The Last Kingdom (Poslední království)
94/100 - 194×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

Poslední řada seriálu The Last Kingdom je natočená

Poslední řada seriálu The Last Kingdom je natočená

Skončilo natáčení páté a zároveň poslední řady seriálu The Last Kingdom. Dočkáme se konce, který si tento skvělý seriál zaslouží?

22 0
25.6.2021

Režisér Jon East nedávno oznámil, že je již pátá řada seriálu The Last Kingdom kompletně natočená a že se můžeme těšit na závěrečnou epickou jízdu.

Knižní předloha od Bernarda Cornwella čítá celkem 13 knih a pátá řada seriálu bude sledovat příběh odehrávající se v deváté a desáté knize. Seriál tedy nepokryje kompletní příběh Saských kronik. Natáčení však začalo několik měsíců po vydání poslední knihy, a proto se nabízí možnost, že scenáristé do příběhu zakomponovali i něco z oněch posledních třech knížek.


V páté řadě se můžeme těšit na to, jak bude Uhtred trénovat syna krále Edwarda, Aethelstana, aby naplnil Alfrédův sen o jednotné Anglii. Mezitím Brida bude spřádat spolu s Dány pomstu.

Prozatím nevíme, kdy bude poslední řada odvysílána, ale pokud bude tak propracovaná a epická, jak tvrdí Jon East, můžeme předpokládat, že to bude někdy v roce 2022.

Co myslíte? Objeví se v seriálu i něco z ostatních knížek?

Zdroj: Winteriscomin­g.net

Diskuze /5

Basim

Já jsem čekal sedm sérií ale možná se díky tomu nakonec zvedne prodej knih.

25.6.2021 | 18:11:19
Martan73

Jsem už zapomněl co bylo v poslední řadě.

#5 TrepyTN14
26.6.2021 | 19:54:24
Limitsalv

Dovolím si opravit autora tohoto článku. Uhtred trénovat krále Edwarda určitě nebude, jako proč by to dělal, v knize nic takového není a Edward je už dospělí, vládne už i v seriálu a jako rádce má starého Ethelhelma. Takže asi překlep.Trénovat by měl Ethelstena (Edwardova syna a Alfrédova vnuka), už byl ve 4. sérii ukázán i s dovětkem, že on bude první král sjednocené Anglie. Aby jsme viděli Ethelstena vládnout potřebovali by jsme alespoň ještě jednu celou sérii. Stálo by za to tvůrce a herce nějak zlomit, aby byla z 11–13 knihy natočena ještě alespoň 6 série. Materiálu je skutečně ještě dost.NJ ale jak? Jsem ale zvědavý na Bridou, co s ní tvůrci zamýšlejí tedy onen asi další odklon a rozdíl vůči knižní předloze. Já očekávám 5. sérii až se odvysílá 2. řada Zaklínače.

#4 joyeux
30.6.2021 | 15:30:24
joyeux

#3 Limitsalv: Díky, opraveno :)

webmaster
6.7.2021 | 17:41:48
TrepyTN14

#2 Martan73: Asi moc chlastáš.

28.10.2021 | 3:01:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama