The 100 Když se bortí tvůrcům plán aneb co dělat, když hlavní herci odmítají již ve velkém hrát v seriálu The 100

Když se bortí tvůrcům plán aneb co dělat, když hlavní herci odmítají již ve velkém hrát v seriálu The 100

Když se bortí tvůrcům plán aneb co dělat, když hlavní herci odmítají již ve velkém hrát v seriálu The 100

Sedmá řada je finální řadou seriálu The 100. Určitě jste si ale všimli, že je v mnohém jiná. Hlavní hvězdy, na které se upínala pozornost v předchozích řadách, najednou překvapivě chybí v jednotlivých dílech a přednost dostávají vedlejší postavy. Proč tomu tak je?

18 0
19.8.2020

Tvůrce Jason Rothenberg to neměl s poslední řadou vůbec lehké. Scénář se musel několikrát upravovat kvůli osobním problémům hlavních herců. O kom je řeč? Především o Elize Taylor a Bobu Morleym. Oba se seznámili na natáčení, začali spolu chodit, posléze se zasnoubili a nakonec vzali. Téměř pohádkový příběh.

Pár se ovšem pokoušel o dítě, což se jim nakonec podařilo, a Eliza otěhotněla. Bohužel následně potratila, což pár úplně zdevastovalo. Eliza Taylor to špatně snášela, a tak od začátku bylo jasné, že v seriálu The 100 nebude moci hojně vystupovat jako dříve. Navíc měla natáčet i jednu z připravovaných epizod, ale toho nebyla herečka kvůli psychickému rozpoložení schopná, tak jí na poslední chvíli zaskočila kolegyně Lindsey Morgan.


Aby toho nebylo málo, začala na sebe upozorňovat i ex-přítelkyně Boba Morleyho, která ho nazývala tyranem, který ji zakazoval chodit mezi lidi, ustavičně jí ve vztahu podváděl, shazoval a nadával. Abychom se zde už nevrhali do čistě bulvární roviny, zde radši zastavíme. Jelikož toho bylo na Morleyho moc, požádal tvůrce, že si musí dopřát delší dovolenou, a tak se v seriálu nebude moci prakticky v celé první polovině sedmé řady vyskytovat.

(Pár zažil během roku 2019 a 2020 několik osobních ran a návrat do práce zkrátka byl nemyslitelný. Foto: CW)

Podobně to bylo i s Elizou Taylor, která sice úplné volno nedostala, ale její příběh byl v sedmé řadě upozaděn na minimum. Morley se vrátil na natáčení až v druhé polovině sedmé řady, kde by měla dostat větší prostor i Taylor. Většinu sezóny jsme ovšem sledovali příběh s vedlejšími postavami, které zničehonic musely dostat prostor, protože dosavadní hvězdy seriálu se nemohly zúčastnit natáčení.

Rothenberg tedy musel značně přepisovat sedmou řadu tak, aby co nejvíce vyškrtl postavu Bellamyho a upozadil postavu Clarke. Kdo jiný po těchto dvou hvězdách měl převzít otěže seriálu? Zřejmě by se nabízela Octavia Blake v podání Marie Avgeropoulos. Herečka byla každý rok ve výborné formě, protože je zvyklá sportovat. Bohužel před natáčením poslední řady značně přibrala, takže ji tvůrci nemohli využívat až tak hojně do akčních scén, aby to zkrátka nevypadalo směšně.

Pozornost se tak musela upnout na postavy jako jsou Echo, Hope Diyoza či Gabriel Santiago. Zkrátka to jinak hlavní tvůrce Jason Rothenberg nemohl vymyslet. Sedmá řada se tak místo postav začala více soustředit na širší svět a lore seriálu The 100, což nikdy v minulosti nebylo zvykem. Bohužel ale tvůrci neměli prakticky jinou možnost.

Jak vy byste jako tvůrci vyřešili trable, kdybyste nemohli používat hlavní herce tak, jak jste byli v předchozích letech zvyklí? A vypořádali se tvůrci se ztrátou herců důstojně v poslední řadě?

Zdroj: DenofGeek.com

Diskuze /40

tominotomino

Ačkoliv na jednu stranu zamrzí, že ty nejdůležitější postavy mají méně prostoru, je fajn, že se i ty vedlejší v závěru seriálu dočkaly většího prostoru, jako třeba Indra, Emori či Diyoza.

webmaster
19.8.2020 | 18:21:32
MichaelaK

Já nevím, ale asi bych od nich chtěla, aby splnili smlouvu. Určitě měli nějaké smlouvy.

Bob požádal a bylo mu vyhověno, ale Eliza měla dále točit naplno, ale potratila, to nebylo plánované.

To upozadění Clarke a Bellamyho, z mého pohledu, sérii ublížilo a nedává smysl. Zničilo to konec. Jediný, kdo to mohl utáhnout byla Octavia, Diyoza, Murphy, Sheidheda a Maddi. A ani tady to nevymysleli dobře. Octavila mohla dostat ještě lepší příběh, to stejné Diyoza, i Murphy a Maddi úplně odrovnali a naprosto nevyužili.

19.8.2020 | 19:38:19
Argetlam Královrah

Ta chyba byla, že z těch postav udělali superhlavní stejně jako na začátku. Někdy kolem 2 – 4 série se mi zdálo, že třeba Raven, Lexa, Jasper, John, Emori, Jaha, Abby, Marcus atd. měli daleko víc prostoru a Clarke s Bellamym se přirozně upozadili. Bohužel v posledních dvou sériích z nich (a ještě Octavie) znovu udělali superhlavní postavy a celý seriál se zase točil jen kolem nich (resp. linky, kde tyhle postavy nebyly, byly jen velmi krátké, pokud vůbec nějaké).

19.8.2020 | 20:33:38
Milano33

No, je to škoda, ich častá neprítomnosť sa citeľne podpisuje na kvalitách tejto série. Tak aspoňže Murphy to stále tiahne.

19.8.2020 | 22:12:38
MichaelaK

Mně to nikdy nevadilo. Vždy jsou v seriálu hlavní postavy a vedlejší, ale když se pak v poslední – finální sérii z hlavních postav stanou vedlejší, tak to úplně nedává smysl.

#28 Stolid
19.8.2020 | 22:20:10
Makavelina

Mě to jako extra nevadí, zatím se mi to líbí pořád jako na začátku, a tohle řešení je pořád lepší než např. náhlá smrt Bellamyho nebo Clarke. Raven mi přijde hrozně nevyužitá, Oktávka už tam taky působí spíš jako takový přicmrndávač, což je ještě větší škoda než absence Bellamyho v první půlce série. Jsem moc zvědavá na konec, doufám že bude důstojný a uspokojivý.

20.8.2020 | 9:38:19
zroutik

Hh jaky osobní problémy? Ty má každej a pracovat musí, navíc ty problémy co tady popisujou jsou čistě psychycký – takže vymyšlený nic víc.

20.8.2020 | 10:50:52
Kometa

Hele kadé má smlouvu,tak má být profík a fungovat. Dal bych jim flastry,že by teprve poznali jak vypadá osobní problém …

20.8.2020 | 12:55:25
Hyde

Je mi to lito, ze maji Bob a Eliza takove probleny a smulu. Nicmene jestli jsou profici a maji smlouvu na x serii, tak doufam ze takovou informaci, jako ze se pokouseji otehotnet dali vedet scenaristum. Jinak mi to prijde jako hvezdny manyr, kdy si hvezdy proste vyrvou, ze se musi scenar upravit.

20.8.2020 | 14:29:31
MichaelaK

Souhlasím se všemi. Boba a Elizy mi je líto z lidského pohledu. Ale jsou to herci, měli dotočit poslední sérii, ještě navíc poslední, takže mě doopravdy mrzí, že to vypadá, jak to vypadá.

20.8.2020 | 14:51:15
niektotu

Tento článok je veľmi nepresný. Takže ex-prieateľka Boba zverejnila nepríjhemné informácie o ňom nedávno) cca 2 mesiace, keď bol produkčne už seriál dotočený, takže menej vystupovania Boba neobstojí. Požiadal vraj o voľno, čo ho k tomu ale viedlo nevedno, keďže vtedy ešte ešte nemala Eliza potrat. To sú fakty. A k Elize, že malôa zlé psychické stavy, to každá žena pochopí. Ona vyzerá byť rodinne založený a nie kariérny typ.

#21 tom99
20.8.2020 | 15:12:37
MichaelaK

Jo, jo – Bob požádal před a bylo mu vyhověno. Ale nepočítalo se s tím, že Eliza otěhotní a potratí a nebude schopná také tolik natáčet.

A ty kecy bývalé přítelkyně jsou doopravdy tak 3 měsíce staré, to už bylo dotočeno. Ale rozhádala se kvůli tomu celá parta. S Bobem nemluví téměř nikdo, s Elizou minimum. Přijde mi to škoda, že nějaká zhrzená expřítelkyně toto nyní vytáhne. Nemám ráda toto praní na veřejnosti. Měla to řešit předtím. Teď už nikdo jiný, než oni dva, nezjistí, jak to celé bylo. Teď je v oblibě vytahovat, co se kdy v minulosti údajně událo, nová móda.

#14 Inčučuna #14 Inčučuna
20.8.2020 | 15:35:26
FValek

Ta kila navíc aspoň dobře simulují, že je Octavia aková starší teď :D

20.8.2020 | 15:38:32
Inčučuna

#12 MichaelaK:
#12 MichaelaK: A kto už nehovorí s Elizou? Celkovo , 3 roky po začiatu Meetoo začala revolúcia požierať svoje deti.Už viac progresívcov v Hollywoode prišlo o prácu, aj ženy. Najnovše dokonca jeden chlap obvinil Elen Degeneres že ho v 70-tych rokoch ako malého šikanovala kvôli jeho obezite, ona už bola dospelá.

#15 niektotu #17 MichaelaK
20.8.2020 | 18:00:45
niektotu

#14 Inčučuna: Ja čo som zachytila problémový bol Bob, vraj neovládal scénar, boli na neho sťažnosti a dokonca sa rozhádal s hlavným autorom. Zrejme vážne, pretože ho nikde nikdy ako herca nespomína. Na Elizu nie, tá len schytala kritiku od ex, že si Boba ulovila (závisť). Ale už mlčím, Bob tu má svojich zaslepených fanúšikov:-)

#16 Inčučuna
20.8.2020 | 18:55:17
Inčučuna

#15 niektotu: Tak prepáč. Mne teda Bob ani Bellamy vôbec nechýbali, hlavne odkedy prestal byť vojnový líder a urobili z neho Gándího. Nemyslím si že tu má Bob velkých fanúšikov len je divné že si ho aspon v troch článkoch hejtovala aký je to hnusný,škaredý a vymäknutý chlap. Ja viem, že ženy si vyberajú hlavne silných a sebavedomých alfa, ale nech sa potom nesťažujú.Zrovna sa v USA rozbehla diskusia okolo simps(dobráci čo nadbiehajú ženám, sú im vždy vo všetkom k dispozícii, ale ženy si ich nikdy nevyberú ako partnerov), sú to idioti.:-))))

20.8.2020 | 20:22:12
MichaelaK

#14 Inčučuna: Lindsey Morgan, Tasya Teles a Sachin Sahel nemluví ani s Elizou. :(

A Bob se s nikým nerozhádal, měl ale psychické problémy ještě před začátkem natáčení a také před potratem Elizy, tak se domluvil, že se nebude v poslední sérii tak hojně vyskytovat.

S nepřítomností Elizy nikdo nepočítal.

20.8.2020 | 20:30:37
RagnarokCzD

Já nevim … mě přijde, že to seriálu docela prospělo. :D

Osobně mam velkou radost, že Murphy s Emori dostali tolik prostoru. :3

20.8.2020 | 21:37:35
mia28

Člověk nemusí číst bulvár, stačí diskuze na edně :-).

20.8.2020 | 23:31:40
mia28

A omlouvám se za dva komentáře, mobil, no :-). Ze sedmé série jsem zatím dost zklamaná, nevím, jestli v tom tak velkou roli hraje absence Bellamyho a de facto i Clarke. Osobní problémy herců chápu. Profesionalita jde k šípku, pokud člověk prochází depresí. Kdo nezná, nemůže v životě pochopit a budou to pro něj pouze vymyšlené problémy. I bez Elizy a Boba se dalo vykřesat víc. Snad aspoň dostaneme důstojný konec… No, už chápu ty, kteří byli zklamaní z GoT :).

20.8.2020 | 23:36:14
tom99

#11 niektotu: Ano, Bob požádal o volno, o tom jsme psali pár článků nazpátek, můžeš si najít. Možná, když žádal, tak se ještě nestala ani jedna z těchto věcí, a bylo mu vyhověno. Nikdo ale nevěděl, že se něco takového stane s Taylor. Mimochodem to s jeho ex, že to přišlo na povrch někdy na přelomu červena července, vůbec neznamená, že to Bob již nějaký pátek neřešil. Ten tlak od té ex tam byl již delší dobu, Taylor dokonce popisovala, jak to ovlivňovalo její vztah s Bobem, takže Morley stoprocentně cítil, že se jeho ex na něj chystá a s něčím přijde, což se stalo… Na druhou stranu, jak píšu v článku, je to už na okraji s bulvární zprávou, proto jsem se v tom nechtěl šťourat. Svatý asi nebude nikdo a každý má své problémy, jak Bob, tak jeho ex, ale co ve skutečnosti dělo v jejich vztahu bych moc nechtěl komentovat a ani mi to nepřísluší. O tom, co se pořádně děje a dělo ve vztahu, ví jen ti dva..

#22 Inčučuna #24 niektotu
webmaster
21.8.2020 | 11:25:25
Inčučuna

#21 tom99: Eliza popisovala ako to ovplyvnilo ich vzťah s Bobom? Myslíš to verejné vyhlásenie čo zverejnila na instagrame ako to celé bolo? Mne to prišlo ako vymyslená rozprávka, ako scénár k romantickému filmu.Príliš tomu neverím.

21.8.2020 | 11:41:15
VikkyASH

Přijdou mi docela pokrytecké ty komentáře od těch, co se jim nelíbí jejich profesionalita. Docela by mě zajímalo jestli nemají dvojí metr. Zda se vždy i oni ve své práci chovají profesionálně.. A herectví je práce jako každá jiná. A at už jde o práci či cokoliv jiného tak jsme všichni nahraditelní, takže představa, že tu není nikdo, kdo by tu práci za mě udělal je naivní. Což se krásně ukázalo i v seriálu.. nahradili je další.. zda to je dobře či špatně pro seriál / děj je pro každého jen subjektivní pohled.

21.8.2020 | 15:36:53
niektotu

#21 tom99: Lenže ja som reagovala na tento článok, kde z tohop logicky vycháídza že neúčasť Bpba pri natáčaní súvisela s potratom a potom kecmi bývalky. To proste nie je pravda, časovo to nesedí. Toť vsjo. A k profesionalite hercov: Mali podpísané zmluvy, súhlasím s ostatnými že to bolo neprofesionálne (ako tehotenstvo, tak voľno B.). Je to práca ako každá iná. Vnímam to trochu ako hviezdne maniere, autorom to určite narobilo starostli a dejová linka tým utrpela (aspoň to tak vnímam ja).

21.8.2020 | 19:28:37
adaf777

Bob měl psychické problémy už dlouhou dobu. Minulý rok když byl na comic conu tak druhý den se omluvil, že mu není psychicky nejlíp a neukázal se.

21.8.2020 | 20:04:09
Inčučuna

Všetci hovoríte že to bolo neprofesionálne, ale depresia je choroba, podla stupna sily bráni často vôbec normálnemu fungovaniu človeka hlavne psychicky, pri ťažších aj fyzicky,a tu máme hercov, na ktorých zlých výkonoch by to bolo jasne vidieť.To si žiadny režisér nedovolí riskovať a dokurviť film alebo seriál zlým výkonom herca.

#29 niektotu
21.8.2020 | 21:13:18
Leksa kom Trikru

nevím proč se pokoušela o dítě ,když natáčela seriál .Mohla klidně ještě rok alespon počkat.Jak si mohla Octavia dovolit ztloustnout?I já si toho všiml!

21.8.2020 | 21:43:12
Stolid

#5 MichaelaK: Promiň ale, seriál bez hlavních hrdinů? Všichni ostatní jsou nudní a usínám přitom. Na celou sérii jsem se podívala, jenom abych v posledním díle v poslední série se rozloučila s Clarke a Belllamy. Echo, Hope Diyoza či Gabriel Santiago – všechny tyto postavy jsou nudné, Gabriel byl strašnej prudič a všechno zkazil na co sáhl.

21.8.2020 | 22:37:32
niektotu

#26 Inčučuna: Zas objektívne, keby šlo o tvojho zamestnanca a nemohol by dlhodobo robiť (z nejakého dôvodu), riešila by si to náhradou. Bohužiaľ v Holywoode teraz majú samé protestné hnutia (mee too, lgbtq, BLM a pod.) že si scénaristi a režiséri nedovolia ani pípnuť (preto aj herečka čo hrala Diózu mohla natáčať tehotná). Ešte pred pár rokmi by ju okamžite nahradili. Nedávno som zachytila článok že jeden môj obľúbený herec musí na každom kastingu preukazovať orientáciu a podporu BLM. Neuveriteľné, sťažoval sa v článku že herecké výkony už nikoho nezaujímajú, len podpora správnych hnutí.

22.8.2020 | 9:36:34
Hild

To přepisování celého scénáře jde na sérii strašně vidět, pro mě je to jednoznačně nejhorší série. Je to takové prázdné. Celý děj okolo Sanctum mi přijde hrozně nudný a pořád dokola to samé. Bob a Eliza potřebovali volno, to jsou věci, které se nedají ovlivnit, ale co třeba Octavia a Raven? Čekala bych tedy, že tu sérii bude alespoň táhnout Octavia, ale ve všech scénách jen prakticky stojí, není vůbec důležitá a to stejné Raven. Hlavní postavou je Echo, která je podle mě příšerná. Já nevím, jsem strašně zklamaná touto sérii.

A ohledně Boba a jeho ex. Podle mě to je něco, co by se nikdy nemělo řešit na internetu. Nikdo nevíme, jak přesně to bylo a například matka od Elizy se veřejně za Boba postavila a na instagramu napsala, že jí to láme srdce a prý nejhorší je, že nemůže nic říct veřejně, i když zná pravdu a napsala spoustu hezkých věcí na Boba. Mi to prostě přijde, že Bob a jeho ex měli vzájemně toxický vztah, ale to se prostě v životě stává. Snad každý v životě zažije někdy špatný vztah. Podle mě na každé straně je kus viny, ale dneska je taková doba, že stačí jen naznačit nějaké špatné chování a herec má ihned po kariéře.

#31 Milano33 #32 Inčučuna #34 Lord Denvil
22.8.2020 | 17:06:11
Milano33

#30 Hild: viac-menej súhlasím

22.8.2020 | 21:54:05
Inčučuna

#30 Hild: Ak si niekto myslel že meetoo, lgbti a cancel cuture zakrátko skončí,tak sa šeredne mýli. Progresívne hnutie len naberá na sile, už požiera aj vlastné deti a všetci si musíme zvykať na nový Západ.

23.8.2020 | 11:56:46
Lord Denvil

Jason on obecně takový vstřícný BIG-BOSS :) vždyť jak Ree čekala na soud, tak natáčení S6 posunuli snad o 3–4 měsíce… a tam také hrozilo těžké přepisování, kdyby to mělo jít bez O.

24.8.2020 | 14:16:49
Lord Denvil

#30 Hild: Raven je tam už dávno víc a měně mimo… stejně jako Madi. co se děje s Ree nevím – nejspíš už ji to prostě nebaví. točí mezi tím jiné projekty a užívá si s novým přítelem :D

#35 tom99
24.8.2020 | 14:23:59
tom99

#34 Lord Denvil: Raven dostala prakticky příběh s reaktorem na začátku série, pak už tam prakticky stojí a jen čumí. Škoda, že tuto postavu tvůrci tak zazdili, protože teď už de facto nikoho nezajímá a nic nezmůže… V první a ve druhé sérii byla fajn. Od té doby, co pajdá na noze, to šlo s ní hrozně z kopce…

#36 Lord Denvil #39 pidalin
webmaster
24.8.2020 | 18:04:43
Lord Denvil

#35 tom99: původně Raven měla zemřít někde v pulce první řady… ale kvůli oblíbenosti u fanoušků jí tam nechali… zřejmě zbytečně

24.8.2020 | 19:04:11
evaval

Tak nám se tak akorát může líbít/nelíbit, že Bob a Eliza si vzali v poslední sérii navíc nějaké osobní volno, ale prostě je to jejich věc. Kdokoli má právo odejít. Producenti mohli trvat na dodržení smlouvy, ale evidentně netrvali, tak je to prostě tak. Je to jejich kariéra a život, nikomu nejsou zavázaní. Pokud se to budoucímu zaměstnavateli nebude líbit jak se teď zachovali, tak si prostě už nezahrají, jejich problém.

26.8.2020 | 19:23:54
pidalin

Taky jsem si všiml že Octavia začíná vypadat jak ňáká teta z klokánku. To s Bellamym a Clark je smutný no, ale co se dá dělat, všichni to tak ňák tušili proč se tam už moc nevyskytujou, dá se to pochopit. Byl bych radši kdyby dali víc prostoru Murphymu a Raven, ta parta kolem Echo jsou hrozný psychopati, ale aspoň se na Echo furt dá koukat narozdíl od Octavie. :-D :-D

27.8.2020 | 3:06:42
pidalin

#35 tom99: Já mam Raven rád, ale to s tim reaktorem bylo pro mě uplně nepochopitelný jak se tam chovala, tvůrci občas asi něco šňupou když dělaj scénář. Ona byla pro mě jedna z mála postav co se v tom seriálu ještě chovaj trochu lidsky a neženou se furt jenom za ňákou pomstou.

#40 niektotu
27.8.2020 | 3:08:31
niektotu

#39 pidalin: Práveže ten dej s reaktorom a postoj Ravcen mal ukázaž aká bola pokrytecká keď kritizovala Clarke. Ono sa ľahko kecá keď nenesieš zodpovednosť za životy iných. Súhlasím s inými, dej mali tiahnuť Octavia, Raven, Murphy. Ich linky sú veľmi slabé a keď hlavné postavy nechcú hrať, nahádzať ich nováčikmi Hope a pod. sa ukáže na nízkej sledovanosti a slabom deji.

27.8.2020 | 9:37:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E15: The Dying of the Light

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×16 – The Last War

Po všech bojích a ztrátách se Clarke a její přátelé dostávají do závěrečné bitvy. Je však lidstvo hodné něčeho většího?

Premiéra: 1.10.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců