The Leftovers (Pozůstalí) The Leftovers se vrátí v dubnu

The Leftovers se vrátí v dubnu

The Leftovers se vrátí v dubnu

Pokud se nemůžete dočkat pokračování seriálu The Leftovers, pak vás zajisté potěší zpráva, že seriál se s poslední osmidílnou řadou vrátí 16. dubna. Jak již víme, děj se přesune na konec světa, do Austrálie. A jaké jsou další novinky? To prozradí Damon Lindelof.


7 0
19.2.2017

Proč dochází k dalšímu přesunu děje?
První řada The Leftovers se odehrávala v malém městečku Mapleton, ve státu New York, ve druhé řadě jsme se přesunuli do Jardenu v Texasu a nyní míříme do Austrálie. Proč? To nám vysvětlí Damon Lindelof.

Austrálie je konec světa geograficky a náš seriál je o emočním konci světa. Na australské kinematografii je něco prvotního, prastarého a duchovního. A tenhle pocit přesně sedí na The Leftovers.


Do Austrálie se přesouvá většina osazenstva a přidá se i někdo, koho jsme vídali jen občas.
Do Austrálie se přesouvá Kevin Garvey se svou rodinkou a berou s sebou i Murphyovy, jejichž městečko Jarden bylo zdemolováno Vinou přeživších a zbytkem světa. Jejich život se ale značně zkomplikuje, když se objeví Kevinův otec, kterého hraje Scott Glenn.

Je to jako v Kmotrovi. Marlon Brando stále říká svému synovi Michaelovi, tyhle záležitosti pro tebe nechci, ale kdykoli se něco semele, Michael je v místnosti. Takže Kevinův otec je do něčeho zapletený a Kevina do toho zatáhne.

I když nás čeká pouze osm epizod, nepřijdeme o epizody zaměřené na jednotlivé postavy. Seriál The Leftovers je postaven na prožitcích jednotlivých postav a o to ani v poslední, závěrečné řadě nepřijdeme.

Ač nás ve třetí třetí řadě čeká pár šílených nápadů, chtěli jsme mít pocit, že jsme vybudovali něco přesvědčivého. Chtěl jsem plně využít skutečnosti, že když budou diváci sledovat první epizodu třetí řady, budou vědět, že je to začátek konce. Nechcete mít pocit, že je to epilog, ale že je to vyvrcholení.

Znovu připomínáme: Vysvětlení se nedočkáme!
Seriál The Lefovers byl od začátku postaven na tom, že světem otřásla tragédie a dvě procenta světové populace zmizela neznámo kam, ale nikdy neřešil, co se stalo a proč se to stalo. Řada diváků za to byla ráda, řada diváků kvůli tomu na seriál zanevřela. A tato skutečnost se nezmění ani u řady třetí. Ani se závěrem seriálu nám tvůrci neprozradí, co se stalo.

Je to velmi opatrný vyprávěcí proces, protože nechcete frustrovat diváky. Vždyť když řeknete, „Dávám ti tuhle krabici s dárkem uvnitř, ale nikdy ji neotevřeš,“ kdo by chtěl takový dárek? Stále se snažíme upravovat a plnit sliby, které jsme dali. A nestačí říct, že vám záleží jen na postavách a ne mytologii. Ale myslím, že v The Lefovers slovo mytologie neznamená nutně totéž jako v seriálech Lost, Westworld, Stranger Things nebo True Detective. Tyto seriály mají svou mytologii jasně definovanou. My nechceme obecenstvo frustrovat, ale The Leftovers hrají podle svých vlastních pravidel a budou tak i pokračovat.

Těšíte se na závěrečnou řadu? Čeho myslíte, že se dočkáme?

Celý článek na Entertainment Weekly

Diskuze /1

Jirka 007

Tesim ale mam obavy aby to jiz nebylo prilis prekombinovane.

23.2.2017 | 21:09:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky