The Last Kingdom Bebbanburský věstník #3 – Aethelred

Bebbanburský věstník #3 – Aethelred

Bebbanburský věstník #3 – Aethelred

Toby Regbo, známý postavou krále Františka v seriálu Reign, si znovu oblékl historický kostým. Tentokrát je z něj lord Mercie. Na první pohled pohledný Aethelred ale v minulém díle šokoval všechny diváky svým chováním. Co prozradil v rozhovoru jeho představil? Čtěte dále.


5 0
27.4.2017

Povězte nám něco o své postavě.

Je to ambiciózní chlapec/muž, který ještě nedosáhl emoční dospělosti. Také nerozumí ženám a nechápe, že dokážou být mocné. Dost ho děsí představa, že by nemohl v manželství být pánem situace, protože když nedokáže zvládnout ženu doma, jak by mohl vládnout království? U dvora by se rád viděl jako vůdce, který tahá za nitky a prostřednictvím nich manipuluje s lidmi. Nechápe ale, jak navázat spojení. A také je surový.


Jak byste popsal manželství Aethelreda a Aethelflaed?

Aethelflaed mladá dívka, která je ohledně představy o manželství dost naivní. Byla vychována v tom, že je její povinností vůči Wessexu vzít si Aethelreda. Doufá ve velkou lásku a na první pohled se zdá, že se jí to splnilo. Jenže Aethelred má o manželství, vztazích a ženách poněkud jiné představy.

Jak se vám hraje postava, která je záporná?

Je 100% strašný. Ale z mého pohledu jako herce si musím najít cestu, jak se s ním ztotožnit. Nemůžu prostě hrát dvourozměrnou stvůru. Musím se pokusit najít způsob, jak ho zahrát lidsky.

Aethelred, lord Mercie a kandidát na záporáka série. Zdroj: BBC

Budou ho diváci nesnášet?

Myslím, že ho diváci budou pravděpodobně nenávidět. Možná se dokážou ztotožnit s jeho ambicemi. Určitě je dravý a nelíbí se mu, že se s ním jedná jako s dítětem místo jako s mužem. Takže ano, má nějakou lidskou vlastnost. Ale to hlavní, co z něj sálá, je jeho krutost.

Věří, že koná dílo boží?

Ano. Ale v jeho víře je skryté pokrytectví. Na Dány shlíží shora jako na pohany a odsuzuje jejich způsob zacházení s lidmi jako barbarský. Jenže doma se chová ještě krutěji a agresivněji. V tom lze nalézt docela zajímavý paradox.

Jak se vyvine vztah mezi Aethelredem a Alfrédem?

Alfréd ví, že je Aethelred trochu idiot a že ho zvládne. Ale přitom je Aethelred ženatý s jeho dcerou, takže vpustil Aethelreda do svého světa. Každopádně Alfréd Aethelreda nerespektuje.

Co si myslí Aethelred o Dánech?

Myslí si, že jsou bezbožní a musí být hlídáni a musí taky platit daně. Předtím jsem si to celé představoval jen jako bitvy mezi Sasy a Dány. Ale to není realistické. Jednou přece muselo dojít k vyjednávání. Bylo tedy dost zajímavé zjistit, kolik politiky se odehrávalo na pozadí.

Svatba byla idylická, svatební noc ale horší. Co na to pan tatíček král? Zdroj: BBC

A jak vychází Aethelred s Uhtredem?

Nesnáší se od chvíle, co se potkali. Aethelreda štve na Uhtredovi úplně všechno. Nelíbí se mu, jak je Uhtred pohodový. Nezapadá totiž do Aethelredova vidění světa. Je to sice pohan, ale přesto je u dvora. Má titul, ačkoliv ho Aethelred vnímá jako Dána. A Uhtred Aethelreda nemá rád, protože vidí, jaký je to nadutý hlupák.

Zdroj: BradfordZone

Co si myslíte o Aethelredovi vy? Bude za své činy potrestán? A pokud ano, tak kým? A dožije se vůbec konce této série? Podělte se s námi o vaše tipy.

Diskuze /5

Lex Luthor

Připomněl mi trochu Jofreyho z Game of Thrones, doufám, že si ho Uthred podá až zjistí, že bije svoji ženu.

#2 Angi
27.4.2017 | 11:10:41
Angi

#1 Lex Luthor: On je to Uthredův bratránek. Škoda, že v seriálu nebyla ta část. Po vypálení síně Ragnara staršího utekli právě k Athelredově otci, což byl příbuzný Uthredovy první matky. Tam vyrůstal a zažil svůj první boj – proti Welšanům. A Athelred zkusil znásilnit Bridu. =)

27.4.2017 | 19:27:07
D!rty

Já ho vážně nemusím, dopřál bych mu Bloody Eagel ve Vikings Stylu xD

27.4.2017 | 19:40:39
desaix

Tak trošku očistime jeho meno. Aethelred je v skutočnosti omnoho kladnejšia postava a podstatne sa pričinil o vytlačenie Dánov z Anglicka. B.Cornwell sám uvádza ,že mu v knihe krivdí a zámerne z neho vytvoril zápornú postavu.Pocho­piteľne kvôli Aethelflaed a jej vzťahu s Ulthredom.

27.4.2017 | 21:08:26
archetta

Cornwell konkrétně píše: „Alfredova dcera se skutečně provdala za Æthelreda z Mercie, a existuje dost důkazů o tom, že jejich manželství nebylo nejlepší. Přesto si myslím, že jsem byl vůči Æthelredovi velmi nespravedlivý. Na druhou stranu není prvořadou povinností spisovatelů historických románů, aby byli k postavám svých knih spravedliví.“

28.4.2017 | 6:30:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás