The 100 Rozhovor: Producent seriálu o Lexině velkém rozhodnutí

Rozhovor: Producent seriálu o Lexině velkém rozhodnutí

Rozhovor: Producent seriálu o Lexině velkém rozhodnutí

Jason Rothenberg, výkonný producent, promluvil o Lexině zradě v první části finále druhé série. Taktéž fanouškům prozradil, jestli se Lexa objeví i v druhé části finále, nebo alespoň ve třetí sérii. Více v rozhovoru uvnitř článku.


26 2
11.3.2015

Jason Rothenberg, producent seriálu, pro server IGN.

Co bude Clarke ve finále dělat? Měla celou armádu a teď má jen pár lidí. Jak to vyřeší?


Mám pocit, jakoby všechna práce zůstala na našich hrdinech. Opravdu všechna. Minulý díl poukázal na paralelu mezi Lexou a Dantem. Ale myslím, že to, co uvidíme v příštím díle, je taktéž paralelou pro Clarke. Celá tahle série byla o tom, co budete dělat, a jak daleko jste schopní zajít, abyste přežili. Rozhodnutí, které Dante na začátku učinil „Nebudeme se léčit dětmi jako divoši. Nezavřeme je do klecí.“, nepřesahovalo morální hranici. Ale postupem času a nátlakem Cage, neměl jinou možnost, než ji překročit. V podstatě řekl, že pro záchranu svých lidí udělá věci, které by nikdy neudělal. To samé, myslím, udělala i Lexa. Je zřejmé, že ke Clarke něco cítila, možná se i zamilovala, ale i přesto zachránila svůj lid, zaprodáním své duše. A tak ve finále bude Clarke donucena ke stejnému rozhodnutí. Překročí všechny hranice, ze kterých už není cesta zpět?

Uvidíme Lexu ve finále, nebo je tohle její konec?

Lexu ve finále neuvidíme. Nejsem si jistý, jestli jsem právě neprozradil ohromný spoiler. Její příběh je v podstatě u konce. Učinila rozhodnutí a neotočila se k němu zády. Nebude mít žádnou druhou mízu, že by ji napadlo rozeběhnout se zpátky do boje. To není náš styl. Ale je naživu a někde tam venku je a věřte, že zrovna jednám s AMC, aby nám umožnili s ní dále spolupracovat, protože vážně miluju její postavu a vážně si myslím, že Alycia má všechno, co jsem pro tu postavu chtěl. Jednání probíhá.

Clarke Griffin ve finále druhé série (Foto: CW)

Její příběh tuto sérii skončil, ale je tu naděje, že ji uvidíme v příští sérii?

Lexa je pořád vůdkyní Zemšťanů. Takže určitě tam musí být. Myslím, že to co se stalo, bude mít v budoucnu obří důsledky. Kdybychom ji zabili, nebyla by to taková zajímavá volba. Teď toho máme mnohem víc, s čím si můžeme hrát. Tajemství jsou prozrazena. Jak bude Clarke reagovat?

Vidí Clarke to, co Lexa udělala, čistě jako zradu, nebo chápe, že to byla těžká volba a udělala to pro své lidi?

Obojí, myslím. Rozhodně se cítí zrazená a Elizin výraz byl úchvatný. Dlouho jsem… neřekl bych argumentoval, ale debatoval jsem sám se sebou a s ostatními. Nemohl jsem se rozhodnout, jestli by měla Clarke něco říci po té, co jí Lexa řekla „Ať se znovu setkáme“. Nakonec jsem na té stránce tu scénu ukončil a přemýšlel jsem nad tím, co je to dokonalý comeback. Ale její výraz byl mnohem silnější, než kterákoli věta, kterou by mohla říct, takže musím přiznat porážku těch, kteří mě nedonutili tam nějakou větu dát.

Chtěli byste Lexu vidět i v příští sérii?

Diskuze /12

Fifipek

Při vší úctě mně to přišlo jako absolutní scénáristická a strašně nepravděpodobná bota, co ten předposlední díl vymysleli, který absolutně popírá veškerou logiku chování, ale ok,..... je to prostě jenom seriál :D

#2 Jackie
11.3.2015 | 23:19:23
Jackie

#1 Fifipek: Právě naopak, bylo to přesně to, co se dalo od Lexy očekávat. Celou dobu říkala, že její lidé jsou na prvním místě a v tomhle díle to jen potvrdila. Obětovala veškeré své city pro to, aby je zachránila. I když ji to nepochybně vnitřně zničilo. Dobří vůdcové musí dělat těžká rozhodnutí a občas použít hlavu a ne srdce. Takže já žádné popírání logiky chování nevidím, spíš naopak.

redaktor
12.3.2015 | 11:04:28
S4ntaMu3rte

bylo to ohromně (až americky) nelogické :-) hecovali se k zabíjení chtěli pomstu, chtěli krev, chtěli „mountain people“ pokosit a nakonec si s nimi podali ruce a řekli všechno dobrý vraťte nám pár těch přeživších a sme si kvit…to je kravina na entou…

#4 Jackie
12.3.2015 | 13:23:40
Jackie

#3 S4ntaMu3rte: Od začátku to byla záchranná mise s tím, že budou zabíjet, pokud budou muset. Nešli tam za cílem je všechny zlikvidovat. Uzavřené příměří je taky způsob výhry, způsob toho, jak zachránit své lidi z Mt Weather a zabránit tomu, aby o život přišli další. Nikdo nemůže předpokládat předem, jak bitva dopadne, jestli budou schopní vyhrát. Tak to vyřešili stylem, kdy výhru v této podobě měli jistou. Head over heart.

#12 starman2
redaktor
12.3.2015 | 13:30:46
Janie

Taky mi to přijde nelogické, už jen ve vztahu k povaze Grounders. Jsou to bojovníci, válečníci a Mountain People jim celou tu dobu ubližovali, utiskovali je, zabíjeli jim lidi a měnili je v monstra… Copak jim není jasné, že to udělají znovu, když budou muset? Chápu, že tím, že získali kostní dřeň od lidí z Archy se Grounders vylepšili vyhlídky, ale pořád mají v hoře docela dost lidí přeměněných na Reapers, který tímhle rozhodnutím taky prakticky zabili. A namísto vyřešení problému najednou zvolili odkládání nevyhnutelného. A taky Lexa říkala něco v tom smyslu, že tou bitvou s Mt. Weather se zvedne to, jak je vnímá „Capitol“. To už jí taky najednou bylo jedno? Celkově mi to prostě nesedí s tím, jak nám po celé ty dvě série Grounders vyobrazovali – jako lidi, který když naštvete, tak si na vás přijdou a prostě se vás pokusí zbavit. A byli už přímo u bran, Mountain People byli prakticky bezbranní. Není to logické, prostě není.

#6 FlyerNick #7 Jackie
12.3.2015 | 13:40:55
FlyerNick

#5 Janie: Když to říkáš takhle, tak to opravdu je nelogické. Ale zase na druhou stranu… s ničím „nečekanějším“ tvůrci přijít nemohli a kdyby to enudělali, tak by víceméně boje sky people-grounders-mountain people ukončili jednou velkou válkou. Nepochybuju o tom, že kdyby byla zamítnuta třetí řada, tak by vše skončilo právě očekávanou válkou a poklidným životem sky people s grounders na zemi. Takhle potřebují ještě z něčeho těžit. Tak jsem zvědavý, jak to dnes dopadlo. Už aby byly titulky :-)

#8 Janie
12.3.2015 | 14:59:08
Jackie

#5 Janie: Věřím, že Groundeři by bojovali rádi, vypadá to, že mají boj jednoduše v krvi. Ale já se na to dívám z pohledu Lexy, protože ultimátně to bylo jen její rozhodnutí. A když se na to dívám z tohoto pohledu, z pohledu člověka, který byl schopný sjednotit klany a nastolit mír, dokonce i s klanem, který ji zabil přítelkyni a posléze sjednat mír i se Sky people. Tak mi z toho vychází, že pokud vidí jiné východisko než boj, tak ho vezme, protože ví, že bojem by ztratila své lidi, které potřebuje. Nehledě na to, že MM poměrně chytře nasadili na most téměř všechny své odstřelovače, což určitě působilo zastrašujícím dojmem toho, že i s početní převahou lidí, jednoduše nemusí mít navrch. Proto to nevidím jako nelogické rozhodnutí, spíše naopak. Kane řekl o Lexe, že je to vizionář a já s tím jen souhlasím. Díky takovýmto rozhodnutím byla schopná dosáhnout toho, čeho dosáhla. Možná se ji ta zrada, která nepochybně z pohledu Clarke nastala, vrátí a odnese to. Ale v ten moment podle mě udělala logické rozhodnutí, kdy obětovala pár desítek lidí kvůli svým stovkám, či tisícům.

#9 Janie
redaktor
12.3.2015 | 16:06:46
Janie

#6 FlyerNick: Ano, přesně. Taky mi přijde, že to tvůrci udělali, protože se jim to prostě hodilo do krámu. Ale taky se nechám překvapit, jak s tím nakonec naloží.

12.3.2015 | 17:23:08
Janie

#7 Jackie: Takhle – z pohledu Lexy mi to přišlo jako dost hloupé, krátkodobé rozhodnutí (které podle mě udělala právě proto, že na ni zatlačili skrz ty odstřelovače – to je jasné, že jí pak příměří přijde jako lepší vyhlídka). Souhlasím, že je vidět, že je „jiná“ než většina jejích lidí (třeba srovnání toho, jak k myšlence smíru s lidmi z Archy přistupovala ona a jak třeba Indra), takže na tom s tou vizionářkou něco je. Ale měli to vyhrané a zbavili by se problému napořád a ona namísto toho zvolila krátkodobé řešení (co třeba plánuje udělat, až lidi z Mt. Weather vylezou na povrch se všemi zbraněmi, technologiemi atd. – taky budou potřebovat prostor k životu a Grounders se určitě nebude líbit, že jim ho budou krom Sky People zabírat i Mountain People). Nedomyslela to, ale je fakt, že by se to dalo brát jako selhání a nelogické chování postavy, které tam může být záměrně.

12.3.2015 | 17:30:48
saarry

Takovyto zvrat by nevymyslel ani béčkový spisovatel co píše povídky někde do novin, protože i on by věděl že je to naprosto supidní. Bylo to nelogické, nedává to smysl. Ale v podstatě vše už tady bylo řečeno, tak nemá smysl abych to opakoval. Jen jsem si v tu chvíli vzpomněl na rozhovor co producent 100ky jednou dával a kde se vyjadřoval, že si chce vzít příklad z Hry o trůny a nasměrovat 100ku do podobného stylu. TAK TAKHLE ASI NE KÁMO :-D Koukněte na trailer ke 13 epizodě a pak si pusťte tu scénu jak se na ně Lexa vysrala (během 15 sekund trvajícího rozhovoru s Mountin Men) .. To je tak nelogicky až to bolí a přemejšlím že se na ten seriál vykašlu…

12.3.2015 | 17:47:43
starman2

„Blood for blood! Blood for blood! Blood for blood! Blood for blood! Blood for blood!“ Dáme vám naše zajatce. Teda těch 40% co to přežilo. Taky bez Riperru. Ale musite opustit naši zakladnu, která přišla už o čtyři vrstvy obrany a zustala ji jen ochranka. „Ok, tak my jdeme.“ Jo a nemáte náhodou nahradni součástky do našich generátoru? „Na, tady.“ A nevracejte se! Za týden přijdeme my za vámi. Někde jsem viděl ve skladu tank!

25.3.2015 | 19:18:28
starman2

#4 Jackie: Jdeme zachránit 50–100 lidi v klecích, sebereme 10000 válečníku, 300 jich necháme pokosit(250ves­nice+finálni zteč), překonáme 4 z 5 obran a pak je necháme být. Uzavřeme mír. To je logické by řekl každý vulkánec. Po šestnácte flašce vodky.

Ale možná někdo v hlavním městě grounderů (politici) mountain wariors potřebovali jako vnějši hrozbu. Důvod trénovat válečníky, vyrábět zbraně, držet vysoké daně, tisknout peníze,.. A tohle vlastně dáva smysl.

s ničím „nečekanějším“ tvůrci přijít nemohli.. mohli.. jako v BS galaktice… huuu.. buh se zlobí.. sebral vám polovinu armády a druhá dostala běhavku.

Se mi zdá že tvůrci seriálu obecně vůbec nemají cit pro vlastní svět který tvoří. Co jsem slyšel z Arrow udělali ve 3. serii love story.

Správný zvrat měl být v posledním díle: Hora dobyta, Groundeři chtějí zmasakrovat Mountain pre-warriors a jejich maminky. Hodna Clear a Nebeštani bráni (nového) prezidenta před části armády grouderů co neposlechlo velitelku. Z klece vyléza malá slavná XXY (teda slavna mezi Groudery), nikdo jiný o ni nikdy neslyšel.

Místo toho přijde Lupo s nápadem, že dorazi zbytek lidi. Nebešťani raději bydlí v polorozpadlé stanici, než aby zabrali volný Bunkr s vodou, elektřinou, sprchou, jídlem a hodně tlustými dveřmi odolnými proti všem známym nepřátelům (včetně Gorily).

25.3.2015 | 19:38:22
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!