The 100 Sheidheda

Sheidheda

Sheidheda

Byl velitelem, který dostal titul Sheidheda (Temný velitel) kvůli své historii. Zabil svého vlastního „Ochránce plamene“ a plamen používal k tomu, aby přesvědčil nové velitele, aby se obrátili na stranu zla a zabíjeli lidi, včetně vlastních učitelů.

Sezóny 2
2019 - 2020

Narodil se jako temnokrevný a nakonec se stal Velitelem Zemšťanů. Cítil, že se ho plamen v něm snaží ovládat. Nenásledoval tedy učení svého Ochránce plamene a místo toho ho zabil. Zabil další tři Ochránce předtím, než ten čtvrtý zabil jeho.

V epizodě The Children of Gabriel se Madi zmiňuje Gaie, že když komunikovala s ostatními veliteli v plameni, komunikoval s ní i velitel, který jí děsí. Gaia odhaluje, že se jedná o Sheidhedu a prosí Madi, aby se mu vyhýbala.

Memento Mori Madi komunikuje s ostatními veliteli včetně Sheidhedy. Gaia se před Josephine (v domnění, že se jedná o Clarke) zmíní o tom, že Sheidheda je příliš silný a že musí čip z Madi pomocí rituálu dostat. Sheidheda se začne Madi zjevovat v zrcadlech. Když si Gaia uvědomí, co se děje, prosí Madi, aby vyzvala ostatní velitele k tomu, aby zastavili Sheidhedu.

Během rituálu se Madi ocitne v místnosti, kde není nikdo jiný než Sheidheda. Ten jí řekne, že si Gaia vymýšlí aby jí mohla ovládat. Prozradí jí, že i jeho vlastní učitel ho ovládal, a tak ho zabil. Chce po Madi, aby Gaiu zabila, ale to Madi odmítá a probudí se. Potom, co se Madi dozví, že je Clarke mrtvá jí Sheidheda přesvědčuje o tom, že za to může Gaia. Madi jí pošle do vyhnanství. Sheidheda využívá její zlosti a smutku a souhlasí s tím, že jí pomůže zabít Primes.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jupitero

Zaujímavá postava zahalená tajomstvom, dodáva dynamiku príbehu. Uvítal by som nejaké flashbacky z jeho minulosti aby sa ukázalo prečo mú napríklad chýba oko, prečo sa považuje za najkrutejšieho veliteľa…

5.7.2020 | 19:38:29
Kothy

smejd…

30.6.2020 | 13:59:12
Zdenda0022

velmi zvláštní postava na kterou se velmi těším v budoucnu protože už teď to vypadá na důležitou postavu a to se teprve „rozjel“

7.6.2020 | 16:56:47
SanctumClarke

Sheidheda byl borec. Už od první zmínky v The 100 jsem doufala, že ho ukážou. A i když kvůli němu jsme přišli o Lexu a Primehedu, jsem ráda, že ho zakomponovali. Stejnak je Lexa stále v našich srdcích. <3 Doufám že Lexinka se vrátí.

20.2.2020 | 23:37:29

Stav titulků

Epizoda S07E14: A Sort of Homecoming

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Kattharinna, @Jirkem, @mia28
 

Epizodu nezapomeňte ohodnotit v jejím profilu. Diskutovat o aktuálně odvysílané epizodě můžete zde.

Nadcházející epizoda

7×15 – The Dying of the Light

Clarke a Octavia provádějí zoufalou záchrannou misi, zatímco se učedníci blíží k tomu, co chtějí.

Premiéra: 24.9.2020

Reklama

Aktualizace postav

Během sedmé řady budeme doplňovat nové i staronové postavy. Proto je určitě nezapomeňte ohodnotit.

Novinky

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Přehled časových linií, jak Octavia a Hope cestovaly časem

Taky máte trochu zmatek v cestování časem v seriálu The 100? To my také, nic si z toho nedělejte. Nyní vám ale přinášíme článek, ve kterém hezky shrneme všechny časové linie, aby byl ve všem pořádek. Článek budeme průběžně aktualizovat o nové poznatky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie

Fotografie

Nepřehlédněte

Narozeniny herců