čipovala lidi na „povel“ velitelky, v té době Ontari. Byl zodpovědný – jak uvidíte ve druhé epizodě, za některé špatné věci, které se staly, když byl očipovaný. Uvidíme takový mini flashback na začátku druhé epizody, abychom viděli, co udělal a pochopili, proč je takový, jaký je. Je v podstatě pro pomstu proti technologii, aby zajistil, že se to už znovu nestane, a to ho v budoucnu přivede do konfliktu se Skaikru. Je velice důležitou postavou čtvrté série.

Jak bude vypadat vztah Bellamyho a Clarke?

Myslím, Bellamy a Clarke – jsou spolu, když se dějí dobré věci, když kopou za stejný tým. Vrátili se k sobě v jedenácté epizodě minulé série a domnívám se, že zrovna tehdy se pro skupinu začaly věci opět ubírat správným směrem, což nakonec vedlo k poražení A.L.I.E. V téhle sérii je uvidíme tam, kde minulou skončili. Jsou tým, a snaží se udělat to, co je dobré pro jejich lidi. Clarke je možná více než Bellamy předurčena k zachránění všech, a Bellamy je předurčen k tomu, aby jí pomohl. Dokud jsou spolu, a dokud jsou tým, který bojuje za správné věci, tak si myslím, že svět má šanci.

Diskuze /12

WithDark

Chybí mi Lexa. Podle mě Alycia debnam Carey udělal chybu, když odešla z THE 100. Jasně, Fear The walking dead je známo díky TWD. Ale jako Lexa měla víc fanoušků, Ve FTWD je taková…nudná…a 60% lidí na to kouká jenom díky její roli v THE 100. The 100 není tak uplně známo jako TWD, což je škoda si myslím. Clarke s Lexou mohli tvořit zajímavou dvojici kterou žádný jiný seriál nemá. Škoda. Tak doufejme aspoň v Bellamyho…Jinak se moc těšim. Je to skvělý seriál.

#2 Engeneer #5 nagasek5 #11 jirkem
1.2.2017 | 19:30:21
Engeneer

#1 WithDark: Problém byl, že ji hned neupsali jako hlavní herečku a tedy neměla jistotu, že za pár měsíců bude mít práci. Když pak přišlo FTWD a nabídka hlavní role, kdo by se rozhodl jinak?

1.2.2017 | 20:10:32
mima33

Clexa mala isto veľa fanúšikov, a ja som Lexu mala tiež veľmi rada – najmä v tretej sérii -, ale povedzme si úprimne. Celý ten vzťah bol tak trochu toxický. Lexa kvôli Clarke robila ústupky, kvôli ktorým ju jej ľudia začínali nenávidieť (viď v 3×07, keď ju ten starec chcel zabiť). Zemšťania sa odjakživa riadili istými zákonmi a Lexa ich v mene Clarke porušovala – veľmi pochybujem, že by také názory mala, ak by nikdy Clarke nestretla. Od začiatku tretej série som vravela, že Clarke napokon zaviní Lexinu smrť tým, akého slabocha z nej robila a aj sa stalo – jej smrť ako taká ma neprekvapila (prekvapil ma len spôsob akým zomrela). Treba sa už konečne s jej odchodom zmieriť a pohnúť sa vpred, nie stále nad tým lamentovať. Ja sa náhodou teším – štvrtá séria mi začína pripomínať prvú – žiadna Lexa, všetci delikventi pokope (tí živí), boje o moc medzi klanmi (tentoraz konečne viacerými) – I can't wait! :)

1.2.2017 | 20:35:50
wee_n

A já jsem zítra od 13 do 21h. v práci…jako každej čtvrtek..to mi to vyšlo fakt super na ty díly :/ :D

webmaster
1.2.2017 | 21:57:41
nagasek5

#1 WithDark: Taky mi chybi lexa dost..ale co uz nadelame..kdyz uz se dala na to FTWD tak snad to aspon bude poradne pokracovat! Ja FTWTD sleduju vicemene jen kvuli ni..ale treba se jeste objevi ve 4 serii porad doufam…kdyz se objevila v tom poslednim dilu ve 3 sezone..v tom meste svetel.. treba ji Clarke jeste tam potka prave..kdo vi..ale je to mizerna sance..to me mrzi myslim si ze Lexa mohla byt pro Alyciu zivotni role …:))

1.2.2017 | 23:07:09
Erzik

Mě hlavně těší, že to dávají rovnou i na Netflix, takže nemusím nic stahovat ;-)

redaktor
2.2.2017 | 12:35:31
C.l.a.i.r.e

Konečně po dlouhé době začíná nová série YES !!! Nevím, pro mě byla postava Lexy zajímavá, ale asi mě nechytla natolik jako ostatní, aby mi vadilo, že postava byla usmrcena. Tím spíš mi přijde zajímavější, jak se to dál bez ní bude vyvíjet. Ale je to jen můj názor :)

2.2.2017 | 13:08:02
Sayuri-chan

Mne teda Lexa nechýba, teším sa, že Bellamy opäť spolupracuje s Clarke, možno as dočkám aj bellarke raz :D A nová postava sa mi celkom páči, uvidíme aký bude :D

2.2.2017 | 13:24:43
nagasek5

nevi nekdo zda uz jsou titulky aspon SK??

#10 wee_n
2.2.2017 | 20:01:50
wee_n

#9 nagasek5: Slovenské titulky se mám pocit ani nedělají :)

webmaster
2.2.2017 | 20:38:52
jirkem

#1 WithDark: Lexa hraje ve WD? Koho?

#12 nagasek5
překladatel
3.2.2017 | 15:57:37
nagasek5

#11 jirkem: Ne ja myslel Fear the walking dead nedavno novy serial spin off serialu WD :) hraje tam hlavni postavu Alycie…a kvuli tomu vicemene musela opustit 100 protoze nestihala oba dva serialy coz je fakt skoda:(…

3.2.2017 | 16:09:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!