The 100 Skaikru: Největší zrádci čtvrté série?

Skaikru: Největší zrádci čtvrté série?

Skaikru: Největší zrádci čtvrté série?

Zrad a intrik jsme se dočkali v seriálu hned několik. Většinou ovšem jejich strůjci byli Zemšťani a Arkádie byla obětí. Ve čtvrté řadě se tak trochu karta otočila a Skaikru rozdává rány pod pás téměř v každé epizodě. V díle Die All, Die Merrily se ovšem Arkádie dopustila jedné z největších zrad.


20 0
9.5.2017

V popředí celého seriálu The 100 je pochopitelně lidi ze Skaikru, kteří se v průběhu všech řad museli vypořádat s celou řadou zrad. Vzpomeňme si například na moment, kdy Lexa nechala Skaikru stát před branami Mount Weather a odmítla s nimi zaútočit. Nyní to ovšem vypadá, jakoby se tato pomyslná karta otočila. Zatímco Zemšťani jdou do sebe a ctí své dohody, Skaikru je tou černou kočkou v celém seriálu.

Když se Clarke Griffin dozvěděla o apokalypse, okamžitě začala tvořit seznam lidí, kteří si zaslouží přežít. Na seznamu pochopitelně nechybělo její jméno, ale například na svého dobrého kamaráda Montyho Greena zapomněla. Následně se Clarke nechtěla dělit o Arkádii s Ledovým národem, což vyústilo v další menší konflikt mezi Skaikru a Roanem.


(Může celou situaci zachránit ještě Raven Reyes, která je tak trochu ve všem nevinně? Foto: CW)

V minulé epizodě DNR se zase Skaikru pokusilo zabít Roana a spojilo se s Trikru, kteří byli na nějaký čas nepřáteli. Skaikru si tak dělá, co chce, přidává se na stranu těch, které aktuálně může využít. Žádné pevné spojenectví v seriálu takřka neexistuje. A bohužel Skaikru v celé čtvrté řadě několikrát zradilo Roana, i když k tomu neměli vážný důvod. Svou korunu tomu ale dali v epizodě Die All, Die Merrily.

Zatímco Octavia Blake bojuje v Konkláve a Marcus Kane jí dává rady, zbytek Skaikru se tajně přesune do bunkru a obsadí ho. Je jim v podstatě jedno, jak Konkláve dopadne, bunkr si chtějí ukořistit sami pro sebe. Samozřejmě můžeme spekulovat, zda by i kterýkoliv z klanů Zemšťanů dodržel své slovo, i kdyby Octavie vyhrála férově Konkláve a rozhodla se, že v bunkru bude místo pouze o Skaikru. I tak se ale jedná o jednu z největších zrad, co kdy lidé z Arkádie udělali.

Nezradili pouze Indru, ale především i Octavii a Marcuse. Nyní by nás zajímalo, zda Abby, která má milostný vztah s Kanem, ví o tom, že Marcuse vyřadili ze hry. Skaikru si tak možná na sebe upletlo bič. I když se jim podaří přežít apokalypsu společně se Zemšťany, konflikt mezi nimi je nevyhnutelný. Skaikru znovu jasně dokázalo, že si nezaslouží být třináctým klanem a že se diametrálně liší od ostatních kmenů. Další válka může být tak na spadnutí.

Co říkáte na zradu Clarke, Theloniuse Jahy a ostatních? Fandíte vůbec ještě Skaikru, nebo vaším favoritem je zcela někdo jiný? Jsou lidé z Arkádie nyní mnohem brutálnější než občané z Mount Weather?

Diskuze /7

Kristie

Že je v tom Raven tak trochu nevinně není pravda, to ona trvala na tom, aby Clarke udělala seznam, i když to Clarke nechtěla udělat. A jenom oprava menší chybky – Monty není dlouholetý kamarád, Clarke ho poznala v den, kdy se 100 dostala na Zem. Takže se znají kolik, tak půl roku? A odpověď na otázky: 1) Clarke se snažila a udělala to, co vždycky – zachránila svoje lidi. 2) Fandím Skaikru, komu jinému? Všichni chtěli válku a najednou všichni souhlasí, že budou žít v klidu a míru? Oni taky nevědí, co by chtěli udělat dřív. 3) Určitě ne, v MW mohli žít, ale chtěli na povrch. Tady nemají jinou možnost.

9.5.2017 | 17:18:45
Annabell

No, zradou se to tam docela hemží :-D Indra chtěla udělat s bunkrem to samý, jen tak mimochodem… A na Abby bych se nespoléhala, na zdejších fotkách to není, ale tady – http://the100.wikia.com/…e_Other_Side – je vidět, že Marcus je v bunkru taky! Otázkou je, zda ho tam dostali tak jako Bellamyho nebo v průběhu 11.dílu?!

#5 Meltropse
9.5.2017 | 18:38:05
scottt1

Na tom zozname trvala Raven koli tomu, ze bol Bellamy jeb.o a radsej znicil to cerpadlo alebo co tobolo (na vodu), aby zachranil 25 ludi. Keby ho neznicil, tak by zachranili viac ludi (sa mi zda ze okolo 500) a nemusel sa robit ziadny zoznam o 100 ludi.

  1. Clarke uz mala v 3. serie zdechnut aj s Jahom. 2) Skaikru ako celku, vobec nefandim. Len par jedincov odtial. 3) Su rovnaky ako ludia v MW

Byt na mieste Zemstanov a viem, ze by somm umrel, tak by som im vsetky mozne vychody zasypal. Hladal by som turbiny, ktore by im dodavali vzduch a tie by som znicil. Nech pomalinky umieraju v tom bunkri.

9.5.2017 | 18:57:20
Hodooor

Nooo určitě nesouhlasím že zemšťani jdou do sebe a ctí své dohody protože i tentokrát zrada začala u nich u zemšťanů když Echo která tam neměla co dělat likvidovala účastníky konkláve lukem čímž se vlastně celá konkláve stala irelevantní a jen se pokračuje dál ve válce kde je dovoleno vše takže v podstatě nešlo o zradu Skaikru ale Azgedy jelikož u nich to začalo. I kdyby teď chtěli konkláve opakovat tak už některé kmeny přišly podvodem o zástupce a museli by nasadit náhradníky takže by byly znevýhodněny, prostě celá konkláve padla a Skaikru ani nikdo jiný nemusí brát na výsledek ohled když byl průběh konkláve od začátku proti pravidlům.

10.5.2017 | 12:53:20
Meltropse

#2 Annabell: co tak nejaky SPOILER oznacit ? diky moc

#7 Annabell
10.5.2017 | 13:56:25
1234

Clarke je nejhorší postava celého seriálu

10.5.2017 | 16:46:40
Annabell

#5 Meltropse: Vždyť je to z PROMO ukázky?!

10.5.2017 | 16:59:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!