The Last of Us
88/100 - 15×

The Last of Us

Rozvedený a svobodný otec Joel, jenž je pašerákem s temnou a tragickou minulostí, má za úkol propašovat 14letou dívku jménem Ellie přes postapokalyptické Spojené státy. Oba se snaží přežít v dystopickém světě, který byl zpustošen vypuknutím smrtící choroby, která mění lidi na vražedné příšery.

USA | 2023 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | HBO | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Hororový
hrají
Bella Ramsey (Ellie Williams), Pedro Pascal (Joel Miller), Merle Dandridge (Marlene), Nico Parker (Sarah Miller), Anna Torv (Tess Servopoulos), Gabriel Luna (Tommy Miller)

Druhý díl překonal na HBO rekord ve sledovanosti

Druhý díl překonal na HBO rekord ve sledovanosti

Nová zpráva od společnosti Nielsen ukazuje, že druhá epizoda The Last of Us zaznamenala od první epizody drastický nárůst ve sledovanosti, což je pro seriál od HBO rekordem. Zároveň i samotné hry zaznamenaly obrovský nárůst prodeje.

33 0
24.1.2023

Nedávná zpráva od společnosti Nielsen dokumentuje velmi působivou sledovanost seriálu The Last of Us, který u první epizody When You're Lost in the Darkness zaznamenal v rámci HBO a lineárního vysílání 4,7 milionu diváků v USA. Zpráva odhalila obrovský skok u druhé epizody Infected, a to o 22 % s celkovým počtem 5,7 milionu diváků. To se dá počítat jako vůbec největší nárůst u dramatického seriálu od HBO mezi první a druhou epizodou. Zveřejněny byly také údaje o sledovanosti první epizody po celém týdnu dostupnosti na streamovací platformě, které se zastavily na neuvěřitelných 18 milionů diváků. Téměř tedy čtyřnásobek od premiéry před týdnem. Zdá se, že tento trend bude pokračovat, což znamená, že druhá epizoda by mohla po týdnu překonat hranici 20 milionů diváků.

Adaptace videoher si ve filmovém a televizním průmyslu vedou poměrně špatně. Mezi nedávné příklady patří všeobecně haněný seriál Resident Evil od Netflixu a filmová adaptace Uncharted pod vedením Toma Hollanda, která byla podobně pranýřována. Zdá se, že seriál The Last of Us s tímto tvrzením konečně skoncoval, neboť se dočkal převážně pozitivních ohlasů od kritiků i diváků. Mezi další významné úspěchy jsou zvýšené prodeje her.

Podle serveru GamesIndustry zaznamenali ve Velké Británii u první hry The Last of Us Part 1 prodejů o 238 %. Hra The Last of Us: Remastered pro PlayStation 4 zaznamenala ve Velké Británii nárůst prodejů o 322 %. Podobného úspěchu se hry dočkaly i ve Spojených státech, kde se na Amazonu mezi nejprodávanějšími hrami pro PlayStation 4 umístily The Last of Us Part 2 a The Last of Us: Remastered, kterým se podařilo překonat mnoho dalších velmi úspěšných her, jako je FIFA 23 nebo dokonce God of War Ragnarök.

Hra The Last of Us byla chválena za napínavý příběh, intenzivní akci a emotivní momenty. Získala řadu ocenění, včetně několika cen Hra roku, a je všeobecně považována za jednu z nejlepších her posledního desetiletí. Díky tomu, že se nyní vysílá seriál na HBO, objevuje hru stále více lidí a vypadá to, že oceňovaný příběh The Last of Us bude ještě populárnější. V seriálu nás čeká ještě sedm epizod a rýsuje se jako jedna z nejoceňovanějších videoherních adaptací všech dob, což snad v budoucnu otevře dveře dalším podobným projektům. Koneckonců je osvěžující vidět videoherní adaptaci, která je zpracována s péčí a respektem k původnímu zdrojovému materiálu. Hra The Last of Us Part 1 je v současné době k dispozici na PlayStation 5, vydání PC verze je naplánováno na 3. března 2023.

Jste rádi za takový úspěch? Už jste si hru zahráli, nebo čekáte na PC verzi?

Diskuze /3

Zilwicky

Hru som hral ale hádam by som ju aj zahral znova na PC – ak sa im podarí dobrý port teda :)

25.1.2023 | 8:36:43
Nina317

Veď aj Edgerunners dopadol veľmi dobre :D Podľa mňa všetky hry majú skvelý potenciál stať sa výbornými filmami/seriálmi len bohužiaľ vždy to dajú niekomu neschopnému. Assassins Creed, Resident Evil 7/8, Mass Effect, Red Dead Redemption 1/2 atď. by mohli byť hitmi.

25.1.2023 | 11:21:36
Tony-Z

Hry jsem nehrál, ale začínám o nich silně uvažovat.

25.1.2023 | 22:47:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E03: Long Long Time

cz100%
DOKONČENO

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte The Last of Us

Nepřehlédněte

Příběh seriálu bude obsahovat nová ohromující překvapení

Příběh seriálu bude obsahovat nová ohromující překvapení

Tvůrci seriálu The Last of Us, Neil Druckmann a Craig Mazin, slibují, že příběh chystané adaptace od HBO bude obsahovat nová ohromující překvapení.

Reklama

Hry

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama