The Last Kingdom (Poslední království) Popis

The Last Kingdom

The Last Kingdom

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

Děj seriálu je soustředěn kolem hlavního protagonisty, Uhtreda z Bebbanburgu, syna Uhtreda. V mládí je jeho otec zabit při nájezdu Dánů, ale chlapec sám je ušetřen pro svou kuráž. Navíc jej adoptuje jarl Ragnar a naučí jej dánským zvykům i víře. Uhtred si na nový a značně uvolněnější způsob života rychle zvykne a stane se obávaným válečníkem. Z původní pozice otroka se stane právoplatným synem v jarlově domácnosti a spřátelí se i s jeho synem Ragnarem.

Po zákeřném nájezdu ale musí Uhtred z Dánska utéct a vydává se tedy najít své kořeny v Sasku, které je mu už po letech cizí. Setkává se znovu s otcem Beoccou, který byl přítomen jeho výchově v Sasku a ví o jeho nároku na trůn v Bebbanburgu, kde zatím vládne jeho proradný strýc. Uhtred se chce ucházet o své dědictví, musí se ale zavázat ke službě králi Alfrédovi, jímž nejdříve opovrhuje, ale následně získá respekt k jeho moudrosti a inteligenci. Jak se čím dál víc sbližuje s králem i s lidmi, začíná mít problém s identitou.


Zásadní otázka tedy zní – je Uhtred Sas, či Dán?

Seriál se začal vysílat v roce 2015 na stanici BBC America a zaznamenal velký úspěch, který si vynutil pokračování ve formě druhé řady. Ta se začala vysílat v roce 2017. Námět čerpá z knižní předlohy Bernarda Cornwella Saxon Stories.

V hlavních rolích

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
pepab

Prostě to nejlepší z historických seriálu o Vikingech a nejen o nich. Perfektně zpracované. Jsem nadšený.

7.4.2021 | 18:17:49
osipka66

…no paráda, už aby byla pětka…DESTINY IS ALL

15.3.2021 | 21:53:14
bulik55

Lepší než poslední 2 série Vikings

6.12.2020 | 10:34:02
Amer

Asi to nejlepší z historických seriálů, co jsem kdy viděl. Každopádně s novou sérií, neztrácí na kvalitě.

30.6.2020 | 13:43:52
Magdalena888

klenot historických seriálů, troufale chci tvrdit, že je lepší než vikingové, hra o trůny i zaklínač(na který jsem se mimochodem moc těšila). Každá řada graduje a je lepší a mě se už teď stýská a těším se na 5 řadu. Zkrátka super syrový, dobrá hudba, příroda, herci. Všimla jsem si Uhtreda pohledů – ty zkrátka mluvily. Obrovská spontánnost a když si člověk si myslí, že to začíná spadat do klišé, tak naskočí velký nepředvidatelný zvrat. Jedním slovem nadšení

31.5.2020 | 17:58:14
janice68

Perfektní seriál,v posledním díle 3 řady-dojemný rozhovor Alfréda s Uhtredem-slzy mi tekly úplně samy.4řadu jsem viděla celou najednou.Pro mě pořád super.Trochu mi chyběl Alfréd,ale jinak jako řady před tím,prostě super…Finan je borec! Už se těším na 5sér.Četla jsem,že by měla být příští rok v zimě

29.4.2020 | 20:15:55
eliška3912

Naprosto geniální seriál. Má příběh i vtip a nejednou jsem uronila i slzu. DESTINY IS ALL

27.4.2020 | 23:03:25
S.T.A.L.K.E.R.

Ty zabedněné ignoranty, co porovnávají tento seriál s Vikingy, bych nejradši propleskl. Kromě několika stejných postav, je podobnost jen v pár prvních dílech první řady. Děj a zápletky jsou jiné než v dříve zmíněných Vikinzích.

Každopádně, tempo je velmi dobré. Seriál se nezdržuje nijak výrazně u „nudných“ scén a svižným tempem vypráví příběh. Nečekejte nějaké megalomanské bitvy, ale i tak se u nich nudit nebudete. Rozhodně kvalitní seriál, který si zamilujete. Nemůžu se dočkat čtvrté řady. ;-)

8.6.2019 | 15:35:28
gollik

mega dobry, mega zdravi

17.12.2017 | 18:50:31
Lopik8121997

Končím po troch častiach.

Naozaj je to tak dobre hodnotené, kvôli… čomu?? Herci hrajú strašne zle (až na mladého Alfreda, ktorý to ako jediný berie vážne), scenár je fakt hrozný (trápne hlášky, ľudia sa správajú ako idioti, nedáva to zmysel), vizuálne (kamera, strih, produkcia, zvuk…) je to celkom fajn, ale…

O čom seriál je? Hlavný hrdina (je to Angličan/Sas vychovaný Dánmi) pomáha anglickému kráľovi dobyť späť Anglicko, a keď tak urobí, chce sa vrátiť k Dánom????? To je ako čo?

Za mňa hrozné sklamanie. Veď ten seriál si robí srandu sám zo seba a tvorcovia to zrejme neberú vážne…

40% (za produkciu, zvuk a… toť vše).

3.9.2017 | 23:59:28
1

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Reklama

Sledujte nás