The 100 Sheidheda

Sheidheda

Sheidheda

Byl velitelem, který dostal titul Sheidheda (Temný velitel) kvůli své historii. Zabil svého vlastního „Ochránce plamene“ a plamen používal k tomu, aby přesvědčil nové velitele, aby se obrátili na stranu zla a zabíjeli lidi, včetně vlastních učitelů.

Sezóny 2
2019 - 2020

Narodil se jako temnokrevný a nakonec se stal Velitelem Zemšťanů. Cítil, že se ho plamen v něm snaží ovládat. Nenásledoval tedy učení svého Ochránce plamene a místo toho ho zabil. Zabil další tři Ochránce předtím, než ten čtvrtý zabil jeho.

V epizodě The Children of Gabriel se Madi zmiňuje Gaie, že když komunikovala s ostatními veliteli v plameni, komunikoval s ní i velitel, který jí děsí. Gaia odhaluje, že se jedná o Sheidhedu a prosí Madi, aby se mu vyhýbala.

Memento Mori Madi komunikuje s ostatními veliteli včetně Sheidhedy. Gaia se před Josephine (v domnění, že se jedná o Clarke) zmíní o tom, že Sheidheda je příliš silný a že musí čip z Madi pomocí rituálu dostat. Sheidheda se začne Madi zjevovat v zrcadlech. Když si Gaia uvědomí, co se děje, prosí Madi, aby vyzvala ostatní velitele k tomu, aby zastavili Sheidhedu.

Během rituálu se Madi ocitne v místnosti, kde není nikdo jiný než Sheidheda. Ten jí řekne, že si Gaia vymýšlí aby jí mohla ovládat. Prozradí jí, že i jeho vlastní učitel ho ovládal, a tak ho zabil. Chce po Madi, aby Gaiu zabila, ale to Madi odmítá a probudí se. Potom, co se Madi dozví, že je Clarke mrtvá jí Sheidheda přesvědčuje o tom, že za to může Gaia. Madi jí pošle do vyhnanství. Sheidheda využívá její zlosti a smutku a souhlasí s tím, že jí pomůže zabít Primes.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jupitero

Zaujímavá postava zahalená tajomstvom, dodáva dynamiku príbehu. Uvítal by som nejaké flashbacky z jeho minulosti aby sa ukázalo prečo mú napríklad chýba oko, prečo sa považuje za najkrutejšieho veliteľa…

5.7.2020 | 19:38:29
Kothy

smejd…

30.6.2020 | 13:59:12
Zdenda0022

velmi zvláštní postava na kterou se velmi těším v budoucnu protože už teď to vypadá na důležitou postavu a to se teprve „rozjel“

7.6.2020 | 16:56:47
SanctumClarke

Sheidheda byl borec. Už od první zmínky v The 100 jsem doufala, že ho ukážou. A i když kvůli němu jsme přišli o Lexu a Primehedu, jsem ráda, že ho zakomponovali. Stejnak je Lexa stále v našich srdcích. <3 Doufám že Lexinka se vrátí.

20.2.2020 | 23:37:29

Stav titulků

Epizoda S07E16: The Last War

cz0%
Odhadované dokončení 3.10. | 22:00


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Novinky

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Deset věcí, které byste měli před koncem seriálu The 100 vědět

Konec se nevyhnutelně blíží. Ještě předtím než se podíváme na finální epizodu, pojďme se podívat na deset nejzajímavějších věcí o seriálu The 100, které jste možná do jeho konce netušili. A správný fanoušek by přeci o svém oblíbeném seriálu měl vědět co nejvíce. Zvlášť před jeho koncem.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců