The Last Kingdom Interview s Bridou

Interview s Bridou

Interview s Bridou

Brida nám sice v minulém díle odplula do Dánska, její představitelka Emily Cox si nicméně našla chvílku, a tak si čekání na titulky můžeme ukrátit zajímavým rozhovorem, v němž poskytne rychlokurs v házení sekyrou a prozradí, jak dlouho jí trvá sundat si kalhoty.


10 0
1.11.2015

Britská a irská herečka Emily Cox hraje v seriálu The Last Kingdom postavu Bridy, kterou jako malou unesli Dánové a vychovali z ní odvážnou vikinskou válečnici. V rozhovoru prozradila něco o tréninku na kaskadérské kousky, o vztahu její postavy s Uhtredem a také odhalila, proč považuje Bridu za první feministku.

Foto: BBC Two


Jak byste popsala Bridu?

Brida je velmi silná a neomlouvající se žena. Bojuje za to, co chce, je upřímná a umí si prosadit svou. Opravdu říká přesně to, co si myslí, a nevěří, že ženy jsou méněcenné ve srovnání s muži. Pokud umí bojovat, jsou si rovnocenní. A Brida rozhodně bojovat umí! Také má skvělý smysl pro humor. Brida je žena, která si toho hodně prožila, ale zvládá za sebe bojovat a dosáhnout štěstí.

To zní jako velmi moderní žena!

Ráda o Bridě přemýšlím jako o první feministce. Říká přesně to, co si myslí, a nebojí se toho, jaký na ni budou mít ostatní názor. Myslím, že by z ní byla skvělá politička! Je hodně přemýšlivá, strategicky založená a analytička. Zaujal mě rozpor mezi tím, že je na jedné straně stratég a na druhé se snadno naštve. Shledávám fascinujícím, že v sobě snoubí oba dva elementy. Opravdu mám Bridu ráda.

Jaký je Bridin vztah k Uhtredovi?

Brida i Uhtred byli uneseni Dány ve velmi raném věku a od té doby spolu trávili každý den. Představuju si, že všechno sdíleli. Pro Bridu je Uthred zároveň bratr i milenec. Myslím, že skutečnost, že nejsou pokrevně příbuzní, činí tu záležitost přijatelnější, obzvlášť v době vikingů. Brida Uhtreda absolutně miluje a rozumí tomu, jak uvažuje. Stejně tak on rozumí tomu, jak přemýšlí ona, a respektuje ji. Zažívají spolu spoustu legrace a jsou divocí. Navzájem se škádlí a smějí se ostatním. Jsou k sobě upřímní, a pokud mám být upřímná, ona je pro něj ta pravá.

Jak se Brida cítí, když se Uhtred rozhodne zůstat u Sasů?

Je naštvaná a ztracená, ale je to spíš to, že ho opouští. Brida dělá kvůli Uhtredovi spoustu kompromisů už tím, že s ním jde k Sasům, i když je to něco, co se jí naprosto příčí. Ale stojí po jeho boku a snaží se najít způsob, jak by tam mohla žít. Ale zjistí to, čeho se bála – že saské ženy nejsou moc respektované.

Co má Brida ráda na životě vikingů?

Řekla bych, že Brida má ráda vikinskou společnost, protože je nevázaná. Lidé si berou, co chtějí, a to bez ptaní. Bez ohledu na její pohlaví ji doopravdy berou jakou jednu z dánského tábora, takže když ji Sasové neberou vážně, stává se z toho celkem závažný problém. Dánové pro ni představují rodinu a u nich má domov.

Povězte nám něco o kaskadérských kouscích v seriálu.

Alexander (Uhred) a já jsme přijeli na natáčení o pár týdnů dřív a trénoval nás Levente Lezsák (řídící kaskadér). Bylo skvělé být tak blízko přírodě a na koni. Měla jsem pár scén, které byly zábavné, v jedné jsem dostala pěstí do obličeje! Taky jsem musela ležet tři hodiny v blátě a za hustého deště. Je to ta nejúchvatnější práce na světě! Profesionální kaskadéři, kteří jsou skvělí, dělali ty opravdu komplikované kousky. Jeden byl obzvlášť neskutečný, říká se mu úplná lidská pochodeň. Je to jeden z nejbezpečnějších kaskadérských kousků, a jakmile se to mělo točit, celá atmosféra se rázem změnila. Všichni jsme to sledovali a mohli jste doopravdy cítit to napětí.

Jaký druh tréninku jste podstoupila?

Brida má sekeru, takže jsem se učila, jak s ní správně házet, což bylo fakt super. Když házíte sekyrou, je opravdu důležité, že ji musíte pustit v určitém okamžiku a ruku musíte nechat nataženou. Taky jsem se naučila bezpečně padat, v čemž jsem si myslela, že jsem dobrá, ale Alexander říkal, že padám jako špatná baletka. Dřív jsem hodně tancovala, takže možná proto. Po chvíli to ale bylo celkem dobré!

Jak byste popsala Bridin vzhled?

Jsem jediná herečka, která nosí kalhoty. Bylo důležité, aby byl kostým praktický, jelikož Brida není ten typ ženy, která hodně přemýšlí o tom, jak vypadá. Spíš se zaměřuje na to, jak být dobrá bojovnice a jak přežít. Když jsem zjistila, že mi zabere 20 minut, než si sundám kalhoty, přestala jsem pít tolik vody.

Jaké bylo natáčení na vikinské lodi?

Jeli jsme do Dánska a pluli na opravdové vikinské lodi, ta patří muzeu a byla zrekonstruovaná tak, aby vypadala jako z doby vikingů. Tým dobrovolníků na té lodi plul přes pět týdnů z Dánska do Irska. Pověděli mi, že se nedá jít do podpalubí, takže nehledě na podmínky musíte spát na palubě na otevřeném moři. Je neuvěřitelné, že takové cesty vikingové neustále podnikali. Byl to skvělý a opravdu emotivní vhled do toho, jak tehdy lidé žili.

S kterými tématy ze seriálu se nejvíce ztotožňujete?

The Last Kingdom se zaměřuje na moderní předpoklad toho, že lidé nevědí, kam doopravdy patří. Pro mě je jednoduché se s tím ztotožnit, protože maminka je Irka a otec Angličan, narodila jsem se v Rakousku a teď žiju v Berlíně. Myslím, že Brida chce přežít a věří tomu, že vikingové vždy zvítězí.

Zdroj: BBCAmerica

Bude vám Brida chybět, nebo už jste ji nemohli vystát a představujete si po Uhtredově boku jinou a vhodnější ženu?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás