The Last Man On Earth Jak začal seriál The Last Man on Earth?

Jak začal seriál The Last Man on Earth?

Jak začal seriál The Last Man on Earth?

Tento týden proběhla premiéra nejnovějšího komediálního seriálu The Last Man on Earth od stanice FOX. Seriál sklidil vcelku pozitivní ohlasy, pojďme si to shrnout.


5 0
4.3.2015

Předem upozorňuji, že článek popisuje události, které se staly v prvních dvou epizodách.

The Last Man on Earth nás přivítal hned dvěma epizodami. On už samotný název seriálu je zavádějící, mnozí si to vyložili tak, že se jedná o posledního člověka na Zemi. Mnohé ale nasvědčovalo tomu, že tím je myšlen muž a že se tedy objeví ženská postava, a to se také potvrdilo.


První díl s názvem Alive in Tuscon se soustředí hlavně na postavu Phila Millera, kterého hraje Will Forte. Ten se rok po vypuknutí epidemie, kterou nejspíše přežil pouze on, rozhodne projet státy USA a najít někoho živého, po cestě za sebou nechává značky doufaje, že je někdo živý spatří. Po neúspěšné cestě se vrací do svého domova, do Tucsonu. A co jako poslední muž na Zemi dělat? Tady se režisérům Philu Lordovi a Christopheru Millerovi, kteří mimochodem stojí za režií animovaného filmu The Lego Movie, a Willu Fortovi, který stojí za scénářem prvního dílu, musí pochválit vskutku originální nápady. Vážně, koho by napadlo udělat si z bazénu záchod a do skákadla vytvořit otvor na sra**? Kdo přemýšlel nad tím, že by si zahrál bowling s akvárky? Na druhou stranu nijak neřeší mrtvá těla nebo informace o viru, nám to může být ale v podstatě jedno. Celé je to vtipné, ale zároveň i kapku smutné. Komu by se nestýskalo po lidech? A tady je právě důkaz toho, že k životu potřebujeme ostatní lidi, samotní bychom se zbláznili.

(Foto: FOX)

Po půl roce to ale Phil vzdá a chce spáchat sebevraždu. Nejdřív se však musí rozloučit se svými imaginárními kamarády – kterých není opravdu málo a kteří budou mít v seriálu jistě své další scény – a nakreslí terč na kámen, aby si byl jistý, že se autem správně trefí. Když už se blíží náraz, zastaví kvůli dýmu, který nedaleko spatří. A na scénu přichází poslední žena na Zemi, nebo ne? V seznamu herců je totiž několik dalších žen, takže se necháme překvapit, je totiž možné, že se objeví pouze ve flashbacku.

(Foto: FOX)

Poslední, doslova vymodlenou ženou na Zemi je Carol, kterou hraje americká herečka a dabérka Kristen Schaal, jejíž hlas můžete znát ze seriálu Bob's Burgers. A tak začíná druhý díl The Elephant In The Room a nastává snaha ženy změnit muže k obrazu svému. Carol totiž hned pochopí, že s Philem mají jasný úkol – zalidnit Zemi. Znáte větu „I kdyby jsi byl poslední člověk na Zemi, nespal/a bych s tebou?“. Ta přesně vystihuje Carol, jež není zrovna Philovou ideální představou poslední ženy na Zemi, dodržuje dříve platná pravidla společnosti, která se Philovi nyní zdají směšná. Ale i Phil nakonec pochopí, že jeho úděl je jasný. A tak je vše zakončeno žádostí o ruku. Bitva mezi dvěma pohlavími začíná. A tady začíná ta pravá zábava, nebo naopak?

Co myslíte, bude s Carol větší sranda? A na závěr ještě teorie, na kterou jsem narazil v jedné diskuzi, co když se Phil tak moc zbláznil, že si Carol vymyslel?

Diskuze /7

Kratos93

tak mě bylo jasné hned že tam nebude celou dobu sám :D jen jsem čekal že tam ženu dají až o něco později ale tak neva, pořád je to dobrý seriál a dávám mu šanci

4.3.2015 | 18:33:31
Damon_CZ

no já nevim, když už bych si ze zbláznění měl vymyslet nějakou imaginární ženu, tak asi bych nepřišel s někým takovým :D kdo viděl, ví jak to myslím :D

4.3.2015 | 19:02:05
TOMASH

Kdo ste uz videli – na aku verziu sedia titulky? Dik.

4.3.2015 | 20:01:31
xlostangelx

Zatím parádní seriál :) Uvidíme, jak se to bude vyvíjet :)

4.3.2015 | 21:51:48
waeslly

Tak název furt splňujou i s ženskou… Man je člověk ale taky muž takže zatim pořád je poslední muž na zemi… :D :D jinak je to boží…

5.3.2015 | 10:58:56
1Bobesh1

No nevím čekal jsem o něco víc. Je to přihlouplá a naprosto nelogická komedie. Na druhou stranu to patří mezi lepší výplody USA, zatím bych tomu dal tak 6,5/10.

admin
5.3.2015 | 14:52:16
Spectacular

Jako komedie dobré :) Herec se mi tam také hodí :)

5.3.2015 | 15:42:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Stav překladu

Epizoda S04E04: Wisconsin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @kaailik

Překlad sedí na verzi The Last Man on Earth:

  • … .S04E04.web.x264-tbs

Po zhlédnutí epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás