The Last Kingdom (Poslední království)
93/100 - 200×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

Uhtred

Uhtred

Uhtred z Bebbanburgu, syn Uhtreda a hlavní postava seriálu.

Sezóny 4
2015 -

Základní informace

Celé jméno: Uhtred z Bebbanburgu, syn Uhtreda
Rok narození: 856

Události první série

Uhtred se narodil jako druhý syn lorda Uhtreda z Bebbanburgu a byl vychován k nenávisti vůči přilehlým královstvím Mercii, Východní Anglii, Wessexu, Skotsku a k Dánům. Původně se jmenoval Osbert, ale poté, co byl jeho starší bratr zabit při útoku na Dány, byl přejmenován na Uhtreda, jak příslušelo vždy nejstaršímu synovi lorda z Bebbanburgu. Do svých devíti let nebyl cvičen v zacházení s mečem, jelikož si jeho matka přála, aby se stal knězem.

V roce 866 dorazila do Northumbrie první dánská armáda a díky své rychlosti byla schopná zajmout Eoferwica. Lorda Uhtred při pokusu o jeho záchranu zemřel a Uhtred byl zajat Dány. Vůdce Dánů, jarla Ragnara, zaujala Uhtredova zuřivost a rozhodl se jej vychovat jako vlastního syna. Uhtred tak poznal, že život mezi Dány je mnohem uvolněnější než u zbožných křesťanů a přijal jejich víru v Thora a Odina. Uhtred se také spřátelil se svými nevlastními sourozenci, Ragnarem a Thyrou.

Zvrat nastal, když byl jarl Ragnar se svou rodinou zabit ve spánku, zatímco byl Uhtred mimo dům. Vydal se proto vyhledat svou rodinu mezi Sasy na jihu v Mercii. Nakonec ale skončil ve Wessexu a začal sloužit králi Alfrédovi, kterého na jednu stranu respektoval kvůli jeho inteligenci, ale na stranu druhou jím opovrhoval, protože byl podle něj příliš zbožný a slabý.

Osobnost

Jako dítě má být neposedný, nevydrží u knih a raději si hraje s mečem. Poté, co jej zajmou Dánové, je jeho přebytek energie využit pro účely litého boje. Jako mladý dospělý je sice skvělý bojovník a vyniká velkou dávkou odvahy, avšak je také dost nerozvážný, arogantní a obhroublý.

Kvůli své minulosti neustále zápasí s identitou a loajalitou, protože je sice rozený Sas a křesťan, ale jeho výchova na něj měla značný vliv. Má určité kouzlo, charisma a hlavně smysl pro spravedlnost, díky čemuž je atraktivní pro ženy. Nicméně jeho vznětlivost a nedostatek respektu jej často přivádějí do potíží.

Foto: BBC

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Magdalena888

sympaťák – v dalších řadách čím dál lepší, moc se mi líbil

26.6.2020 | 14:21:22
Cats

Ja ho…papam…cim starsi,tim vic zraje jako vino… Rychlej…precti si knizky Pan Bernard Cornwell ho popisuje…:((((

27.4.2020 | 21:12:28
rychlej

Zmatená postava, chovající se vesměs hloupě. U hlavního hrdiny trochu problém :-)

13.4.2020 | 11:23:38
Adm1

Jedna z nie veľa hlavných kladných postáv zo seriálového sveta, ktoré si dokážu udržať popularitu javiska.

15.7.2019 | 15:24:49
S.T.A.L.K.E.R.

Sympatický herec i postava. Uhtred není hloupý, ale bohužel vždy doplácí na své impulzivní chování, při kterém skoro vůbec nepřemýšlí. Jinak jako stratég je skvělý.

8.6.2019 | 14:39:44
Overlord cze

Postava s krásným vývojem.

2.2.2019 | 17:45:04
DeXx'

tooop

27.2.2018 | 18:33:57
Wolfinator1

Super bojovník a vtipný.Koncem 2 serie už trochu dospívá i emocionálně a snaží se i přemýšlet o tom co dělá, takže fajn. :D

2.5.2017 | 17:24:07
jkr

největší borec.jediná škoda,že není tak vtipnej jako v knížkach.

23.4.2017 | 23:40:31
Lex Luthor

Dobrá postava

22.4.2017 | 10:06:32
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Momentky

Momentky

Reklama

Nejoblíbenější Dánové

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama