The Leftovers (Pozůstalí) Druhá řada je za dveřmi. Navnaďte se upoutávkou...

Druhá řada je za dveřmi. Navnaďte se upoutávkou...

Druhá řada je za dveřmi. Navnaďte se upoutávkou...

Připomeňte si, o čem je seriál The Leftovers, co jsme viděli v první řadě a co nás čeká v řadě druhé. Přinášíme vám krátké shrnutí a parádní upoutávku na druhou řadu, díky které jsem se na pokračování seriálu začala opět výrazně těšit.


3 0
24.9.2015

První řada seriálu The Leftovers vytvořila z diváků pomyslné dva tábory. Zatímco jedni seriál zbožňovali a naprosto je dostal, druzí jej nedokázali skousnout a od obrazovek odcházeli rozčarovaní. Někteří se k nim už nevrátili, jiní dávali šanci dalším a dalším dílům, ale stejně se seriál nestal jejich favoritem. První skupinu, kterou seriál zaujal, nadchla zpráva, že se The Leftovers dočkají další řady. Do téhle skupiny se počítám i já osobně.

Děj seriálu The Leftovers se odehrává v postapokalyp­tickém světě. Nejsme svědky světa po nějaké globální katastrofě, ale tvůrci nám představují svět, kde jednoho krásného dne, 14. října, dvě procenta světové populace prostě zmizela neznámo kam. V jednu chvíli stáli vaši blízcí vedle vás a v další byli pryč, už se nikdy nevrátili a nikdo nemá tušení, co se s nimi stalo. Svět se po této katastrofě rozdělil na dvě skupiny lidí. Na ty, kdo se chtěli ve svém životě posunout a žít dál a na ty, kdo se přes ztrátu svých blízkých dostat nedokázali a buď se ve svém zármutku sami topili, nebo se přidali k nově vzniknuvšímu kultu Vina Přeživších. Tento kult je asi největším problémem světa po Náhlém vytržení. Nemluví, kouří a jen se dívají a psychicky ničí ty, kdo se snaží jít ve svých životech dál.


První řada seriálu se odehrává v Mapletonu tři roky po Náhlém vytržení a soustředí se kolem rodiny Kevina Garveyho, místního šerifa, jehož žena se přidala k Vině přeživších, syn se toulá, bůh ví kde a dcera se snaží najít svou cestu životem. Město se potýká s následky Náhlého vytržení, devastuje ho Vina Přeživších a konflikt je nevyhnutelný. Vztahy mezi lidmi se mění, tvoří se nová přátelství, noví nepřátelé a nové rodiny a Vina Přeživších sílí. Psychologickou smršť zakončí masivní akce Viny přeživších, která zničí i poslední zbytky normálnosti, které v Mapletovu zbyly. Všichni obyvatelé města, kteří během Náhlého vytržení o někoho přišli, najdou ve svém domě děsivou figurínu podobající se jejich rodinám, což vyvolá nepokoje, rvačky, žhářství a město je vzhůru nohama.

Touhle nocí šílenství první řada seriálu končí a v řadě druhé nás tvůrci vezmou do městečka Jarden v Texasu. Nepřijdeme o všechny naše oblíbence, protože do Jardenu se stěhuje Kevin Garvey se svou novou rodinou (dcerou Jill, přítelkyní Norou a děckem, které našli na prahu), stejně tak se přemístí reverend Matt Jamison se svou ženou. Nepřijdeme ani o ostatní hlavní postavy. Laurie Garveyová, Kevinova bývalá žena, sice opustila Vinu přeživších, ale nyní se snaží začít znovu se synem Tomem, který se vrátil ze zkušené ve světě. Znovu se uvidíme i s Meg (Liv Tyler), která Vinu přeživších nyní řídí.

Jarden v Texasu je jediné město, které události 14. října nezasáhly a nikdo zde nezmizel. Je to jakýsi zázrak a nejspíš podle mnohých i ráj na zemi. To sem přiláká i Kevina a jeho přátele. Poznají zde afroamerickou rodinu Murphyových, která se bude skládat z počestného Johna Murphyho, jeho sluchově postižené manželky, lékařky Eriky a jejich pubertálních potomků, extrovertní atletky Evie a oddaného křesťana Michaela.

Osobně jsem byla z toho, když The Leftovers dostali druhou řadu, nadšená. Toto nadšení trochu opadlo, když jsem se dozvěděla, že se děj přesune do města, kde nikdo nezmizel. Měla jsem obavy z toho, že se seriál zvrhne v něco úplně jiného, než na co jsme byli zvyklí. Že už to nebude tohle psychologické drama, kdy si člověk každou chvíli říká, „Cože? To přece nemůžou myslet vážně!“. A každá nová zpráva o druhé řadě tyhle obavy podporovala. Ovšem po shlédnutí následující upoutávky na druhou řadu seriálu The Leftovers veškeré moje obavy zmizely a vrátilo se nadšení a očekávání.

Druhá řada seriálu The Leftovers začíná již 4. října a evidentně se máme na co těšit. Co myslíte?

Thumbnail Play icon

Diskuze /1

24ron 24

Jop nie si sama ;) Tiež som mal po tých správach k druhej sérii obavy čo z toho bude, ale po tomto trailery som opäť pokojný a očakávajúci druhú sériu.

24.9.2015 | 21:24:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky