The Leftovers (Pozůstalí) Jak Nora vezme Kevinovo přiznání?

Jak Nora vezme Kevinovo přiznání?

Jak Nora vezme Kevinovo přiznání?

V šesté epizodě jsme se vrátili do Miracle, do údajně zázračného města, které už se ale tak zázračným býti nezdá. Velký prostor opět dostala Nora, která se potýká se strachem, že by mohla být jakýmsi spouštěčem náhlého vytržení. Co k tomuto vnitřnímu boji prozradila Carrie Coon?


5 0
13.11.2015

V jakém psychickém rozpoložení je Nora na začátku epizody?
Nora toho má moc, protože má spoustu povinností. Stará se o dítě, ženu v kómatu a muže, kterému hrabe. Také trpí posttraumatickým stresem ze zmizení Evie a jejích kamarádek. Zoufale se snaží věřit tomu, že to nebylo další Náhlé vytržení. Děsí jí myšlenka, že by biologicky nebo nějak jinak mohla být zodpovědná za zmizení své rodiny. Kevin není schopen s ní toto trauma sdílet. Nemá nikoho, komu by řekla, „Hele, tohle se tuhle stalo a vážně mě to děsí,“ což je nefér a nevyvážené.

Proč Nora hodila Murphyovým kámen do okna?
Myslím, že to musím nechat na lidech, co se seriál sledují. Už jsme Noru viděli jednat impulzivně a ve vzteku. Věřím, že lidé jsou schopni čehokoli a někdy se chovají dětinsky. Dokážou ospravedlnit cokoli. Myslím, že na Noře je něco velmi charakterního. Musím říct, že prohodit ten kámen tím oknem bylo úžasné. Samozřejmě, že byste to neměli dělat, ale je v tom něco příjemného.


Jak bude Nora reagovat na to, že jí Erika prohodila oknem kámen?
Oko za oko. Potkala důstojného protivníka, který žije ve skutečném světě, na rozdíl od jejího manžela. Dostala, o co si koledovala, zaslouží si to. Což respektuje.

Proč má Nora potřebu ukrást dotazník MNV?
Nesmíme zapomínat, odkud Nora pochází – musí dostat své odpovědi. To je něco, co nedokáže kontrolovat. Stejné je to u lidí, jejichž rodina byla v letadle, které se ztratilo, nebo při střelbě, kde by stačil jeden krok jiným směrem a nezemřeli by. Kdybyste měli možnost získat nějaké odpovědi, využili byste ji.

Nora tvrdí Erice, že jí ten dotazník přinesla, aby potlačila její obavy. Věříte tomu?
To je naprostá kravina. Nora chce dokázat, že ty dívky nezmizely a že ona je odborník. Krom toho Nora nechce, aby si Erika nárokovala ten zármutek pro sebe. Na tom je podle mě něco velmi sobeckého.

Připadá mi to taky majetnické.
Jo, vzpomínám si, že taková byla Nora v Mapletonu – ta žena, která ztratila rodinu. Ano, utekla od toho, ale v této epizodě se opět začíná bouřit proti té identitě a je to velmi nepříjemné. Je to jako oblékat si mokré plavky. Už taková není, ale nemůže před tím utéct.

Má Matt pravdu, když tvrdí, že se Nora vůči Murphyovým chová nepřátelsky?
Jistě. Myslím, že tu přetvářku v této epizodě trochu vidíme. Myslím, že zejména ten vztek je velmi zajímavý. V naší společnosti nás již od dětství učí vztek nevyjadřovat. Ženy nemají být naštvané. Někdy je těžké to na sobě poznat. Ženský vztek je jiný, než vztek u mužů. Svým způsobem je hlubší a silnější. Nemůže vyjít ven tak jako u mužů, všemi způsoby a ze všech pórů. V médiích málokdy vidíme ženu rozčilovat se kvůli něčemu jinému, než kvůli mužům a myslím, že to je škoda.

Jak moc z té scény bylo o hněvu?
Něco z toho vidíte. Jádrem jejich interakce je něco soucitného: Nora nechce, aby si někdo prošel tím, čím si prošla ona. Není v tom nic zlomyslného. Chce, aby tu, kvůli Eričinu dobru, bylo jiné vysvětlení, protože vysvětlení je něco, co Nora nikdy nedostala. O skutečnou pravdu byla okradena. Svým způsobem je to, co dělá, vážně soucitné a výrazně ochranářské.
Točit tu scénu byla radost, protože když hrajete s někým jako Regina (která hraje Eriku), byly jsme nadšené, že jsme spolu mohly hrát, protože jsme netušily, jak se naše příběhy prolnou. Jako pro herečku to pro mě byl báječný den, protože sdílet ho s někým jejího kalibru bylo hluboce uspokojující.

Nora tvrdí, že se po dotazníku z ministerstva vyvinula. Snaží se přesvědčit sama sebe?
Zdá se, že protestuje příliš. Žal je dlouhý a osobní proces. Od té události, která jí změnila život, uběhlo jen tři a půl roku. Nemyslím, že by to mohla pochopit, porozumět tomu nebo se z toho žalu vyvinout. Nepochybuju o tom, že odvedla kus práce, vlastně musela najít způsob, jak žít. Ten vývoj je pro ni důležitý, ale ještě se přes to nedostala.

Jak Nora vezme Kevinovo přiznání? Je tato zpráva více zdrcující než Kevinovo přiznání, že byl zapletený do Pattiiny smrti?
Ano. U té sebevraždy a toho, co se s Patti stalo v minulosti, bylo něco konkrétního a hmatatelného. Bylo tu tělo, událost a komplic. Ale tahle věc je beztvará. Kevin by se mohl propadat do stejného šílenství, jako jeho otec. Také by ve vesmíru mohlo být něco, čemu nerozumíme, což je stresující, obzvlášť pro někoho, kdo je praktický a zcela žije v realitě jako Nora.
Ale myslím, že nejvíce znepokojující na tom je, že i přes jejich domluvu jí Kevin neřekl, co se s ním děje. To je hlavní předpoklad jejich vztahu – ta myšlenka, že k sobě budou upřímní a vyloží karty na stůl. Když nebudou tuhle domluvu ctít, ona neví, jak si v jejich vztahu stojí. To je děsivé.

Co dál Noru v téhle řadě čeká?
Hodně starání se o dítě, o Mary, nakupování, starání se o rodinu. Její hranice budou testovány. Nechám všechny, aby si ten vývoj vychutnali.

Patří Nora mezi vaše oblíbené postavy?

Diskuze /1

Jirka 007

Ano patri :-)

15.11.2015 | 9:35:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky