The 100 Seriál The 100 se opět vyšvihl s epizodou plnou zvratů, co jsme se dozvěděli a koho ztratili?

Seriál The 100 se opět vyšvihl s epizodou plnou zvratů, co jsme se dozvěděli a koho ztratili?

Seriál The 100 se opět vyšvihl s epizodou plnou zvratů, co jsme se dozvěděli a koho ztratili?

Seriál The 100 je známý tím, že dokáže překvapit, naservírovat nám něco nečekaného, či zabít postavu, která se v seriálu vyskytuje již delší dobu. A právě osmá epizoda šesté řady nám přinesla hned několik zvratů pro budoucí vývoj seriálu. Pojďme si všechny rozebrat.

21 0
4.7.2019

Odhalení Gabriela Santiaga

Gabriel Santiago pomohl Russellu Lightbourneovi nahrát mysl Staršího do Plamene a následně ji vnořit do těla hostitele. Tento proces aplikoval několikrát, ale postupem času si uvědomil, že využívat hostitele je nelidské, a nechtěl ještě sám uctívat Starší jako nějaké bohy. Rozhodl se tedy Starším postavit, uprchl ze Sancta a společně s dětmi Gabriela bojuje proti Russellovi a jeho stoupencům.

O Gabrielovi jsme toho hodně slyšeli, ale nikdy jsme ho neviděli, náš tip byl takový, že se ho dočkáme až ve finále série a ztvární ho nějaký starší, charismatický herec, který by tvořil pěknou paralelu k JR Bourneovi. Nakonec ale bylo v epizodě The Old Man and the Anomaly odhaleno, že už ho nějakou dobu v seriálu potkáváme a zřejmě to jen málokdo z nás tušil.


(Josephine si myslí, že Gabriel je už mrtvý, protože jeho hostiteli by muselo být přes sto let. Foto: CW)

Gabrielem je Xavier, který získal nového hostitele a stal se tak něčím, proti čemu již nějakých pár let bojuje. Konečně byl odhalen i Gabrielův příběh, jeho věk a také okolnosti, jak přišel k novému tělu. Nyní se tedy všichni nemůžeme dočkat, až se Gabriel setká se svou bývalou láskou Josephine Lightbourne. A jelikož tu za Gabrielem vede právě Bellamy Blake, mohlo by to být již brzy.

Jak už to tak ale bývá, když dostaneme hodně odpovědí, přibude i celá řada nových otázek. Ty se tentokrát týkají Anomálie, pod kterou si zatím neumíme moc představit. Zatímco Octavia Blake do ní vstoupila, Anomálie ji uzdravila a následně vyvrhla zpět, osud Charmaine Diyozy je zatím zahalen tajemstvím. Snad se o Anomálii dozvíme více v příštích dílech.

Konec Henryho Iana Cusicka v seriálu

Tvůrci samozřejmě nadále stáli o postavu Marcuse Kanea a herce Henryho Iana Cusicka, ten ale bohužel pro nás získal hlavní roli v seriálech The Passage a MacGyver. Bylo tedy otázkou času, kdy se s Cusickem rozloučíme. Jelikož se ale celá šestá řada točí okolo hostitelů, tvůrci dostali jedinečnou příležitost, jak Cusicka nahradit a postavu Kanea stále v seriálu zachovat.

(Jak se bude Abby líbat s Marcusem v novém mladém těle? Foto: CW)

Fanoušci na to mají samozřejmě svůj vlastní názor. Co si budeme povídat – Henry Ian Cusick má neskutečné charisma a za těch šest sérií přirostl divákům k srdci. Vídat naši starou známou postavu v novém těle bude rozhodně těžké, nicméně bychom neměli zatracovat mladého herce Greystona Holta, před kterým je nyní obrovská výzva. Cusick byl jedním z nejnadanějších a nejzkušenějších herců seriálu The 100.

Umřít může každý

Těch infarktových scén bylo v seriálu hned několik, ale tím to pochopitelně nekončilo. Madi provedla svůj šílený plán, kdy začala vraždit Starší, ale bohužel bodla i Jordana Greena. Ten by se měl ze svých zranění dostat a možná i jeho oběť pro Delilah Workman bude pro Starší něco znamenat. O Jordana bychom se tedy bát nemuseli.

Johnem Murphym už je to složitější. Toho Josephine pěkně sekla do nohy a nebudeme si nic nalhávat – za normálních okolností by Murphy vykrvácel a byl by s ním ámen. Nyní nevíme, jak to bude, nicméně nezapomínejte na náš předchozí článek, ve kterém píšeme, že herec Richard Harmon dostal roli v seriálu Van Helsing, takže je klidně možné, že se rozloučíme i s ním.

(Emori se většinou dostane do potíží kvůli Johnovi. Foto: CW)

Na druhou stranu se značná část šesté řady zabývá tím, že Murphy chce být nesmrtelný. Je napůl dohodnutý s Josephine, která mu slíbila nové tělo. I když tato dohoda nejspíše padla, tak je tu stále šance, že se Murphy ze všeho vykecá a konečně dostane, co mu někdo slíbil. My bychom samozřejmě Richarda Harmona v seriálu rádi vídali i nadále, ale nic bohužel není stoprocentní.

Jak epizodu hodnotíte vy? Jaká scéna pro vás byla nejsilnější a nejpřekvapivější?

Diskuze /7

wee_n

Achjo, H.I. Cusick mi bude fakt chybět. Kdyby Kanea zabili nadobro, udělali by líp. Nebude mi ani tak chybět ta postava, jako samotnej Henry. :/

webmaster
4.7.2019 | 18:49:07
FValek

Mám to úplně naopak, ten herec a jeho útrpné výrazy už mi stačily, sice jsem chtěl zabít i jeho postavu, ale dám jí díky nové tváři ještě šanci. :D Jen teď doufám, že se nebude Bellamimu moc stavět do cesty, ať si dá pauzu, je na pěst. :D

4.7.2019 | 19:57:38
Inčučuna

Tiež som chcel zabiť Kanea , z tej postavy bola troska, teraz sa ešte bude chcieť zabiť aj sám. Tá fotka s Clarke s toj pištolou s baterkou ale zatial v seriály nebola či áno? Inak, v trailery na sériu bola na Sankte aj Indra s armádou bojovníkov, tak som zvedavý či to tam vypália ako sa bál Russel.

4.7.2019 | 20:48:31
niektotu

Ja len dúfam že sa nedožijeme pokračovanie milostného vzťahu Abby s teraz oveľa mladším kaneom, to by bolo zvrátené. Henry Iana Cusicka bol jeden z najlepších hercov v seriáli, bude mi chýbať. Ak zabijú aj Diózu, ostane v seriáli málo kvalitných hercov (najlepší herci za mňa Eliza Taylor, Paige Turco a Richard Harmon, ostatní sú výrazne horší herci, dokonca aj Bob Morley je veľmi slabý herec preto bol na začiatku seriálu obsadený ako vedľajší herec a až neskôr kvôli odchodom iných hercov povýšil).Výborný bol aj Isaiah Washington ako Jaha, páči sa mi aj J.R.Bourne ako Russell. 6. séria si zatiaľ drží vysoko latku, snáď im to vydrží.

5.7.2019 | 8:18:45
lightbrand2

Oni vytáhli kartu Quinna Malloryho? To je jak hodit atomovku na celý seriál. Proč nenechali Kanea zemřít…

6.7.2019 | 3:45:00
Hild

Já si myslím, že Kane umře úplně, nebude souhlasit s novým tělem, celá tato zápletka je o tom ukázat, jak špatné a absurdní je přenášet vědomí do jiného těla. Nevěřím, že Kane v novém těle zůstane permanentě, pravděpodobně se budeme loučit s Kanem úplně na konci této sezóny.

7.7.2019 | 10:46:49
Marcus Flavius

Henry má jiný projekty, tak se prostě domluvili že tam dají jiný tělo, návrat je ve hvězdách

10.7.2019 | 0:41:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S07E02: The Garden

cz70%
Odhadované dokončení včera 23:00


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×03 – False Gods

Zatímco Raven čelí neočekávané hrozbě, Clarke musí udržet mír mezi nepřátelskými frakcemi na Sanctu.

Premiéra: 4.6.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během šesté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Seriál The 100 nečekaně končí a ikonicky se rozloučí stým dílem

Tvůrci The 100 na Twitteru právě oznámili, že sedmá série bude poslední a měla by mít 16 dílů. Rozloučí se s námi tedy stým dílem v pořadí. O možném konci se hovořilo už dříve, když byl seriál prodloužen pro další sérii ještě před premiérou.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců