The Last Kingdom (Poslední království) Popis

The Last Kingdom

The Last Kingdom

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

Děj seriálu je soustředěn kolem hlavního protagonisty, Uhtreda z Bebbanburgu, syna Uhtreda. V mládí je jeho otec zabit při nájezdu Dánů, ale chlapec sám je ušetřen pro svou kuráž. Navíc jej adoptuje jarl Ragnar a naučí jej dánským zvykům i víře. Uhtred si na nový a značně uvolněnější způsob života rychle zvykne a stane se obávaným válečníkem. Z původní pozice otroka se stane právoplatným synem v jarlově domácnosti a spřátelí se i s jeho synem Ragnarem.

Po zákeřném nájezdu ale musí Uhtred z Dánska utéct a vydává se tedy najít své kořeny v Sasku, které je mu už po letech cizí. Setkává se znovu s otcem Beoccou, který byl přítomen jeho výchově v Sasku a ví o jeho nároku na trůn v Bebbanburgu, kde zatím vládne jeho proradný strýc. Uhtred se chce ucházet o své dědictví, musí se ale zavázat ke službě králi Alfrédovi, jímž nejdříve opovrhuje, ale následně získá respekt k jeho moudrosti a inteligenci. Jak se čím dál víc sbližuje s králem i s lidmi, začíná mít problém s identitou.


Zásadní otázka tedy zní – je Uhtred Sas, či Dán?

Seriál se začal vysílat v roce 2015 na stanici BBC America a zaznamenal velký úspěch, který si vynutil pokračování ve formě druhé řady. Ta se začala vysílat v roce 2017. Námět čerpá z knižní předlohy Bernarda Cornwella Saxon Stories.

V hlavních rolích

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kubaskou

Až na tu finální bitvu , která byla hrozná tak super.

10.1.2017 | 16:55:26
Yohan

stoji za to si precist i predlohu od Bernarda Cornwella.

16.7.2016 | 21:27:43
jjjerry

Za mě super, nevim proč všichni srovnávaj s Vikingama ale podle mě je todaleko lepší =)

25.6.2016 | 15:49:39
Leven

Dobrý den, poradíte mi prosím jak mohu jednotlivé epizody spustit ke shlédnutí?

Děkuji Vám!

7.1.2016 | 18:12:08
Davidstein

Niektoré scény a hlavne dialógy mi v seriály prišli ako nelogické, zbytočné. Autori sa inšpirovali Vikingami z čoho mám zmiešané pocity. Na jednej strane mi bitky prišli veľkolepejšie ako vo Vikingoch na druhej sa mi nepáčili najmä zhodné mená, ktoré boli použité (aj keď mám pocit, že to bol len Ragnar). Celkovo bol ale seriál dosť uveriteľný a keď človek pochopí súvislosti, tak je to najmä ku koncu veľmi zaujímavé. Určite siahnem aj po knižnej predlohe.

10.12.2015 | 18:45:19
IvanaZ

Moje z nejoblíbenějších knižních sérií zfilmována! Teda část, doufám, že bude celá. A moc se mi to líbí, i když na Uhtreda jsem si musela chvíli zvykat, protože vzhledově v mých představách vypadá jako o dost větší drsňák. :) Ale Alfred, plný počet bodů!! Prosím pokračování!!

2.12.2015 | 10:17:32
maharan

Na tento seriál jsem narazil v podstatě náhodou a jsem nadšený! Doufám, že se urodí další série.

1.12.2015 | 23:56:37
Lefty

Ano, příživník na úspěchu Vikings (v některých částech i lepší)…není nejoriginálnější, ani nemá nejlepší scénář, režii, herce nebo výpravu (tím ale určitě nemyslím, že jsou špatné, spíše nevyčnívají)…zato je seriál v naprosto každém ohledu na maximum odpracovaný a ta snaha tvůrců je neuvěřitelně poznat…snad nejpoctivější seriál, co jsem kdy viděl…a to pak diváka sakra baví se na to koukat!

1.12.2015 | 23:24:21
PlOuZaM

Opravdu skvělý seriál!!!

1.12.2015 | 17:18:42
Takahasis

Vikings, The Last Kingdom, Game of Thrones nejlepší seriály 21 století. Kéž by bylo více dílů… jinak děkuji všem za překlady, parádní práce!!! :-P 100%

30.11.2015 | 7:42:22

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Reklama

Sledujte nás