The 100 To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě The 100

To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě The 100

To nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě The 100

Další sezóna je za námi a než začneme vyhlížet pátou řadu, tak si zhodnotíme, jak se nám líbila řada čtvrtá. Co považujeme za naprostý vrchol sezóny? A co naopak se tvůrcům vůbec nepovedlo? Přečtěte si našich osm bodů, ve kterých rozebíráme to nejlepší a nejhorší na čtvrté řadě.


25 0
11.6.2017

1. Nejlepší epizoda – Die All, Die Merrily 

Čtvrtá řada nepředstavila moc skvělých epizod, takže tady byla volba poněkud snadná,. Závěr řady sice poměrně zajímavě eskaloval, ale většina série často klopýtala, a v průběhu řady jsme nedokázali u jednotlivých dílů najít takový ten správný pocit, který jsme měli z předchozích dílů v minulých řadách. Díl Die All, Die Merrily nám ale po dlouhé době vytřel zrak. Konečně jsme měli v seriálu opět napětí, zvraty a překvapivé úmrtí. To jsou základní elementy, na kterých seriál kdysi stavěl. Až tato epizoda dokázala seriál dostat k závěru řady zpět do hry.

Další kandidáti: The Other Side, The ChosenEchoes


2. Nejhorší epizoda – We Will Rise 

Čtvrtá řada neměla vyloženě špatné epizody, ale značná část jich nebyla ani dobrých. Seriál představil spoustu dílů, které se pohybovaly okolo průměru – vyloženě nás nenudily, ale že bychom z nich byli odvaření, to se také říct nedá. Jako nejhorší epizodu jsme nakonec zvolili díl We Will Rise především kvůli nesnesitelné Raven, která procházela svým těžkým obdobím, neustále se vztekala. To nás opravdu nebavilo sledovat.

Další kandidáti: A Lie Guarded, Gimme Shelter, Heavy Lies the Crown

(Ohnivé finále nezklamalo. Foto: CW)

3. Nejlepší vývoj postavy – Octavia Blake

Už před sezónou tvůrci avizovali, že na Octavii se máme těšit. A neříkali to nadarmo. Octavia prošla po ztrátě Lincolna zajímavou změnou. Stala se z ní velká válečnice, která se nebála ušpinit si pořádně ruce. Ano, tvůrci od začátku věděli, kam má její postava v příběhu směřovat a kde má skončit. Jejím vrcholem bylo pochopitelně vystoupení v epizodě Die All, Die Merrily. V této sezóně nám Octavia také nejméně lezla krkem. Sice lze trošku polemizovat nad podivným (a zbytečným) románkem s Ilianem, ale čert to vem.

Další kandidáti: Thelonius Jaha, EchoIlian

4. Nejhorší vývoj postavy – Jasper Jordan

Původní plán tvůrců byl tuto postavu zabít již ve třetí sezóně. Jenže jeho plánovaná smrt byla pro Jasona Rothenberga moc brutální, a tak se rozhodl, že s námi Jasper ještě jednu sezónu zůstane. A jeho zbytečnost byla cítit na každém kroku. Je to jedna z mála postav, která neměla ve čtvrté řadě žádný svůj příběh. Kdyby se zabil hned v úvodu čtvrté řady, bylo by to asi lepší. Jasper byl ještě otravnějším než kdy jindy, do děje nezapadl, spíš celý děj zpomaloval. Jsme rádi, že už je konečně pryč.

Další kandidáti: Luna, Clarke GriffinIndra

(Příběh Jaspera se vážně nepovedl. Foto: CW)

5. Největší zvrat – Smrt tolika postav v epizodě Die All, Die Merrily 

Jason Rothenberg oznámil, že nás ve čtvrté řadě čeká hned několik úmrtí. Jenže děj plynul, byli jsme za polovinou řady a zatím nic hrozného hrdiny nepotkalo. Pak ale přišla epizoda Die All, Die Merrily, kdy jsme najednou přišli o velice oblíbeného Roana, zajímavou Lunu a také Iliana, kterého sice zpočátku nemohla většina fanoušků vystát, ale postupem času si na něj více a více zvykali. Tato epizoda se opravdu povedla a předvedla nám hned několik zvratů v jednom díle.

Další kandidáti: Clarke si píchne injekci, Ilian ničí domov Skaikru, závěr finále

6. Nejvíce promarněná příležitost – Smýšlení Zemšťanů 

Zemšťani nikdy nevěřili Skaikru, vždy je z něčeho podezírali a většinou to byli právě oni, kteří Arkádii tahali za nos. Ve čtvrté řadě se ale karta obrátila. Ze Zemšťanů se stala skupina lidí, kteří Skaikru věřili a nechali se (poněkud snadno) několikrát napálit a obelstít. Uvažování Ledového národu někdy nedávalo smysl. Samotný náboj mezi Skaikru a Zemšťany tak trochu vyprchal, což je veliká škoda. Snad se pátá řada bude věnovat jinému tématu a představí nám zcela jinou skupinu lidí.

Další kandidáti: Příběh Luny, záhada ohledně Temnokrevných, Roan v pozici krále

(Jaha si získal ve čtvrté řadě oblibu svého lidu. Foto: CW)

7. To nejlepší na čtvrté řadě – Hunger Games v Polis 

Možná se sice budeme opakovat, ale zkrátka stojíme si za tím, že to nejlepší, co jsme letos ve čtvrté řadě viděli, byla hromadná Konkláve. Do té doby byl seriál bez šťávy. S epizodou Die All, Die Merrily se celá hra změnila a to je to, co čtvrtá sezóna celou dobu potřebovala. Seriál sice vykradl populární sérii Hunger Games, ale když to bylo dobře natočené, tak to v podstatě nikoho nezajímá. Nechat zabít tři důležité postavy muselo stát tvůrce obrovskou odvahu. A my jim tleskáme.

Další kandidáti: Vypálení Arkádie, boj o bunkr, uzavření jedné a velké dějové linky

8. To nejhorší na čtvrté řadě – Zápletka s apokalypsou 

Samotné téma apokalypsy je sice zajímavé, ale v celé řadě chyběl nějaký záporák, se kterým by hlavní hrdinové soupeřili. Místo nového soupeře jsme se tak dočkali neustále stejného pošťuchování mezi Skaikru a Zemšťany, které se začíná pomalu zajídat. Blížící se Praimfaya eskalovala až v posledních pár epizodách, do té doby byl seriál mdlý a bez šťávy. Sérii chyběl pořádný protivník. Jen si vzpomeňme na skvělou druhou řadu, jak naším hrdinům dokázali zamotat hlavy lidi z Mount Weather. Nebo třeba na Charlese Pikea.

Další kandidáti: stanice A.L.I.E., zápletka s Raven, Bellamyho chování

Diskuze /13

percival2

Nejslabší řada to byla, to je fakt. Ale ten hangover na konci a příslib akční páté řady to vynahradil. Snad už tvůrcům nedochází nápady.

#6 Piere
11.6.2017 | 18:52:38
RobzzDaBitch

Podle mně to byla NEJLEPŠÍ řada!

11.6.2017 | 19:32:21
Menec

Pro mě nejlepší řadou zůstává stále 2., ale tahle byla určitě lepší než ta 3.

#12 Porůn
11.6.2017 | 19:42:47
lightbrand2

Nevím, zda vykradení Hunger Games bylo super, ale ok… jinak nudná protahující se epizoda… Jaspera bych zabil už v půlce série… ubožák…

11.6.2017 | 20:59:06
mima33

Najlepšia séria bola jednoznačne druhá, ale štvrtá sa u mňa delí o druhú priečku s prvou. Jediný problém, ktorý som ja mala bol s radiáciou a síce, že to tak akosi nedáva zmysel, ale ok, je to sci-fi takže to proste prehliadnem. Je funny sledovať ako sa z veľmi obľúbenej postavy, akou bol Jasper, stala najviac nenávidená a najotravnejšia. Pokiaľ ide o finále, tak mám s ním len jeden problém a síce, že tam neboli Kane, Jaha a Abby a celkovo z bunkra bola iba jedna scéna – to je podľa mňa trochu málo.

12.6.2017 | 9:14:40
Piere

#1 percival2: Myslím, že hangover měli po konci série asi všichni. Někdo ještě teď :D

#7 percival2
12.6.2017 | 22:30:17
percival2

#6 Piere: Ale no tak ;-)

12.6.2017 | 22:54:46
scottt1

S bodmi 2., 4. a z casti 6. moc nesuhlasim. 2. Pre mna rozhodne Echoes a DNR 4. Jednoznacne Griffinove. U Jaspera bolo od zaciatku jasne, ze umrie, takze mu uz o nic neislo. 6. Skor si myslim, ze Arkadia tahala Zemstanov za nos. Vzdy boli pri niekom, kto prave vladol. Ci uz Trikru a spol. (Lexa) alebo Azgeda (Roan). 5. Taky bonus. Tu by som doplnil este Arkadia=Mount Weather.

13.6.2017 | 15:35:22
nagasek5

1 a 2 rada zatim TOP :)

13.6.2017 | 19:53:15
Lqd

NO Lexa, NO excitement :/

#13 nowas
13.6.2017 | 20:22:18
Yann

Teda nevím jestli autor tohohle článku je vůbec fanoušek seriálu podle toho, co píše, ale pro mě byla čtvrtá řada rozhodně super. Lepší než Allie ve třetí řadě a její očipovaná armáda. To už bylo tak splácané, že sem se na hodně dlouhou dobu přestal na seriál vůbec koukat. Octavia Blake rozhodně TOP postava čtvrté řady a nejhorší Jasper, to jednoznačný souhlas :)

14.6.2017 | 9:50:59
Porůn

#3 Menec: Jono, kdo by měl rád sérii, ve které zemřela Lexa :)

15.6.2017 | 16:28:44
nowas

#10 Lqd: se začni dívat na FtWD

28.7.2017 | 12:32:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav titulků

Epizoda S04E13: Praimfaya

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENOPřeklad: @Kattharinna, @Jirkem
Korekce a časování: @ScaryX

Sedí na verze: 

  • HDTV.x264-SVA
  • WEB-DL.x264-RARBG
  • 1080p.HDTV.x264-CRAVERS

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Reklama

Zajímavosti

Posune se seriál o pět let v čase?

Posune se seriál o pět let v čase?

Čtyři roky sledujeme osudy hlavních postav seriálu The 100, i když pro postavy jsou to pouze měsíce. Nyní poprvé v historii seriálu má show možnost dohnat své fanoušky tím, že posune seriál o pět let dopředu. Dočkáme se příští rok tohoto posunu, nebo budeme sledovat osudy postav z krytu?

Aktualizace postav

Během čtvrté řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Chcete být v obraze a vědět o novinkách jako první?

Nově jsme pro Vás zřídili fanouškovskou Facebookovou stránku. Přidejte se a buďte informovaní vždy jako první!