The 100 Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

20 0
21.6.2020

Naši hrdinové dorazí na planetu Alpha

Začneme hezky popořadě. Naši hrdinové dorazí na planetu Alpha, resp. měsíc Sanctum, na začátku šesté série a většina z nich okupuje tento maličký měsíc až doteď. Abychom nedělali ve všem zmatek, budeme předpokládat, že na měsíci běží čas stejně jako na naší domovské Zemi. Již během sedmého dne se Octavia Blake, Charmaine Diyoza a Gabriel Santiago přiblíží k Anomálii. Nejdříve do ní vejde těhotná Diyoza, o pár sekund později Octavia.

Planeta Pokání (Nebeský pás)

Diyoza doráží na zcela neznámou planetu, kde stráví sama tři měsíce, i když jí byla Octavia v patách. Na planetě Pokání běží čas mnohem rychleji. Octavia pomůže Diyoze porodit dceru Hope, se kterou následně přežívají na planetě dalších deset neuvěřitelných let. Posléze, když lidé z Barda najdou vzkaz Octavie skrytý v láhvi, jsou ovšem těmito lidmi Octavia a Diyoza uneseny. Hope zůstává na planetě Pokání sama.


Hope Diyoza trénuje

Hope následně na planetě Pokání stráví dalších deset let, seznámí se s Devem, který si malou holčičku oblíbí. Trénuje ji v boji a slibuje jí, že ji dostane zpět do Barda, jakmile skončí jeho trest (ostatně na planetu Pokání se dostal tak, že ho tam lidé z Barda zanechali kvůli jeho prohřeškům z minulosti). Když přichází osudný den, Dev je ovšem lidmi z Barda zabit. Hope se tak musí do Anomálie vypravit sama. Jen pro upřesnění – od unesení Octavie strávila Hope na planetě deset let, zatímco Octavia byla držena v Bardu čtrnáct dní, na měsíci Sanctum mezitím uběhlo pouhých pár sekund (Gabriel Santiago stále čeká před Anomálií, až se Octavia vrátí).

(Anomálie přenáší z jednoho místa na druhé. Foto: CW)

Tahání informací z Octavie

Vracíme se k Octavii, která byla společně s Diyozou unesena na Bardo. Octavia je zde mučena, místní lidé se chtějí dozvědět o její minulosti a především o Clarke Griffin, která má ukončit poslední válku, které se lidstvo kdy zúčastní. Po čtrnácti dnech je ovšem Octavia zachráněna dospělou Hope, která se na Bardo dopravila po deseti letech trénování na planetě Pokání (když Dev zemřel). Octavia ovšem nemůže planetu opustit jen tak. Pokud vstoupí do Anomálie bez kódu vyrytého na zádech (kde je dost místa, aby byl kód do těla vyryt), zapomene na vše, co zažila od prvního vstupu do Anomálie. Hope zůstává na Bardu, zatímco Octavia se dostává skrze Anomálii na měsíc Sanctum.

Hope uzavírá dohodu, Octavia se shledává s Gabrielem 

Na Sanctu uplynulo pouhých pár sekund a Gabriel Santiago stále čeká, až se Octavia a Diyoza vrátí z Anomálie. Octavia se konečně vrací. Zatímco pro Gabriela to byl zlomek minuty, Octavia strávila na dvou planetách celkem deset let a čtrnáct dní. Na Bardu mezitím Hope uzavře s místním vedením dohodu – když dostane Octavii zpět, shledá se Hope opět se svou matkou. Hope se tak vydává do Anomálie se speciálním nožem. Když Octavii bodne, ta se přesune na Bardo (díky kódu na jejích zádech), zatímco Hope zůstane v Sanctu.

Hope opět trénuje na další akci

Bellamy Blake je mezitím unesen na Bardo, kde je i Octavia. Osud Bellamyho je nám zatím neznámý, ale je dost možné, že dokonce zemřel po výbuchu jakéhosi granátu u kamene Anomálie. Octavia je nadále mučena, lidé z Barda chtějí přístup k jejím dalším myšlenkám a vzpomínkám ohledně Clarke. Octavia stráví na Bardu dalších sedm dní. Na Sanctu se mezitím naši hrdinové seznámí s Hope. Ta společně s Gabrielem a Echo vkročí do Anomálie, objeví se na planetě Pokání, kde spolu stráví dalších pět let. Zde se připravují na společnou akci – až lidé z Barda opět dorazí, aby si vyzvedli vězně Orlanda, zaútočí na ně, vezmou si jejich zbroj a vydají se na Bardo. Jen pro připomenutí – od okamžiku, kdy Hope opustila planetu Pokání naposledy a po Devově smrti šla zachránit Octavii, uběhlo na planetě dalších 200 let.

(Trojice projde Anomálií a stráví na planetě Pokání dalších pět let. Foto: CW)

Záchranná akce na Bardu

Po pěti letech na planetě Pokání se Echo, Hope a Gabriel konečně dostávají do Barda, kde nachází totálně zmučenou Octavii. Zatím to vypadá, že Bellamy je skutečně mrtvý. V ten samý čas se Clarke konečně dozvídá více o Anomálii a lidech z Barda. Společně se svými přáteli se vydává skrze Anomálii na zcela neznámou planetu Nakara, která je celá pokrytá ledem.

Pro upřesnění ještě přidáváme obrázek s časovými liniemi, který vám vše jistě osvětlí.

(Vysvětlující diagram k cestování časem. Zdroj: Reddit)

Dává nyní vše smysl? Orientujete se nyní v různých časových linkách? Pomohl vám článek?

Diskuze /16

akashko12

Ďakujem, síce aj tak mám v tom ešte trochu zmätok ale aj tak mi to pomohlo :D.

21.6.2020 | 11:58:16
Milano33

Super článok, aj keď ja osobne som sa v tom nestrácal, seriál to po poslednej epizóde naozaj dobre vysvetlil.

21.6.2020 | 18:41:57
niektotu

Ďakujem za článok. Tie časy boli truchu chaotické, ale pomohlo mi 2× si pozrieť epizódu. nepochopila som prečo Hope skončila na Sanctum keď jej sľúbili stretnutie s matkou (Diozou) na planéte Bardo za to že im dodá Octaviu. Dioza je predsa na Bardo.

21.6.2020 | 18:46:04
wee_n

Ten diagram mi upřímně dost pomohl. :D

webmaster
21.6.2020 | 19:04:26
Rebellcz

Anomálie má léčivou moc ? Já předpokládal, že tu ruku ji vyléčili na Bardu :D. Ale ne :D

#6 Lord Denvil
21.6.2020 | 19:13:07
Lord Denvil

#5 Rebellcz: ano ano… s rukou to trochu nevychytali :)

21.6.2020 | 19:55:14
FValek

Zajímalo by mě, proč je Clarke zase výjimečná, čím a jak o ní vůbec vědí… -_- Ale jinak to je teda fakt zajímavé, konečně mám pořádek. :)

21.6.2020 | 21:15:25
lightbrand2

Ti to tak domotali, že nemám tušení o co a kdy jde… dobrá práce na poslední sérii…

21.6.2020 | 22:01:04
mia28

Dovolím si trochu upřesnit záležitost s kódem na Octaviiných zádech a Hope.

21.6.2020 | 22:27:46
mia28

Kód na zádech Octavie je biometrický kód Hope (aby se Hope dostala skrz Anomálii na Sanctum). Hope pak bodne Octavii sledovací zařízení, něco jako falešný biometrický kód, řekněme, a tím Anomálie Octavii vtáhne zpět na Bardo.

21.6.2020 | 22:31:26
Mirischka

Ta časová linka není zase až tak složitá, nicméně co je úplně přes čáru je „nestárnutí“ všech postav kromě Hope. :D

#12 mia28
webmaster
22.6.2020 | 7:42:38
mia28

#11 Mirischka: Nemyslím si. Proč by měli stárnout nějak víc? Deset let třeba zrovna u Octavie nebo pět u Echo až takový rozdíl není (23, 28 nebo 33, to ani v životě na první pohled není takový rozdíl). Navíc mám pocit, že Octavii přidali nějakou tu šedinu do vlasů :-).

#13 Lord Denvil
22.6.2020 | 11:40:05
Lord Denvil

#12 mia28: tak O v podstatě „dohnala“ svůj reálný věk… Ree minuly týden bylo 34… :)

24.6.2020 | 0:24:21
Warriorn

No já mám teda pořád pochybnosti s časem mezi Bardem a Sanctem – pokud by cca 14 dní na Bardu bylo pouze pár sekund na Sanctu, tak to veškeré ukázané dění na Sanctu by znamenalo mnohem víc dní pro Bardo, řekl bych až stovky let. Jsem jediný, kdo v tomhle tápe?

#15 tom99
3.7.2020 | 12:19:51
tom99

#14 Warriorn: V Sanctu běží čas „nejpomaleji“, hned za ním je Bardo, posléze až Nebeský pás, kde běží čas opravdu rychle. A jinak ano, ekvivalent k Bardu a k Sanctu je takový, že zhruba pět vteřin na Sanctu znamená 14 dní na Bardu, což je opravdu dost. Stále to ale není nic v porovnání s Nebeským pásem. Zhruba pět vteřin na Sanctu je cca dvacet let na Nebeském pásu, což už je darda. Dalo by se to vypočítat, jaký časový podíl mají jednotlivé země mezi sebou, ale řekl bych, že takto je to srozumitelnější, protože např. číslo (0,0000000453 by stejně nikomu nic neřeklo)

webmaster
4.7.2020 | 0:18:24
RedRose

Jojo. Snažili se to vysvětlit, ale úplně jim to stejně nesedí, ale to jako fanda sci-fi neřeším, je to častý problém.

Ovšem tohle: „Pokud vstoupí do Anomálie bez kódu vyrytého na zádech (kde je dost místa, aby byl kód do těla vyryt), zapomene na vše, co zažila od prvního vstupu do Anomálie.“ je neskutečný blud!! Ten kód nemá s pamětí nic společného, je tam proto, že Levitt věděl, že Octavka ten kód bude potřebovat a při průchodu ztratí paměť a taky ztratila! Nikdy potom už nikdy nikdo paměť při průchodu neztratil i když helmy pokaždé neměli, což byl další fail…

Ale co už, je po všem a se vším děním se už nějak srovnáme ;-)

10.10.2020 | 13:59:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců