The Last of Us
91/100 - 14×

The Last of Us

Rozvedený a svobodný otec Joel, jenž je pašerákem s temnou a tragickou minulostí, má za úkol propašovat 14letou dívku jménem Ellie přes postapokalyptické Spojené státy. Oba se snaží přežít v dystopickém světě, který byl zpustošen vypuknutím smrtící choroby, která mění lidi na vražedné příšery.

USA | 2023 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Hororový
hrají
Bella Ramsey (Ellie Williams), Pedro Pascal (Joel Miller), Merle Dandridge (Marlene), Nico Parker (Sarah Miller), Anna Torv (Tess Servopoulos), Gabriel Luna (Tommy Miller)

Tvůrci vysvětlují, proč se ve druhém díle The Last of Us objevil polibek

Tvůrci vysvětlují, proč se ve druhém díle The Last of Us objevil polibek

Tvůrci televizního seriálu The Last of Us, Neil Druckmann a Craig Mazin, vysvětlují, proč během dramatického závěru druhé epizody došlo k onomu polibku.

19 0
25.1.2023

V nedávném rozhovoru pro Variety Neil Druckmann a Craig Mazin vysvětlili, proč muselo ve druhém díle dojít k nechutnému infikovanému polibku s Tess. Při vývoji seriálu Mazin vycházel z toho, co hra stanovila ohledně povahy nakažených, a přál si rozšířit vědecké poznatky o šíření i chování hostitelů a ptal se sám sebe: „Proč jsou nakažení lidé násilní?“. To vedlo k nenásilné interakci mezi Tess a běžcem, kterou Druckmann popisuje na hraně hororu.

Craig Mazin:

Na začátku jsme zkoumali, jak houby vypadají ve skutečnosti, a měli jsme opravdu dobrou předlohu pro to, jak vypadají ve hře. Chtěli jsme jít dál a říct si: „Dobře, jaké jsou různé formy a funkce hub?“. Našel jsem obrázek, který vytvořil jeden umělec, na němž byl někdo, koho pohltila houba a v jeho ústech byly houby. Už jsme mluvili o úponcích, které z nich vycházejí, a kladli jsme si filozofické otázky: „Proč jsou nakažení lidé násilní? Když jde o to, aby se houba šířila, proč musí být násilní?“ A tak jsme si říkali, že to není pravda. Shodli jsme se na tom, že ne. Jsou násilní, protože se bráníme, ale co když ne? Jak to vypadá, když prostě stojíte úplně v klidu a necháte je, aby vám to udělali?

Foto: HBO Max

Pak jsme se dohodli na této noční můře. Je to znepokojivé a násilné. Myslím, že je to velmi primární ve způsobu, jakým to zasahuje do vašeho vlastního těla. Je to pozoruhodná kombinace Neilovy režie, herectví Anny Torv, když tam očividně nic není, a našeho oddělení vizuálních efektů, které odvedlo nádhernou práci, aby to všechno dohromady působilo reálně a hrozivě.

Neil Druckmann:

Částečně se jednalo o odklon od hry, kdy je Tess zabita vojáky. Dlouho jsme se bavili o tom, co je tematicky vhodnější pro tuto epizodu, která se jmenuje „Nakažený“ a je o hrozbě zvenčí. Opustili jsme karanténní zónu a to vedlo k této jiné verzi, kdy dává Tess Joelovi a Ellie možnost úniku tím, že vyhodí do vzduchu hromadu nakažených. Protože jsme k postavám, které máme tak rádi, krutí, připadalo nám, že ví, že je s ní konec. Navíc ten zapalovač nefungoval a my ji dovedeme až na pokraj hrůzy, než jí konečně poskytneme východisko v podobě smrti.

V původní videohře se Cordyceps může přenést kousnutím nakaženého člověka nebo ze spor, které se vytvoří v infikovaném hostiteli. V seriálu však byly spory jako dominantní cesta přenosu vyloučeny a jako další způsob přenosu infekce byly zařazeny úponky mycelia. Úponky vycházejí z úst hostitele, ale vyrůstají i z jiných částí těla a vytvářejí rozsáhlou síť šířící se hluboko v půdě infikované oblasti. Když je jedna z větví houby narušena, jsou varováni všichni nakažení v okolí.

V rozhovoru pro Entertainment Weekly Craig Mazin však ovšem tvrzení o sporech tak trochu vyvrátil navzdory dřívějším zprávám a poznamenal, že v budoucnu se ještě objevit mohou.

Nemyslím si nutně, že jsme spory z našeho seriálu vyloučili. Jen jsme se k tomu ještě nedostali. Je možné, že se vrátí. Možná máme nějaký plán, to je můj názor.

Uvidíme tedy, zda se sporů dočkáme v první řadě, nebo až v následující druhé, která by mohla přijít.

Přišel vám tento polibek taky tak znepokojující?

Diskuze /6

Lostland

A to je presne to co jsem jako znalec hry chtel dostat, vim, co asi prijde, ale tesim se na odklony od nametu, napad s jinou formou prenosu je paradni, stejne tak me bavi ty prostrihy do minulosti a davani veci do souvislosti. Po dvou dilech za me super prace

#4 Zilwicky
26.1.2023 | 7:23:00
fanta2pomeranc

Většinou takové momenty moc neprožívám, ale tohle bylo hodně, opravdu hodně silné. Poklona před herectvím Anny Torv a všemi, co se na té scéně podíleli. Skvělá práce

26.1.2023 | 9:45:58
tom99

Já to pochopil tak, že Infikovaní věděli, že Tess je již pokousaná a je na „jejich straně“, tudíž se po ní hned nevrhli a radši běželi za Joelem a Ellie. Samotný polibek jsem pochopil tak, že chtěli Tess propojit se svou sítí. Už stejně byla pokousaná, neměla jim kam utéct.

#4 Zilwicky #5 WOLFíno
webmaster
26.1.2023 | 15:52:23
Zilwicky

#3 tom99: Tiež som to cca tak pochopil ale to vysvetlenie tvorcov sa mi tuším páči viac :)

#1 Lostland: Jop, toto sú presne tie zmeny ktoré sú OK, ale tak je vždycky jednoduchšie povedať „nedá sa predsa 100% držať predlohy“ ako si priznať že to posrali a odklonili sa moc. Narážam na iné adaptácie typu witcher a pod. Zatiaľ je to super, snáď to vydrží :)

26.1.2023 | 16:53:24
WOLFíno

#3 tom99: souhlasim se vsim :)

27.1.2023 | 19:18:26
EdnaMichael

zřím tě tlofus version :D

28.1.2023 | 18:22:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Nepřehlédněte

Příběh seriálu bude obsahovat nová ohromující překvapení

Příběh seriálu bude obsahovat nová ohromující překvapení

Tvůrci seriálu The Last of Us, Neil Druckmann a Craig Mazin, slibují, že příběh chystané adaptace od HBO bude obsahovat nová ohromující překvapení.

Reklama

Hry

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama