The Killing Odhalení vraha

Odhalení vraha

Odhalení vraha

Uhádli jste vraha? Po dvanácti epizodách známe vraha ze třetí řady, kdo to je? Proč vraždil? A jak se vám líbila třetí řada? Článek obsahuje spoilery z finálové epizody.


1 0
8.8.2013

Tvůrci seriálu si s námi opět celou dobu hráli jako kočka s myší. Stejně tak jako v minulém případu jsme měli vraha na očích téměř v každém díle, ale přesto by málokdo na 100 % řekl, že je to vrah. Vždyť i ve finálové epizodě to tvůrci zkoušeli hodit na Carla Reddicka.

A teď již k vrahovi, kterým byl James Skinner.
James Skinner byl rozhodně mezi podezřelými již po prvních dvou epizodách, kdy k celému případu přistupoval s velkou nechutí. Nechtěl, aby se v něm někdo dloubal a moc dobře věděl proč. Také Ray Seward nám řekl, že Skinner něco tají a že křivě vypovídal.


První Skinnerovou obětí byla Brigitte Delahantyová, která byla v programu mladých policistů. Zde se potakal se Skinnerem. Jednou však nedorazila a James se jí vydal hledat. Když jí našel, byla sjetá a nezajímalo ji, že strávil několik hodin jejím hledáním. Uhodil ji, pak si uvědomil, že ho nahlásí a ta ji zabil. To bylo v červnu 2009. Od té doby se z něj stal masový vrah mladých dívek…

Odpovědi na naše otázky:

  • Kdo zavraždil dívky, které byly nalezeny v nádrži? Kdo vraždí v současnosti? Kdo unesl Kallie?

Na tyto tři otázky je jediná správná odpověď: James Skinner Mimochodem pokud někomu není jasné, jak to dopadlo s Kallie, tak ta je mrtvá. Nejspíš skončila v jezeře u Jamesovy chaty.

  • Co s tím má společného Ray Seward?

Absolutně nic. Ray postavil svému synovi Adrianovi dům na stromě, kam se Adrian běhával schovávat, když se rodiče doma hádali. Shodou náhod zahlédl Jamese Skinnera, jak hází tělo do nádrže a James zase moc dobře viděl jeho. Proto se v jednu v noci vypravil k Sewardům domů, kde si chtěl s Adrianem „promluvit“. Jeho nenašel, ale nejspíš narazil na jeho matku, kterou zabil. Dobře věděl, že Ray a Trisha se často hádají, takže to měl na koho shodit.

Celá třetí řada byla opět velmi napínavá. Na konci nás sice nečeká žádné velké překvapení, jako v minulé řadě, kdy jsme se dozvěděli, že vrahem je tetička, ale případ je vyřešen. K nepochopení zůstává famózně zahraný Ray Seward, který až do dne své popravy mlčí jako hrob a nechá se popravit za něco, co neudělal, i když mu Lindenová řekla, že mu věří, že je nevinný. Otázkou také je, co bude se Lindenovou? Přece jenom zabila svého neozbrojeného nadřízeného, přiznání k vraždám si nijak nenahrála. Místo činu však mohou s Holderem upravit a Lindenová má štěstí – Adrian si vzpomněl, koho tu noc viděl.

Teď již nám opět nezbývá nic jiného, než čekat na rozhodnutí stanic AMC a Netflix, zda si objednají čtvrtou sérii seriálu The Killing. Sledovanost na AMC nebyla zrovna moc vysoká – ani jednou pořad nepřekročil 2 miliony diváků a průměrný rating je 0,4 %, ale věřme, že seriál měl úspěch na Netflixu a my se brzy dočkáme potvrzení čtvrté série.

Jak se třetí řada líbila vám? Jste spokojeni s jejím koncem?

Diskuze /9

vojtamkv

Já ho neodhalil, Skinnera jsem nepodezříval ani náhodou! :-( Mě se osobně se 3 sezóna libila ( ten konec ustřihli moc rychle) , ale předešlé dvě, mě bavily o málo více. Ale doufám, že 4 řada bude!? :-D

8.8.2013 | 21:56:06
sesifer

Tiež si myslím, že to poriadne ustrihli.. Človek si ani nestihol zvyknúť na to, kto je vrah.. Mňa 3 troška sklamala.. :/

9.8.2013 | 3:49:15
illy

Taky vám závěr lehce připoměl film Seven?? Jinak třetí sezona opět výborná, atmosféra a hlavně herci na jedničku!

9.8.2013 | 7:32:47
BRIAN19

Ja by som iba upravil verziu v článku s tým Sewardom, nakoľko v 10. epizóde povedal, že sa pohádal s Trishou a chcel na dobro odísť, ale keďže Trisha bola na nič matka, tak sa vrátil po Adriana v tú noc, a našiel ju mŕtvu na zemi a preto aj Adrian povedal potom Linden pri automate, že videl otca cez tú komoru v tú noc.

Séria super, najmä ako sme sa dostali pod kožu Holderovi, Linden a Sewardovi; budovanie atmosféry skvelé, nie moc vedľajších liniek ako v prvých dvoh sériách (10. epizóda ma totálne rozsekala!) ale tie posledné dve epizódy tomu bohužiaľ zrážajú väz – najmä nechápem prečo Skinner dovliekol telo Angie znova naspäť do Seatlu, keď vieme, že zdrhla z mesta (nemohol ju zabiť v inom meste?) a ešte ten prípad dal Linden a Holderovi, aby sa v tom začali vŕtať + aj ten prsteň Kalie skoro v každej časti vidíme fotky Kalie na policajnej stanici a zväčšeniny toho prsteňa, ktorý sa nenašiel medzi trofejami Joa Millsa, ale on to dá darček dcérenke, ktorá ho chodí občas navštíviť na stanicu…no bolo to uspechané a fail, mali sa trošku pohrať s tým odhalením vraha, keď už to bol masový vrah a zabil bohviekoľko dievčatok a nikto nenašiel ďalšie pohrebiská.

Inak 8/10 a dúfam, že 4. sérka bude

9.8.2013 | 13:33:33
1Bobesh1

Pravdou je, že finálový dvojdíl byl až moc uspěchaný. Celou dobu to nemohou rozlousknout a pak BUM a je to.

JInak Linden a Holdera na případ Angie nikdo nepřidělil, oni si ho prostě vzali. Sám Skinner říkal, ať ho Linden přenechá někomu jinému, ale ona nechtěla.

Doporučuji podívat se na třetí sérii ještě jednou, když už víte, kdo je vrah – je celkem zajímavý pozorovat Skinnera :)

admin
10.8.2013 | 9:04:00
PaSta

První 2 série byly (podle mě) lepší, to nic nemění na tom, že 3. řada byla PERFEKTNÍ! :)

11.8.2013 | 23:14:42
ElektronickyOtisk

Mě se to moc líbilo. Skinner patřil mezi moje favority, ale pravdou je, že jsme neměl celou dobu jediný důvod ho podezřívat. Jakmile však padla doměnka „It a cop“, bylo to jasný jako facka. Linden se snažil odradit od případu Angie. Když pak sebrali Holdera, už nebylo pochyb. Konec dílu byl pak luxusním odkazem ke snímku Sedm. Třetí série se mi líbila víc proto, že nebyla tak rozvleklá jako první dvě. Herecké výkony naprosto dechberoucí. Holder a Linden jsou rozhodně jedni z nejlepších policejních parťáků, co se kdy objevili na obrazovkách. Opravdu velice kvalitní seriál, rozhodně budu napjatě očekávat oznámení čtvrté série. Brzký střih na konci poslední epizody naznačuje tu možnost.

12.8.2013 | 9:39:29
sir Humphrey Appleby

vrah mě napadnul na začátku, ta figurka byla zvláštní, pak sem od toho upustil a vida…ale taky sem myslel na ty bachaře, taky je nějak rozvíjeli a kde nic tu nic… Celkově to bylo slabší, nebo spíš méně zajímavé než první dvě sérky, ty mě bavili víc

14.8.2013 | 10:45:37
RichardSpitzer

Já tipoval na začátku Reddicka, ale Skinner mě nijak nepřekvapil. U tohoto seriálu je běžné, že se Vám podezřelí seřadí do řady a tvůrci je postupně divákům podsouvají jednoho po druhém jako horkého kandidáta. Otázkou pak spíš zůstává kdo a proč vraždil. Ale je pravda, že na konci druhé série se autorům přeci jen povedlo „kombinací vrahů“ překvapit.

Třetí série mě tolik nevtáhla do děje jako vyšetřování smrti Rosie Larsenové v prvních dvou řadach, ale i tak jsem se k seriálu rád vracel kvůli té nádherně ponuré a deštivé atmosféře. Přece jen má něco do sebe zalézt si do postele, notebook na klín, všude zhasnuto… :-)

Pro mě nabíral seriál na zajímavosti až od nějaké osmé epizody, kde bylo hned několik silných zápletek – únos Lindenové pastorem Mikem (myslete si, že jsem cvok, ale na tom molu mi ho bylo dokonce líto), Holdenův zármutek nad smrtí Bullet a poprava Raye Sewarda. Bohužel jsem si o ni přečetl někde ve spoileru ještě než jsem ten díl viděl. Vím, že ho bylo spoustě lidí líto, na druhou stranu budiž tvůrcům ke cti, že překvapili a nekonalo se klasické „odložení popravy v poslední minutě“. Ale z těch scén mě mrazilo…

Nemyslím si, že by pro případnou 4. řadu byl nějaký problém v tom, že Lindenová Skinnera zastřelila. Prostě si to zasloužil a Holder jí jistě dosvědčí něco v tom smyslu, že jí Skinner sebral zbraň a v následné potyčce ho zastřelili. Nakonec, zůstali tam jen sami dva a jako parťáci se přeci podrží, ne? Pochybuji, že by ji Holder prásknul.

15.8.2013 | 12:13:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E06: Eden

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Na titulcích pro čtvrtou řadu se podíleli: @Nameless1, @Zero, @Maty9, @LuAn, @Blasut a @1Bobesh1.

Sedí na verze:
The.Killing.S04E06­.WEBRip.x264-FUM
The Killing S04E06 WEBRip AAC2.0 H.264-Abjex
The.killing.s04e06­.720p.nf.webrip­.x264-finch
The.killing.s04e06­.720p.webrip.x264-w4f

Budeme rádi, když seriál The Killing ohodnotíte.

Reklama

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás