The 100 Krvavá Konkláve nás připravila o hromadu postav

Krvavá Konkláve nás připravila o hromadu postav

Krvavá Konkláve nás připravila o hromadu postav

Bunkr, který může zachránit lidstvo před apokalypsou, má nedostatečnou kapacitu pro všechny, a tak je třeba, aby každý klan vybral svého zástupce, který se utká s ostatními v Konkláve. Jedině tak bude rozhodnuto, kdo si zaslouží pro sebe ukořistit bunkr Beccy Pramhedy. Jak dopadla krvavá Konkláve?


25 1
7.5.2017

O Konklávy se v seriálu již dlouho mluví, ale až do epizody Die All, Die Merrily jsme si museli počkat, až jí uvidíme na vlastní oči v seriálu. Když o ní Luna vyprávěla, mluvila o tom, že se spolu utkávají různí kandidáti v jednotlivých kolech. Tentokrát jsme se dočkali hry bez kol. Vše bylo vlastně o hromadné Konkláve, kdy vítěz mohl pouze jeden.

Seriál si tak trochu zahrál na Hunger Games a dopřál nám krvavou zábavu, kdy do arény v Polis dorazila spousta známých postav. Seriál samozřejmě neměl možnost za čtyři sezóny představit dopodrobna všech třináct klanů, abychom alespoň z každého znali pár známých zástupců. I tak se v Konkláve našly postavy, o které byl důvod se bát.


(Marcus KaneBellamym Octavii poradili, ať se schovává. Foto: CW)

Roan, který u Ledového národa postupem čtvrté řady ztrácí vliv, tak neměl jinou možnost než se zúčastnit Konkláve sám. Mohl si za sebe sice vybrat kandidáta, ale těch možných převratů ve vedení Ledového národu bylo ve čtvrté řadě tolik, že to radši nechtěl riskovat a chtěl si upevnit svoje kralování vznešenou cestou. To se mu ovšem stalo osudným a byl zabit Lunou, která ho utopila ve fontáně těsně před branami finále.

Ještě předtím padl Ilian z klanu Trishanakru. Je to v podstatě jediná nová a výrazná postava, která se nám ve čtvrté sezóně představila. Poté, co zničil Arkádii, měl krátký románekOctavii Blake, kdy se dlouho spekulovalo, že bude její novou láskou za padlého Lincolna. Románek ale neměl dlouhého trvání a Ilian je nyní ze hry. Osudným se mu stal šíp od Echo, která se navzdory příkazům svého krále vydala do arény pomáhat Ledovému národu.

Jako pěst na oko působí v celé Konkláve Luna, která není jen poslední temnokrevnou, ale také poslední žijící osobou z kmene Floukru. Luna neměla prakticky žádný důvod bojovat, přesto se Konkláve zúčastnila, i když v podstatě celou dobu v seriálu povídá o tom, jak je tento obřad krutý. Luna si pouze chtěla dokázat, že na to má. A možná ukončit svou cestu utrpení. Ví, že lidi jsou kvůli přežití ochotni zajít velice daleko. Sama to sledovala z první řady, když pomáhala Abby Griffin vytvořit temnou krev.

(Potenciální láska je u konce. Foto: CW)

I s Lunou se v seriálu loučíme. Tu zabila Octavia, která moc dobře věděla, že férovým způsobem nemůže nikdy Lunu přemoci. Proto využila své vynalézavosti, Lunu nalákala do pasti a následně jí probodla. Octavia se tak stala vítězkyní Konkláve. Pokud se pořádně zamyslíte nad její cestou ve čtvrté řadě, přesně sem její cesta vedla. Z Octavie se postupem času stala temnější osoba, která se nebojí zabíjet. Začalo se jí přezdívat Skairipa.

I když zvítězila osoba, které jsme možná nejvíce fandili, i tak jsme přišli během jedné epizody o tři poměrně důležité postavy. Roan, Ilian a Luna jsou definitivně ze hry. Jedná se o další krvavou epizodu, která rozdělila fanoušky na dva tábory. V komentářích nám dejte vědět, jak nesete smrt těchto postav a zda se jejich ztráta vyrovnala například momentu, kdy ze seriálu definitivně odešla Lexa.

Diskuze /19

Mates79

Smrť Roana a Luny boli pre mňa rovnako veľkým šokom ako smrť Lexy a Lincolna. Tieto postavy mali potenciál a je škoda, že sa tvorcovia seriálu rozhodli ich vyškrtnúť zo zoznamu. Ilian mňa absolútne nezaujímal, ako postava nevýrazný a ako herec nesympatický, takže jeho smrť som aj uvítal. K Octavii sa nehodil, Skairipa má na viac.

7.5.2017 | 18:51:17
Kristie

Já zase neměla ráda Lunu a jsem ráda, že je pryč. Naopak Roan s Ilianem byli skvělí, ale jejich smrt jsem čekala. Octavia je až moc důležitá postava na to, aby ji zabili. Navíc jsem nikde nezaznamenala, že by se herečka chystala do jiného seriálu, tak ani nemají důvod ji zabít. :D

7.5.2017 | 19:02:05
mima33

No smrť Roana ma mrzí viac ako smrť Lexy – mala som ho radšej a bol tam aj dlhšie. Nemyslela som si, že sa ho len tak zbavia, no keď sa začalo hovoriť o novom seriály Zacha McGowana, tak som sa na túto možnosť začala psychicky pripravovať – a aj tak ma to dostalo. Ilianova smrť so mnou akosi nepohla – bol tam prikrátko. No zaskočila ma. Pokiaľ ide o Lunu – som rada, že sme sa jej zbavili. Kvalitne jej už prepinalo.

7.5.2017 | 19:04:04
IZFNP

Roan sa stal mojou obľúbenou postavou, a i keď podobnú zabíjačku v seriály všeobecne uznávam, Roana je večná škoda. Každopádne rozhodnutie Clarke na konci epizódy pre mňa bolo oveľa väčším šokom než všetky úmrtia dohromady.

7.5.2017 | 20:05:14
Argetlam Královrah

Luna je taková postava, která se objeví jen chvíli, ale prostě na ni nejde zapomenout. Je příliš výrazná, příliš výjimečná. Její smrt je rozhodně překvapení. To jsem spíše čekal, že vyhraje ona a Octavie zemře.

7.5.2017 | 20:23:50
Posonium

Presne, aj pre mna bolo najvacsim prekvapenim Clarke, neviem co autori zamyslaju, nechajme sa prekvapit. Inak palec nahoru davam Octavii.

7.5.2017 | 20:32:27
Golradir

Z hlavní hrdinky Clarke se stala hlavní záporačka. A z dříve vedlejší postavy ukrývající se pod podlahou se stala hlavní hrdinka a nejlepší postava seriálu :). Roana je dost velká škoda, vedle Nyka a Lincolna to byl nejlepší zemšťan :( Tak už mám jen 6 oblíbených žijících postavy → Octavia, Bellamy, Kane, Echo, Raven a Harper

#16 scottt1
7.5.2017 | 21:54:16
Mesquite

Yu gonplei ste odon.

7.5.2017 | 22:18:50
migilko

Zatím nejlepší epizoda série. :) Slušná řežba to byla. Je fajn, že se nebojí zabíjet známý postavy, aspoň si diváci uvědomí, že to „nemají všichni jistý“. Jenom drobnost k článku, není to podstatný, ale straně to bodá do očí. :D Konkláve je to, ne ta. :D Vynikne to o to víc, když to ještě píšete nepochopitelně s velkým písmenem. :) Ale nechcu rejpat, že? :)

7.5.2017 | 22:49:21
Car

smrt Roana hodne nastvala, nicmene nekde jsem cetla, ze by to snad mel prezit, ale nevim nevim teda :D Clarke mi leze uz dostatecne na nervy, prijde mi ze to docela uz prehani :-) K Octavii neni co dodat je lepsi a lepsi :-) jsem rada ze Ilian uz nebude nadale otravovat :D , a i kdyz se blizi konec Raven tak nejak stale doufam, ze k tobe nedojde :-(

7.5.2017 | 23:12:36
Raya

Smrti mě sice zamrzeli všechny tři (nebo alespoň takhle najednou – čekala jsem že přijdeme maximálně o dvě postavy), ovšem je to důvod proč tahle epizoda je jednoznačně jedna z nejlepších a já jsem během ní přestala dýchat :D

8.5.2017 | 0:19:15
Nilly

Mě tyhle smrti nijak nezasáhly. Rozhodně mi bylo víc líto Lexy a Lincolna, protože to byly moje nejoblíbenější postavy. K těmhle třem jsem žádný vztah neměla. Luna a Ilian mě štvaly, přišli mi nezajímaví, a Roan mi až moc připomínal Clarke, kterou nemám ráda.

8.5.2017 | 11:38:51
evaval

Roana mi je hodně líto, byla to má neoblíbenější postava spolu s O., Bellem a Lincolnem. Vlastně na to, že byl z ledového národa byl hodně čestný. Mnohokrát dokázal, že se neztotožňuje s tím co dělala jeho matka a vadilo mu podvádění (viz Echo na konkláve). Navíc byl evidentně velmi inteligentní a viděl dál než za roh takže se dokázal přenést i přes věci, co by jiní zemšťané nepřešli. Třeba to, že Skykru uzavřelo po najití bunkru dohodu s Trikru a dohodli se, že Roana zabijí – což se jim nepovedlo jen díky Echo. Velká škoda ho :-(

Clarke jsem neměla ráda už začátku, byla mi hrozně protivná a vlastně ta přezdívka co jí dal Finn ji vystihovala „princezna“. Ano, to s tím bunkrem bylo logické, ale před konkláve, když se snažila uzavřít s Roanem znovu dohodu tak jasně říkala, že chce aby přežilo lidstvo a nemusí to být zrovna její lidi. Roan a Echo působili dost sebejistě, podle mě Clarke bylo jasné, že Roan má velkou šanci, ale tím že její nabídku odmítl tak se rozhodla podrazit všechny. Luna v tom zas tak moc velkou roli nehrála. Stejně si myslím, že kdyby Roan vyhrál tak by si některé inženýry ze Skykru vybral aby bunkr obsluhovali, Roan nebyl takový hlupák aby si myslel, že to zvládnou sami. Jen by si možná nevybral Clarke..

Ilian mě dřív docela štval, ale když pomohl O. tak jsem ho vzala na milost a jeho smrt mě docela mrzela.

Luna – je dobře, že je už pryč.

8.5.2017 | 12:52:47
niceenka

Luna byla pro mě málo výrazná postava, aby mohla přežít 4 sérii. Smrt Iliana mě sice překvapila, ale truchlit nebudu a ještě ta scéna kdy ho Octavia dorazila, jako nemohli to udělat jinak, moc to přípomínalo Clarke a Finna. Mě tedy osobně nejvíc vadí smrt Roana a rozhodně více než smrt Lexy a Luny dohromady. Roan byla skvělá postava, dobře zahraná. Nebyl to typický klaďas ale byl fakt dobrej, hodně jako Clarke, no spíš lepší než Clarke na nic si nehraje jako naše slavná Wanheda. To by mohla umřít klidně hned, zase se vyznamenala. Čekala jsem spíš, že bude Clarke chtít, aby Octavie vyhrála a pustila dovnitř všechny a toho jsme se nakonec dočkali od samotné Skairipy. Překvapující!!! :)

8.5.2017 | 14:16:12
Stolid

Milovala jsem Clarke od začátku, ale po dnešní dílu… je pro mě mrtvá. Jakoby umřela, jakoby se změnila ze dne na den, promeškala jsem její změnu. Ale stejně mi to rozhodnutí s bunkrem připadá víc jako Jáha styl.

8.5.2017 | 17:01:07
scottt1

#7 Golradir: Namiesto Bellamyho davam ja radsej Montyho. S ostatnymi suhlasim.

Zo vsetkych zemstanov som mal najradsej aj tak Lincolna. Ten jediny sa dokazal obetovat za svojich ludi. nikto taky v celom seriali neni. Este troska Kane, ktory sa podrezal koli svojim ludom, aby vyjednali primerie.

8.5.2017 | 21:37:58
Marcus Flavius

Já furt marně čekám kdy zhebne Jaha, jak ho vidím zatínám pěsti!!!

9.5.2017 | 2:21:56
Ellyse

Když strčili do boje Roana, Lunu, Octavii a Ilyana, tak mi bylo jasný, že Octavii nezabijí, tudíž už jsem tak nějak na smrt ostatních byla připravená. Ilyana jsem nijak neřešila, nebyl mi nijak sympatický, naopak mě jeho výstupy otravovaly, takže to mi nevadilo. Ovšem Roana jsem měla ráda, a u Luny jsem doufala v nějaký rozvinutější příběh, což mi tady vzali, nicméně ji bych ještě přežila, narozdíl od Roana :D :'( Toho jsem měla opravdu ráda a fakt jsem doufala že mi neumře, i když bylo v podstatě jasné že ano. Pochybuju, že přežil černý déšť ve kterým se nakonec i utopil. Bude mi chybět, byla to jedna z nejcharisma­tičtějších postav. No Raven mi asi taky zůstala na pospas smrti, Murphy někam zdrhnul, tak to vypadá, že mi nenechali už nikoho, kromě bezpáteřní Clarke, jejíž ksicht už jen tak tak ustojím :D Musím ale říct, že v posledních dílech mi začala Octavia být snad úplně poprvé za celé 4 série sympatická. Tak doufám že zase nezklame, v tomhle díle hodně zabodovala :) <3

9.5.2017 | 17:08:09
Akisi

Smrt Roana mě dost mrzela. Čekala jsem, že když už se s Octavií spojili, mohli by se dohodnout, že zabijí ostatní a do bunkru půjdou oba klany. Trochu naivní, ale při Konkláve se nedalo v nic víc asi doufat. Jeho smrt utopením mi přišla ponižující, takovou si nezasloužil. Je to škoda, podle mě se tato postava mohla klidně dál rozvíjet.

Luna byla postava, která už neměla v seriálu žádný větší užitek, když to tak řeknu, takže bylo více méně jasné, že zemře. Svoje si užila, pověděla nám svůj temný příběh, její krev už je taky k ničemu, nic nového by do příběhu nepřinesla.

Ilian mě spíš překvapil, že se účastnil Konkláve, než že by pak zemřel. Bylo mi ho líto, to jo, vlastně jsem ho měla docela ráda, ne pro to, co dělal, ale protože to dávalo vzhledem k tomu, co zažil, smysl. Spíš mě ale mrzí, že zmizela další z mála postav, která dokázala v O. probudit nějaký ten cit.

10.5.2017 | 14:13:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!