The 100
90/100 - 814×

The 100

Post apokalyptický scifi seriál stanice The CW. Lidstvo bylo zničeno nukleární válkou, která vyhubila téměř vše živé na planetě. Nyní skoro po sto letech je vyslána expedice čítající stovku mladistvých delikventů, aby zjistili jestli je Země znovu obyvatelná.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Sci-fi
hrají
Bob Morley (Bellamy Blake), Eliza Taylor (Clarke Griffin), Thomas McDonell (Finn Collins), Devon Bostick (Jasper Jordan), Richard Harmon (John Murphy), Christopher Larkin (Monty Green), Marie Avgeropoulos (Octavia Blake), Lindsey Morgan (Raven Reyes), Eli Goree (Wells Jaha), Paige Turco (Abby Griffin), Isaiah Washington (Thelonius Jaha), Henry Ian Cusick (Marcus Kane), Dichen Lachman (Anya), Adina Porter (Indra), Alycia Debnam-Carey (Lexa)

Seriál se stal nejtemnějším seriálem především díky prezidentovi stanice CW

Seriál se stal nejtemnějším seriálem především díky prezidentovi stanice CW

Mysleli jste si, že Jason Rothenberg tahal za nitky a usiloval o to, aby se seriál vymykal kvalitativně ostatním CW seriálům? Kdepak. Byl tu zcela někdo jiný, kdo neustále za Rothenbergem chodil a říkal mu, ať může přitvrdit. Právě tyto slova ovlivnila náš seriál tím nejzásadnějším způsobem.

15 0
29.10.2020

Hlavní tvůrce seriálu The 100 Jason Rothenberg měl stále před očima, že dělá seriál pro stanici CW. Tedy pro stanici, která přinesla divákům hity jako je třeba Gossip Girl či The Vampire Diaries. Rothenberg se tedy chtěl držet v jasně nastavených mantinelech stanice a přinést seriál, který bude světlý, plný naděje, nádherných lidí a dalších aspektů, které jsou pro stanici typické.

Prezident CW Mark Pedowitz ovšem v seriálu viděl něco jiného – bral ho jako příležitost ukázat jiný seriál s jinými aspekty, který se stále může na stanici vysílat. Když viděl pár prvních epizod první řady, věděl, že to půjde. Po páté epizodě s názvem Twilight's Last Gleaming zkrátka přišel za Rothenbergem, a řekl mu, ať udělá seriál temnější. Ať se nebojí.

(Clarke si přezdívku Wanheda, komandérka smrti, nevysloužila náhodou. Foto: CW)

V dalších dnech se to pokusil Rothenberg proměnit ve scénáři a následně i na natáčení, ale stále to nebylo podle Pedowitzových představ. Rothenberg nevěděl, že se může tak silně utrhnout ze řetězu. V dalších dnech tedy Pedowitz Rothenbergovi neustále volal a říkal mu, ať ještě přitvrdí, že je stále prostor pro to, aby seriál byl ještě více temnější. Když to Rothenberg pochopil, začal tak seriál koncipovat.

A zřejmě toto byl jeden z rozhodujících momentů. Proto náš seriál vypadá tak, jak vypadá. Kdyby nebylo Pedowitzovo tlačení, zřejmě tu sice máme stále kvalitní show, která by byla ale více plná optimismu, krásných lidí a naděje. Místo toho jsme pocítili velké ztráty, smutek a beznaděj. Zřejmě nikdy bychom se nedočkali tak silné scény, kde Clarke Griffin zabije svého bývalého přítele Finna Collinse. A těch brutálnějších scén bylo postupem času více (i když je pravda, že u posledních řad už to nebylo pravidlem).

To by si zkrátka Rothenberg nedovolil na stanici CW. Jelikož ale věděl, že má prezidentovu plnou podporu, dal se do toho. Když už nic, je to alespoň důkaz toho, jak ředitelé a prezidenti jednotlivých stanic mají obrovský vliv i na vývoj seriálu. Někdy stačí tvůrce trošku pošťouchnout a máte tu zcela jiný seriál, než který byste za normálních okolností a podle původních plánů dostali. A to je určitě zajímavé zmínit.

Zajímalo by vás, jak by seriál vypadal, kdyby byl světlejší, optimističtější a plný naděje?

Zdroj: ScreenArt.com

Diskuze /1

niektotu

Mylsím že práve to temno a nečakané úmrtia aj halvných postáv seriálu prospeli. Preto boli prvé 3 série najlepšie.

1.11.2020 | 13:40:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama