The Leftovers (Pozůstalí) Diskuzní okénko: Vina Přeživších

Diskuzní okénko: Vina Přeživších

Diskuzní okénko: Vina Přeživších

Vážení fanoušci i odsuzovači seriálu – netroufám si říct, kterých je v tuto chvíli víc :), pojďme si tu založit takové malé diskuzní okénko, uvidíme, jak časté a pojďme se vždy pobavit o něčem, co nás zaujalo nebo nám není jasné.

Po první epizodě mám já osobně otázek a věcí, co mě zaujaly, nebo mi nejsou jasný, poměrně dost. Teď bych ráda vybrala tuhle, která mi nejvíc vrtá hlavou:

Proč členové Viny Přeživších nesmí mluvit, ale přitom se můžou dorozumívat psaním?


0 0
5.7.2014

Pochopila jsem, že postojem téhle skupinky v bílém je to, že nic už nemá smysl, nemá cenu se o nic snažit a neměli bysme myslet na budoucnost nebo si nějak užívat života. Jednoduše proto, že může přijít další vytržení a jako lusknutím prstu přijdou veškeré naše snahy vniveč. Proto se o sebe nestarají, chodí v bílé, jedí blafy a kouří jak továrny, protože když nekouříte, tak to děláte proto, abyste dlouho žili a neonemocněli a tyhle snahy jsou teď už zbytečný.

A beru, že mluvení život hodně usnadňuje, takže mluvit nesmí. Sem posud je mi všechno jasný. Ale jak do toho odpírání si luxusu komunikace zapadá to, že si můžou dopisovat? Nepostrádá pak celý to nemluvení smysl? Jo, jasně, maj to o něco těžší, ale furt miliónkrát lehčí, než kdyby se museli dorozumívat rukama nohama.. Pro mě něco, co mi vrtalo hlavou celej díl..


Co si o tom myslíte vy? Proč nesmí mluvit, ale můžou si vesele dopisovat? Podělte se o své názory a hypotézy..

Diskuze /4

Fleury

Já tu „sektu“ osobně vnímám jako alternativu amerického hřbitova např. v Normandii : bílé kříže, ticho, klid, přostě tam tak stojí a nemluví jako ten kus bílého mramoru – jen je na nich napsáno jméno a datum narození/úmrtí – prostě připomínka toho, že tu byl žijící člověk a teďko je už po něm a nic nezbylo, jen ten bílej kříž… Takže podle mně se tak chovají i lidé v bílém, jsou to prostě jen živé pomníky, které po Vás v podstatě nic nechtějí…nebo jo ? ;)

To že nemluví, ale mohou se vyjadřovat písmem beru jenom jako nutnost pro nezbytný provoz typu : „dneska se jít vystavit nemůžu, protože mam chřipku/průjem/mi­grénu“, případně : „Joe, jdi s Bobem nakoupit ovesné vločky, máte dneska službu“.

6.7.2014 | 13:34:46
E925

podle mě jsou to trollové, kteří to dělají jen pro trolling a v těch svých domech mají podzemní prostory plné psp a x-boxů a bazény, sauny a jatka a mají tam karaoke a oni si tam kali a jsou tam farmy na houbičky prostě idylka, ale aby jim nato nikdo nepřišel tak jsou zavázání mlčenlivostí a musí dělat trolly

6.7.2014 | 16:22:24
Andrea Lee

Podľa mňa je to forma protestu. Tri roky čakali na vysvetlenie, kam všetci zmizli a ich otázky boli odignorované, (Na TÚTO otázku sa nedá odpovedať inak, ako mlčaním. Autority odpoveď nepoznajú, alebo môže byť zamlčovaná zámerne… .) Preto šetria dychom a vyzývajú k tomu aj ostatných.

6.7.2014 | 18:30:24
VladCZ

Spíš než o ztížení komunikace bych to spojil s nápisem, se kterým přišli na to stekání – Stop Wasting Your Breath… k tomu ten pocit marnosti a dál už je to tak jak autorka článku píše. Ale doufam, že jde o něco hlubšího, protože tohle mi přijde jako „málo“… Nedivil bych se, kdyby tou pointou byl náboženskej fanatismus… To pak budou emoce!

7.7.2014 | 14:36:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky