The Last of Us
87/100 - 115×

The Last of Us

Rozvedený a svobodný otec Joel, jenž je pašerákem s temnou a tragickou minulostí, má za úkol propašovat 14letou dívku jménem Ellie přes postapokalyptické Spojené státy. Oba se snaží přežít v dystopickém světě, který byl zpustošen vypuknutím smrtící choroby, která mění lidi na vražedné příšery.

USA | 2023 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Hororový
hrají
Ashley Johnson (Anna), Nick Offerman (Bill), Scott Shepherd (David), Murray Bartlett (Frank), Bella Ramsey (Ellie Williams), Lamar Johnson (Henry Burrell), Troy Baker (James), Pedro Pascal (Joel Miller), Melanie Lynskey (Kathleen Coghlan), Rutina Wesley (Maria Miller), Merle Dandridge (Marlene), Jeffrey Pierce (Perry), Storm Reid (Riley Abel), Keivonn Woodard (Sam Burrell), Nico Parker (Sarah Miller)

Bella Ramsey promluvila o konci první série

Bella Ramsey promluvila o konci první série

Herečka Bella Ramsey se zamýšlí nad kontroverzním koncem první série a přiznává, že chápe, proč Joel udělal to, co udělal.

7 2
9.6.2023

V rozhovoru pro L'Officiel se Bella Ramsey podělila o své názory na Joelovo kontroverzní rozhodnutí v závěru první série The Last of Us. Na otázku, co by udělala, kdyby čelila Joelovu dilematu, Ramsey přiznala, že naprosto chápe, proč Joel udělal to, co udělal.

Opravdu nevím, co bych dělala. Záleží na tom, kdo ten člověk byl, a záleží na tom, jak moc je lidstvo zkažené. Ovšem chápu, proč Joel udělal to, co udělal. Já jako Bella z toho nejsem naštvaná, ani se na něj nezlobím, ale Ellie je naštvaná zřejmě proto, že být lékem byl její účel. To je to, čím byla. Měla pocit, že na ní skutečně záleží, a Joel jí paradoxně ten smysl vzal, protože mu na ní tolik záleželo.

Foto: HBO

Právě Joelova láska k Ellie vedla ke kontroverznímu konci hry The Last of Us. Poté, co Joel konečně dorazí na nemocniční základnu Světlonošů v Salt Lake City, se brzy dozvídá, že k vyvinutí léku z Ellie by lékaři museli provést operaci, která by měla za následek její smrt. Když stál Joel před hlavolamem, zda potenciálně zachránit svět před houbou Cordyceps, nebo udržet Ellie naživu, zvolil si to druhé a zmasakroval všechny Světlonoše, kteří mu stáli v cestě, aby zachránil svou náhradní dceru.

Diváci se po finále 1. série okamžitě vrhli na sociální sítě, aby diskutovali o opodstatněnosti Joelova osudového rozhodnutí, a připomněli tak konverzaci, kterou hráči vedli téměř 10 let při vydání původní videohry. Někteří označili Joelovo jednání za sobecké, protože dal přednost životu jednoho člověka před miliony přeživších, zatímco jiní si mysleli, že Joel měl na to právo, a poukazovali na skutečnost, že Světlonoši nezískali informovaný souhlas Ellie. Druhá sezóna The Last of Us se začne natáčet snad letos, a tak si diváci budou muset počkat, jak závěr první sezóny ovlivní Joelův vztah s Ellie.

Diskuze /5

m0rdred

Nesympatická herečka :( Tu bych jako milenku nechtěl…

9.6.2023 | 22:13:36
igwar

No Svetlonoši svojim správaním Joelovi k jeho rozhodnutiu dosť pomohli. Podviedli Elllie, Joela preventívne uväznili… Možno keby Ellie vedela do čoho ide a Joelovi priamo povedala, že to tak chce, správal by sa inak. Hlavnýdôvod jeho vyčínania bolo určite to, že Ellie netušila, že operácia je pre ňu konečná.Na druhej strane, aj on ju následne oklamal, keď sa prebrala.

10.6.2023 | 12:12:38
Kafka Tamura

Díky této holčině vynechám zbytek seriálu. Mám obrovský problém pochopit, kde na ni byli, z jaké protekce tam je? Jen budu někdy v pozdějších sériích zvědavý, jak si poradí se starší Ellie, když mají v roli holku, která se ve vývoji obličejové transformace zasekla někde v pěti letech. Neuvěřitelně přeceňovaný a příšerně nudný Pedro tomu taky nepomáhá.

#4 Basim #5 Nikolperse
10.6.2023 | 20:24:07
Basim

#3 Kafka Tamura: Ta už nevyroste ale má toretův syndrom! Mě to ale vadilo že je Elie pět let ten její obličej takový je!

11.6.2023 | 17:08:00
Nikolperse

#3 Kafka Tamura: Koho by si tam vybral ty?

15.6.2023 | 17:02:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E00: Making The Last of Us

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte The Last of Us

Reklama

Nepřehlédněte

Seriál The Last of Us dostává druhou řadu

Seriál The Last of Us dostává druhou řadu

Je to neuvěřitelné za tak krátký čas, ale je to tak. Z HBO se rozhodli, že si seriál po tak velkém úspěchu zaslouží dostat druhou řadu. Něco, o čem spekulovali tvůrci a herci, se stává realitou. Máte z této novinky radost? Jak se vám zatím seriál líbí?

Hry

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama