The 100 Má Octavia šanci vyhrát válku a vůbec přežít tuto sezónu?

Má Octavia šanci vyhrát válku a vůbec přežít tuto sezónu?

Má Octavia šanci vyhrát válku a vůbec přežít tuto sezónu?

Před námi jsou poslední tři epizody páté řady seriálu The 100. Nyní se schyluje k velké válce mezi Octavií Blacke a McCrearym. Zatímco ale druhý jmenovaný sjednotil svůj lid, Blodreina zatím dělá spíše opak. Má tedy vůbec šanci porazit tohoto šílence? Pojďme si to rozebrat v článku.

15 0
23.7.2018

Octavia Blake jako krvavá Blodreina konečně dosáhla svého a na konci epizody The Warriors Will vyrazila se svou armádou do Údolí. Octavia si za celou sezónu (a možná ze všech ostatních postav za celý seriál) prošla nejvýraznějším vývojem. Rozhodně když si něco umane, tak to dostane, nyní pouze záleží na tom, co to mladou Octavii bude stát.

Má vůbec šanci s takovou armádou porazit stále nebezpečnějšího Paxtona McCrearyho? Pojďme si to hezky shrnout. Octavia nastolila v bunkru pěknou diktaturu, která byla (nutno říci) potřebná. Dokázala sjednotit několik nesourodých klanů a naučila svůj lid poslušnosti. Jenže tak to fungovalo v bunkru. Tato pravidla šlo aplikovat pouze tam. Když se Octavia a ostatní dostali na povrch, Blodreina se za každou cenu snaží udržet Wonkru pohromadě, i když okolnosti hrají ve prospěch někoho jiného.


Octavia si snaží stále nalhávat, že existuje pouze Wonkru a žádný jiný klan, což ale samozřejmě není pravda. Lidé v bunkru dokázali akceptovat její chování, protože bylo pro přežití potřebné. Venku je ale realita a celkově život zela jiný, jenže jak se zdá, Octavia to nechce vidět. Proto stále čím dál tím více ztrácí důvěru svých lidí a každé nepochopitelné rozhodnutí ji stojí několik jejích věrných.

(Blodreina si nenechá poradit ani od svých bývalých přátel. Foto: CW)

Octavia začala zabíjet přeběhlíky, neukončila nesmyslné souboje v arénách. Blodreina dokonce experimentovala na svých vlastních lidech, hazardovala se životy ostatních a i zničila potenciální obživu na několik let dopředu. Toto všechno jsou naprosto nesmyslná (a sebevražedná) rozhodnutí královny, která za chvilku již nebude mít komu vládnout. Má sice stále svých pár věrných (Nathan Miller), kteří jsou však spíše rádi, že konečně mají místo ve společnosti, které dříve neměli.

Octavia si těmito činy poštvala proti sobě většinu svých lidí a tato armáda, zničená zevnitř, nemůže být schopná vyhrát jakoukoliv bitvu. Proto tedy tipujeme, že dny Wonkru jsou u konce. Zachránit je může pouze Clarke Griffin a ostatní, pokud vyjednají mírové podmínky kapitulace s Charmaine Diyozou. Navíc všichni mají společného nepřítele – McCrearyho, což by mohlo dva nesourodé tábory spojit. A jak to dopadne s Blodreinou ve finále?

Octavia si již prošla mnohým, její postava je rozhodně zajímavá, ale těch vývojů identit u ní bylo napříč všemi řadami již několik, takže se obáváme, že postava je již vyčerpaná a neměla by příští rok v šesté řadě příliš co nabídnout. Pokud by se opět změnila v křehkou slečinku, zřejmě by tomu nikdo stejně nevěřil, takže asi bude lepší, když Octavia na konci páté řady definitivně zemře.

Jak vnímáte Octavii v průběhu páté řady vy? Chápete její rozhodnutí? A vydrží Octavia do příští sezóny?

Diskuze /20

Mesquite

Octavia je podle mě stále jedna z nej postav.

23.7.2018 | 17:44:40
ChacharFCB

Je to hnusné , ale pokud ji někdo má killnout tak doufám , že to bdue Bellamy nebo CLarke popřípadě madi

23.7.2018 | 17:50:26
OriginalHunter

dúfam že v tejto sérii umrie vobec mi chýbat nebude

23.7.2018 | 19:26:00
Belisarius Magnus

Tak vám povím jeden příběh z historie. Myslím skutečné, ne té seriálové či fantasy knižní. Jistý Hernando Cortez jedné noci 1519 ukradl loďstvo kubánského guvernéra a vydal se na objevitelskou výpravu. Dorazil do Mexika, kde zjistil, že tu je nejen bohatá, ale i mocná, dobře organizovaná a vyzbrojená říše s velkou armádou. Vojáci dostali strach a začali reptat, chtěli se vrátit na Kubu. Co udělal Cortéz? Nechal spálit lodě a vzal tak vojákům alternativu – nezbylo jim nic jiného než jej následovat k bohatství a slávě anebo záhubě. Byl to odvážný, mistrovský tah, díky němuž se stal jedním z nejslavnějších dobyvatelů a ne oběšencem na Kubě. A teď si to porovnejte se situací krvavé královny. Ona nejedná šíleně, ale naprosto adekvátně situaci. Copak by mohli věčně sedět v rozvalinách a cpát se řasami? Dříve nebo později by se buď pobili mezi sebou anebo by vítěz duelu McReary-Diyoza dospěl k závěru, že stovky barbarů nedaleko v poušti představují potenciání ohrožení. A původních 12+1 kmenů? Co je to za nesmysl v situaci, kdy z některých kmenů zbylo jenom pár jednotlivců? Wonkrů potom dává smysl i z tohoto důvodu. Přeji Oktávii mnoho úspěchů a vítězství ve válce!

#5 felipe25 #7 FValek
23.7.2018 | 21:34:48
felipe25

#4 Belisarius Magnus: prepac, ale porovnavat realitu s vymyslenym serialom je uplne mimo :D

keby toto, co sa deje v The100 bola realita, garantujem Ti, ze pri takom malom pocte tych, co ziju, by kazdy jeden clovek, kazde jeho mensie zranenie pomaly katastrofou pre cele ludstvo. Vezmi si, kde sa ludia dostali od 1950 – 2020. Kolko pokroku tu mame, lenze prave na to je potrebny obrovsky pocet ludi, hlav, ktore nieco vymyslia, zdokonalia. Toto je serial, ktory sa neda s realitou porovnavat.

V tom seriali okrem zradla nemaju nic. Ziadne fabriky, vyroby nicoho, zbrojarsky priemysel ziadny, Nedokazu nic produkovat, a miesto toho, aby mal kazdy dane miesto v spolocnosti – ty ucis, ty pestujes, ty riesis totosa len zabijaju. Vysledok by bol v realite taky, ze do 5rokov by takato spolocnost zahynula. Je ich tam ±1000, jeden vie pestovat :D. Prirovnavat vymysleny serial s realitou Corteza, ktoru si tu Ty napisal je uplne mimo. Oni nesli do Mexika s tym, ze nikde uz nezostal ziaden clovek :) Prave preto mi pride Bellamy a to, ako nechce dalsich mrtvych ako „skvely“ napad na to, aby tato „minipopulacia“ mala akukolvek sancu.. Nebude sa predsa mnozit sestra s bratom, ani kazdy s kazdym. Takze kazdy mrtvy prakticky znizuje ich sancu na akukolvek buducnost pre vsetkych. Ale to uz ja otacam serial do roviny reality. :)

#10 niektotu #13 Belisarius Magnus
23.7.2018 | 22:57:47
GataXcz

Už jsme zvyklí od autora, že klidně nechá umřít nějakou hlavní postavu a mám pocit, že octavia je na řadě, ale v úvahu je také Indra. Také si myslím, že se možná dočkáme ještě ve třech posledních episodách velkého boje, který dle mého zkončí mírem, který nepotrvá dlouho a v příští serii se bude o tomto jednat.

#8 FValek
24.7.2018 | 1:43:40
FValek

#4 Belisarius Magnus: Navíc Octavie neví o McCrearym a ničem… adekvátní alternativa je prostě dojít do Údolí, symbolicky se vzdát a žít navždy v míru a harmonii. (Ano, reálně to nejde, když tam je McCreary, ale to ona neví, ví jen o té mírové variantě a stejně jí nechce udělat). Místo toho se žene za bojem jak šílenec, já v tomhle věřím Indře, ta je sice bojovnice, ale bere to správě, pokud nemusí prolívat krev, tak k čemu je válka…

#14 Belisarius Magnus
24.7.2018 | 3:53:26
FValek

#6 GataXcz: Octavii by zabít neměl, má až příliš velký fanklub. Myslím, že ta Indra je adekvátní, už tam nemá co nabídnout, poslední série tam je víc na obtíž než aby něco dělala. Nemá už tu moc co měla a jako vedlejší postava je k ničemu.

24.7.2018 | 3:54:46
niektotu

Octavia zničením hydrofarmy, ale aj tyranským vedením Wonkru si nezaslúži iné ako smrť, tej sa ale asi nedočkáme, bola potvrdená v ďalšom pokračovaní. Ako som predpokladala, Clarke (v propagačnom klipe) spolupracuje s McCrearym a príde o moment prekvapenia. Zatiaľ to vyzerá že diel Dark Year môže byť jeden z najlepších dielov.

24.7.2018 | 9:16:08
niektotu

#5 felipe25: Tiež mi v tomto seriály úplne absentuje nutnosť zachovania ľudstva, okrem Kane a Diozy, aj to len v jednom diely vôbec nespomínajú dôležitosť obnovy ľudského rodu po zdecimovaní Zeme. Pritom je to priorita č. 1.

24.7.2018 | 9:22:20
RagnarokCzD

Pochybuju …

24.7.2018 | 9:35:22
RagnarokCzD

(Sory, sem nedomáčknul shift. :D) I kdyby mělo dojít na nějakej finální souboj, kde se Madi a Octavia servou o pozici velitelky … tak to clarke, nebo belamy (podle toho kdo by měl umřít) buď zastavěj, nebo jim skočej do rány. Věřil bych tomu, že dostane na prdel a vzdá se … ale umřít? Ani náhodou. :D

24.7.2018 | 9:37:08
Belisarius Magnus

#5 felipe25: Takže mně vyčítáš srovnávání s realitou a sám u podobného srovnávání končíš, byť na to jdeš z jiného konce :-) Ono hlavně jestli něco seriál popírá, tak to jsou fyzikální zákony a poznatky medicíny. Jaderné elektrárny jako stovky „car bomb“, schopných vyvolat globální požár? Kam se poděla všechna voda z moří? Jak to, že je po celosvětovém požáru a jediném zeleném místě (=kyslík produkujícím) na planetě, dýchatelná atmosféra? A dříve ( k té medicíně) transplantace kostní dřeně náhodným zapichováním jehly do nedobrovolných dárců, a potom do příjemců – k čemu potom máme mnohamilionový registr, v němž stejně někteří nenajdou vhodného dárce? Autoimunní reakce odmítnutí transplantace a následná smrt příjemce, to jako nic? ---------------------------- Ale mně přeci nešlo o celkové srovnání, ale o srovnání postavení Corteze a Oktávie jako velitelů a účinku jejich klíčového rozhodnutí – spálením loďstva/farmy vzít svým pochybujícím lidem poslední alternativu. Je to vlastně odkaz na diskusi přímo pod tím dílem, kde se někteří lidé diví, že Oktávii nerozsápali, ale místo toho za ní šli do údolí, stejně jako nakonec šli za Cortézem dobýt Mexiko. Oba měli společné třeba i to, že byli nelegitimními veliteli, ve vedení je udržovala hrtka věrných + okolnosti, pro jejichž řešení byli nejvhodnějšími lídry (a ano, oba vzniku takových okolností napomáhali, aby se v čele udrželi). ---------------- Ano, máš pravdu, že pokroku jsme dosáhli mj. i díky tomu, že je nás tolik. Proto jsou zbytky lidí na zemi technologicky i politicky zcela realisticky na úrovni našeho raného středověku. A jediný člověk, že umí pěstovat? Ano, umí pěstovat vesmírné řasy! To je ovšem veliký dluh seriálu, který přes více než dostatečný prostor neukázal, jak vypadala všednodennost. Ve skutečnosti totiž ti zemští vojáci jsou v míru lovci, sběrači či farmáři. Takže tu máme jednoho Montyho, kterému třeba zítra spadne na hlavu v ruinách metrolis šutr na hlavu a budou zase bez jídla, proti stovkám jedinců ovládajích klasické zemědělství, které bude fungovat v údolí – o důvod více se do údolí vypravit!

24.7.2018 | 11:00:08
Belisarius Magnus

#7 FValek: Pokud vím, plukovnice požadovala bezpodmínečnou kapitulaci. Ta může vypadat třeba následovně: 1) všichni odloží zbraně na hromadu A a proviant+vybavení na hromadu B, 2) nyní vystoupí dívky a ženy do 35 let (schopné plodit děti, když tu správně připomínáte přežití lidstva) s výjimkou Oktávie, 3) muži, starší ženy a Oktávie odejdou do pouště, pokud budou zítra přistiženi poblíž údolí, budou zastřeleni. Takováto alternativa tu v případě „bezpodmínečnosti“ je a je úkolem Oktávie zabránit okolnostem, kdy by mohla nastat (bez ohledu na to, jestli by to plukovnice udělala či nikoliv, protože pokud ano, nebylo by možné to zvrátit). Pokud by plukovnice přišla s tím, že polovina údolí vaše a půlka naše + vytvoření společného výboru pro řešení problémů, potom by Oktáviino jednání nemělo omluvu, takto je to ale jediné řešení. ------------- Opět z historie připomínám konferenci v Casablance v roce 1943, kde Spojenci deklarovali, že jediným ukončením války je bezpodmínečná kapitulace Německa. Byl to sice krok vstříc Stalinovi, že za jeho zády neuzavřou s Hitlerem separátní mír, zároveň to ale vedlo k vyhlášení totální války Německem a prodloužilo to válku. ----------------------- Prostě: když plukovnice požadovala bezpodmínečnou kapitlulaci, ve skutečnosti řekla, že si mír nepřeje.

24.7.2018 | 11:19:27
Inčučuna

Nezda sa mi že by Octavia mohla pokračovať v šiestej sérii. Jej postava je úplne vyčerpaná. Okrem toho, v každej sérii umrie nejaká hlavná postava.

24.7.2018 | 23:08:20
luciakanky

Octavia je spolu s Murphym najlepšia postava celého seriálu, ale nedokážem si predstaviť kam sa má ďalej posunúť. podľa mňa od Lincolnovej smrti nabrala jasnú jednosmerku do hrobu. ja len verím, že jej tvorcovia dopraj dôstojnú smrť a nie dáku náhodnú a blbú smrť a lá Lexa. no a potom mi už zostane len Murphy, Japera mi zabili, Lexu mi zabili, asi začnem fandiť Bellamymu :D:D

25.7.2018 | 20:10:29
Triv

je to trochu mimo osu, ale vzpomněl jsem si, jak na začátku the 100, „poslední z lidstva“ – tisíce, celé generace, na rozpadající lodi umírají hlady a nedostatkem kyslíku a „tvůrci“ pak.. to celé zabijí tím, že po vesmíru se běžně lítá s kryokomorami (i pro dělníky:) , takže si s něčím co nedává smysl prostě nelamte hlavu a užijte si jízdu, jinak Vám to otráví celý příběh :)

26.7.2018 | 18:44:21
Belisarius Magnus

Ještě bych pod dojmem s05e11 přidal jednu poznámku. Vy byste zůstávali na místě, kde se stalo to, co se stalo? Kdyby se spolehli na Montyho farmu a ulehli do stínu trosek Metropolis, začalo by jim docházet, co strašného se stalo, což by je úplně rozložilo, podobně jako Abby – tu o něco dříve jenom proto, že ona byla skutečným původcem, ale spolupachatele – protože všichni v bunkru byli spolupachatelé – časem též. To byl sakra pádný důvod spálit farmu a donutit tak všechny to hrozné místo opustit. Ti z vesmíru toto zjevně nevědí, proto jim připadá jednání Oktávie jako nepochopitelné, šílené, diktátorské. A protože se prý s Oktávií prý počítá i v šesté sérii, nejspíše to bude důvod, proč všichni včetně moralizujícího bratříčka nakonec pochopí, že dělala to, co bylo nutné a potřebné. Madi, jako Oktáviina legitimní nástupkyně, už to pochopila.

#19 Marcus Flavius #20 luciakanky
27.7.2018 | 10:44:44
Marcus Flavius

#18 Belisarius Magnus: Takže jediná kdo zrazuje všechny je Clarke, tedy by mohla umřít ona, mě v týhle sérii neskutečně vytáčí..

1.8.2018 | 9:07:24
luciakanky

#18 Belisarius Magnus: ja to chápem, že Octavia tam nemohla vydržať, ale nepáči sa mi, že teda preplo jej, spravila zopár hlúpostí a potom jej prepne zase a žije si ďalej. v s05e12 mali parádnu šancu dopriať Octavií parádny koniec, presne tak by som si to predstavovala. teraz sa bojím, že jej postavu totálne pokazia. je to podobné ako so Supernaturalom, po 3.sérií bola šanca seriál ukončiť skvelým koncom, ale išlo sa ďalej a trvalo sakra dlho kým sa seriál ako tak pozviechal a potom v 11. sérií ďalšia príležitosť ukončiť seriál, ale nie ideme ďalej. nie že by mi to vadilo, ale niekedy je lepšie prestať v tom najlepšom

2.8.2018 | 14:27:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S06E13: The Blood of Sanctum

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během šesté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Tvůrci The 100 na Twitteru právě oznámili, že sedmá série bude poslední a měla by mít 16 dílů. Rozloučí se s námi tedy stým dílem v pořadí. O možném konci se hovořilo už dříve, když byl seriál prodloužen pro další sérii ještě před premiérou.

Reklama

Nadcházející epizoda

6×13 – The Blood of Sanctum

Sanctum se stává bitevním polem mezi zbožnými a nevěřícími. Tajemství anomálie se prohlubuje.

Premiéra: 6.8.2019

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců