The Leftovers (Pozůstalí) Jak vznikla myšlenka města, kde nikdo nezmizel?

Jak vznikla myšlenka města, kde nikdo nezmizel?

Jak vznikla myšlenka města, kde nikdo nezmizel?

Všichni fanousci již ví, že ve druhé řadě se v seriálu The Leftovers podíváme do města, kde nikdo nezmizel. Ale kde se vzala ta myšlenka přesunout děj na místo, kde nikdo nezmizel? To prozradili v rozhovoru pro HBO Damon Lindelof a Tom Perrotta.


1 0
1.10.2015

HBO: Kdy vznikla ta myšlenka města Miracle?
Damon Lindelof: Loni jsme neustále mluvili o budování světa. V pilotu jste viděli toho chlápka v senátu, jak řekl, „Shromáždili jsme nejlepší vědce světa a přesto nevíme, co se ku*va stalo?“ Vyjmenovává pár anomálií, jako Branderburská brána a v této konverzaci jsme velmi ledabyle nadhodili myšlenku: Co kdyby existovalo město, kde nikdo nezmizel?
Tom Perrotta: Mělo to být nějaké místo, které jsme navštívili už loni. Sice jsme se k tomu nedostali, ale ta myšlenka zůstala.
Damon Lindelof: Třeba to místo, kterým projížděli Tom Garvey a Christine?
Tom Perrotta: Co se jejich cesty týče, měli jsme velké ambice, ale ukázalo se, že v šou pro to nebylo místo, ale ta myšlenka zůstala.
Damon Lindelof: A pak HBO chtělo víc. Když jsme se dostali na konec první řady, byli jsme i na konci knihy, doslovně a měli jsme pocit, že ukončit to tady by bylo dobré – nebyl to cliffhanger, ale zůstal ten pocit, že postavy jsou na tom lépe, než když jsme je opustili: Laurie je na cestě ven z Viny přeživších, Kevin s Norou a Jill se něčím stanou, to dítě všechno napraví.
A teď půjdeme a všechno zamotáme? Čím víc jsme mluvili o tom, jaký život budou mít v Mapletonu, měli jsme pocit, že to bude stejné. Tak se konverzace stočila k, „Co když se odstěhují?“ A hned nato se vynořilo, „Hele, vzpomínáš na ty plány, co jsme měli s Tomem a Christine? Co kdyby se přestěhovali někam, kde nikdo nezmizel? Jak by takové místo vypadalo?“ A to byl zrod Miracle.
Tom Perrotta: Seriál je hlavně o myšlence: Jak by náboženství reagovala na takovouto událost? Tohle nám umožňuje prozkoumat náboženství ze zcela jiného úhlu, který je: Když je svět zatracen a zdrcen, jak by to vypadalo na svatém místě? Jak by svaté místo vypadalo v současné Americe?

HBO: Tome, jaké to pro vás bylo, když příběh pokračuje za vaši původní knihu?
Tom Perrotta: Nikdy jsem další knihu nenapsal. Přestal jsem tam, kde jsem skončil, takže bylo dobrodružné pokračovat. Toto je skutečný akt stvoření. Může to být ohromující a je tu velký tlak, který obvykle nezažívám. Ale mít termín, který se blíží, je povznášející a je to velký tlak, ale nutí vás to pracovat na plné obrátky. Je to strhující.


Pokračování rozhovoru pro vás chystáme v nejbližších dnech.

Celý rozhovor (samozřejmě v angličtině) naleznete na watchingthelef­tovers.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky