The Last Kingdom Popis

The Last Kingdom

The Last Kingdom

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

Děj seriálu je soustředěn kolem hlavního protagonisty, Uhtreda z Bebbanburgu, syna Uhtreda. V mládí je jeho otec zabit při nájezdu Dánů, ale chlapec sám je ušetřen pro svou kuráž. Navíc jej adoptuje jarl Ragnar a naučí jej dánským zvykům i víře. Uhtred si na nový a značně uvolněnější způsob života rychle zvykne a stane se obávaným válečníkem. Z původní pozice otroka se stane právoplatným synem v jarlově domácnosti a spřátelí se i s jeho synem Ragnarem.

Po zákeřném nájezdu ale musí Uhtred z Dánska utéct a vydává se tedy najít své kořeny v Sasku, které je mu už po letech cizí. Setkává se znovu s otcem Beoccou, který byl přítomen jeho výchově v Sasku a ví o jeho nároku na trůn v Bebbanburgu, kde zatím vládne jeho proradný strýc. Uhtred se chce ucházet o své dědictví, musí se ale zavázat ke službě králi Alfrédovi, jímž nejdříve opovrhuje, ale následně získá respekt k jeho moudrosti a inteligenci. Jak se čím dál víc sbližuje s králem i s lidmi, začíná mít problém s identitou.


Zásadní otázka tedy zní – je Uhtred Sas, či Dán?

Seriál se začal vysílat v roce 2015 na stanici BBC America a zaznamenal velký úspěch, který si vynutil pokračování ve formě druhé řady. Ta se začala vysílat v roce 2017. Námět čerpá z knižní předlohy Bernarda Cornwella Saxon Stories.

V hlavních rolích

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Ty zabedněné ignoranty, co porovnávají tento seriál s Vikingy, bych nejradši propleskl. Kromě několika stejných postav, je podobnost jen v pár prvních dílech první řady. Děj a zápletky jsou jiné než v dříve zmíněných Vikinzích.

Každopádně, tempo je velmi dobré. Seriál se nezdržuje nijak výrazně u „nudných“ scén a svižným tempem vypráví příběh. Nečekejte nějaké megalomanské bitvy, ale i tak se u nich nudit nebudete. Rozhodně kvalitní seriál, který si zamilujete. Nemůžu se dočkat čtvrté řady. ;-)

8.6.2019 | 15:35:28
gollik

mega dobry, mega zdravi

17.12.2017 | 18:50:31
Lopik8121997

Končím po troch častiach.

Naozaj je to tak dobre hodnotené, kvôli… čomu?? Herci hrajú strašne zle (až na mladého Alfreda, ktorý to ako jediný berie vážne), scenár je fakt hrozný (trápne hlášky, ľudia sa správajú ako idioti, nedáva to zmysel), vizuálne (kamera, strih, produkcia, zvuk…) je to celkom fajn, ale…

O čom seriál je? Hlavný hrdina (je to Angličan/Sas vychovaný Dánmi) pomáha anglickému kráľovi dobyť späť Anglicko, a keď tak urobí, chce sa vrátiť k Dánom????? To je ako čo?

Za mňa hrozné sklamanie. Veď ten seriál si robí srandu sám zo seba a tvorcovia to zrejme neberú vážne…

40% (za produkciu, zvuk a… toť vše).

3.9.2017 | 23:59:28
Mihhaellaa11

me se to teda libilo a moc…nevidim v tom kopii Vikingu ktere jsem take shledla…miluji tyto serialy s touto tematikou a tenhle byl Top…doporucuji…byla jsem nadsena…

6.7.2017 | 11:54:47
tonymoon

Jak se někdo může dívat na takovou sračku?? Kopie Vikingů s naprosto otřesnými hereckými výkony!!!

12.6.2017 | 12:18:47
Kubaskou

Až na tu finální bitvu , která byla hrozná tak super.

10.1.2017 | 16:55:26
Yohan

stoji za to si precist i predlohu od Bernarda Cornwella.

16.7.2016 | 21:27:43
jjjerry

Za mě super, nevim proč všichni srovnávaj s Vikingama ale podle mě je todaleko lepší =)

25.6.2016 | 15:49:39
Leven

Dobrý den, poradíte mi prosím jak mohu jednotlivé epizody spustit ke shlédnutí?

Děkuji Vám!

7.1.2016 | 18:12:08
Davidstein

Niektoré scény a hlavne dialógy mi v seriály prišli ako nelogické, zbytočné. Autori sa inšpirovali Vikingami z čoho mám zmiešané pocity. Na jednej strane mi bitky prišli veľkolepejšie ako vo Vikingoch na druhej sa mi nepáčili najmä zhodné mená, ktoré boli použité (aj keď mám pocit, že to bol len Ragnar). Celkovo bol ale seriál dosť uveriteľný a keď človek pochopí súvislosti, tak je to najmä ku koncu veľmi zaujímavé. Určite siahnem aj po knižnej predlohe.

10.12.2015 | 18:45:19

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Momentky

Momentky

Reklama

Nejoblíbenější Dánové

Nejoblíbenější Sasové

Reklama

Narozeniny

Sledujte nás