The Last Man On Earth Co přinesla premiéra druhé sezóny The Last Man on Earth?

Co přinesla premiéra druhé sezóny The Last Man on Earth?

Co přinesla premiéra druhé sezóny The Last Man on Earth?

První sezóna seriálu The Last Man on Earth skončila letos v červnu, ale už nyní se seriál vrátil se sezónou druhou. Odrazilo se to na kvalitě? A co nám epizoda s názvem Is There Anybody Out There? přinesla? Dvacetiminutovou dávku perfektního humoru, ale také samotu.


9 0
5.10.2015

Takže pokud jste epizodu ještě neviděli, doporučuji nečíst dále.

Carol a Phil Miller projíždí státy USA a město Tucson nechali za sebou, je tomu šest měsíců, co jsou pouze spolu. Starý dobrý Phil je zpět a spolu s ním i Carol, která se od něj naučila některým špatnostem. Momentálně se upíchli v Bílém domě, kam se dostali za pomoci stíhačky, kterou ani jeden z nich neumí pořádně ovládat. Carol se tu ale nelíbí, chtěla by do Tucsonu, kde jsou i ostatní lidé – Todd, Melissa, Erica, Gail a Phil Miller č. 2. Phil je ovšem razantně proti, a není se čemu divit, Phil č. 2 mu to vyloženě zakázal.


(Phil a jeho stylové zaparkování u Bílého domu, zdroj: FOX)

Aby Tandy udělal Carol radost, rozhodl se ji vzít do jejího rodného města Delaware a do jejího starého bytu. Zde se dozvíme něco málo o rodině a kamarádech Carol. Glen Sawchuck byl kamarád, který se bál viru a učinil určitá opatření, a stejně na něj zemřel, tady jsem zvědavý, jestli se o viru někdy dozvíme více, když to tu takhle nakousli. Dále se zjistíme, že otec Carol se jmenoval Marsha, její matka se jmenovala Carol. Což mě osobně strašně rozesmálo, i Phil padl v údiv. V jejím pokoji to vypadá přesně tak, jak by asi každý očekával. Hromady a hromady ručně vyrobených věcí, spíše to vypadá jak nějaké muzeum. Carol se zmíní, že každá věc představuje jednoho zesnulého kamaráda nebo člena rodiny, což je na jednu stranu velmi smutné. Takže není divu, že Carol nechce zůstat ani tady, tak vyrážejí někam dál.

(Carol a její vyzdobený pokoj, zdroj: FOX)

Vtipných scén epizoda nabízí celou hromadu, ale tak v druhé polovině seriál nabere nádech první epizody první sezóny, kdy byl Phil pouze sám. Nyní se shodou neštastných okolnosti stane to, že Phil nevědomky Carol nechá na jedné benzinové pumpě, bohužel si to uvědomí až příliš pozdě a ani neví, na jaké pumpě se vůbec zastavili. Carol stále čeká a doufá, že se pro ni Phil vrátí. Phil je zoufalý a neví, co má dělat a jak Carol najít, ubíhají dny, Carol stále v naději čeká. Co byste dělali na jeho místě vy? Situace to je opravdu nepříjemná, seriál s ní ale ukázal úplně jinou tvář. Co teď? I přes to, že Phil ví, že do Tucsonu nemůže, je to jediné místo, kam by Carol mohla jít, a tak se tam vydá. Přestrojen za křoví ovšem zjišťuje, že v Tusconu nikdo nezůstal a že jeho milovaný dům, ve kterém měl nespočet svých bláznivých věcí, někdo zapálil.

Mezitím je ve vesmíru uvězněn Philův bratr Mike Miller, který musí bojovat se samotou uvnitř vesmírné stanice po svém. Hledá někoho, kdo virus na Zemi přežil, masturbuje, odškrtává si dny a povídá si se svými kamarády Terrym a Nancy, což jsou housenky, které mu zůstaly, ostatní mu zemřely. Mike konstatuje, že je vědec a že přistávací modul neumí ovládat, a i kdyby to přežil, tak neví, jestli by ho nezabil virus. Zde je další zmínka o viru, tak snad se mu dostane nějaké konkrétnější podoby.

(Kdo by to v takto stísněném prostoru vydržel, aniž by se nezbláznil? Mike ano, zdroj: FOX)

Carol, Phil a Mike, kterému navíc zemřela housenka Nancy, jsou každý na úplně jiném místě, každý má své naděje, ale jedno mají společné – a to je naprostá samota. Carol se zabavuje vyráběním věcí, Phil mluví s míči a Mike s housenkami. Tenhle díl měl dle mého všechno, uvidíme, jak se to rozjede dál, co na epizodu říkáte vy a co od něj do budoucna očekáváte?

Diskuze /5

Fufinek

Kedy budú titulky na druhý diel?

5.10.2015 | 19:52:53
Byzon

Titulky budou zítra. Bohužel na druhou sérii vychází anglické titulky o půl dne později než na první. Budu se snažit překládat co nejrychleji, ale nechci, aby zbytečně utrpěla kvalita titulků jen proto, že budu chvátat. :) Zítra s nimi můžete počítat na 100%.

redaktor
5.10.2015 | 20:05:02
Byzon

Titulky počítejte spíš až večer, zasekl jsem se na jednom vtipu, a zatím si nevím rady, jak ho přeložit, aby to dávalo smysl i v češtině.

#4 Fufinek #5 LucieMil.
redaktor
6.10.2015 | 14:59:47
Fufinek

#3 Byzon: Už sa teším :)

6.10.2015 | 17:03:19
LucieMil.

#3 Byzon: tak už? :D

6.10.2015 | 22:34:31
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S04E02: Stocko Syndrome

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @kaailik

Překlad sedí na verzi The Last Man on Earth:

  • … .S04E02..web.x264-tbs

Po zhlédnutí epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás