The Leftovers (Pozůstalí) Damon Lindelof: Nevěděli jsme, zda by druhá řada vůbec měla být

Damon Lindelof: Nevěděli jsme, zda by druhá řada vůbec měla být

Damon Lindelof: Nevěděli jsme, zda by druhá řada vůbec měla být

Nemůžete se dočkat jakýchkoli informací ke druhé řadě? Například toho, jak dlouho po první řadě druhá řada začne, zda se vrátí všechny postavy řady první a jestli se dokonce neobjeví někdo, kdo je již jaksi mrtvý? Tak si přečtěte následující rozhovor s Damonem Lindelofem, jedním z autorů seriálu.


4 0
6.12.2014

Kolik času uplyne mezi první a druhou řadou?
Nějaký čas, samozřejmě, uplyne. Něco mezi pěti vteřinami a pěti lety. Nemyslím, že bychom se vraceli v zpět v čase – což už jsem v minulosti dělal, ale tentokrát ne.

Všechny postavy skončily na konci první řady na zajímavých a možná neočekávaných místech. Vrátí se tihle všichni?
O tom pořád mluvíme. Šou se může ubírat nečekanými směry a zkoušíme řadu různých nápadů. Ale rozhodně si myslím, že máme zájem pokračovat se ságou této rodiny.


V Kevinově noční můře během závěru série Patti říkala, že budou “spolucestující”. Máme tudíž očekávat, že Ann Dowd ještě uvidíme?
Snažíme se přistupovat k této šou jako spisovatelé a udržet logiku. Rád bych Ann Dowd ještě viděl a její postava měla v první řadě obrovský vliv a sílu. Myslím, že má ještě co říct. Takže takhle bych to nechal.

V druhé řadě se odkláníte od románu Toma Perrotty, je to tak?
Pořád Toma Perrottu využíváme jako poradce. Je do tvůrčího procesu celé šou velmi aktivně zapojen. Celou novelu jsme v podstatě zpracovali v první řadě, takže bohužel z ní již není co brát.

Jaké to bylo psát příběh bez opory v novele?
Prostě jsme o druhé řadě pár dnů mluvili. A samozřejmě se již během práce na první řadě začala objevovat řada nápadů, ale nevěděli jsme, zda budeme mít druhou řadu. Zda by druhá řada být měla, nebo jestli ji vůbec někdo chce vidět. Takže právě teď je velmi zábavné mluvit o světě jako celku. První řada se hodně soustředila na toto jedno místo, ale myšlenkou šou je dívat se na to ve větším makro pohledu. I když je to nakonec příběh založený na postavách, letos se bavíme o tom, že bychom ty možnosti trochu více prozkoumali.

Již dříve jste říkali, že tohle není šou o odpovědích. Bude to platit i ve druhé řadě?
Je velmi osvobozující konečně pracovat na šou, která neslibuje žádné odpovědi. The Leftovers – a konec konců, to je důvod, proč tak miluju Tomovu knihu – je o žití ve světě rozporuplných záhad, ve kterém žijeme všichni. Nevíme, co se stane, když zemřeme. Někteří lidé se rozhodnou, „Takovýhle by měl můj život být, tohle se stane, když zemřu. Věřím v Boha nebo nevěřím v Boha.“ Ale nikdo to neví jistě. Tento počin si tuto myšlenku skutečně přisvojil. V Lost jsme vám dlužili odpovědi a mohli jste s námi podle toho jednat. Ale v The Leftovers jsme nic neslíbili. Pokud hledáte odpovědi, The Americans je skvělý pořad. Doporučil bych vám jej shlédnout.

Které postavy byste rádi opět viděli ve druhé řadě a které by vám naopak nechyběly?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky