The Leftovers (Pozůstalí) Ztrácí Matt nervy?

Ztrácí Matt nervy?

Ztrácí Matt nervy?

Pátou epizodu The Letovers, která byla o Mattu Jamisonovi, jste už nejspíš všichni viděli, takže víte, co se v ní odehrávalo. Nebudu tu samozřejmě spoilerovat pro ty, kdo epizodu ještě neviděli, ale vy ostatní si můžete přečíst rozhovor s představitelem Matta Jamisona Christopherem Ecclestonem.


5 0
6.11.2015

Matt se na konci epizody nabídne, aby ho zavřeli do pranýře. Proč měl pocit, že je na řadě?
Myslím, že to dělá spíš kvůli těm lidem v tom ležení. Dívá se na ně a vidí výrazný nedostatek laskavosti a instinktivně to chápe jako akt laskavosti na tomto místě, který jim uštědří lekci.

Jaké to bylo točit tu scénu?
Konečný sestřih jsem neviděl, ale točit to bylo strhující, protože jsme se snažili udělat to v jednom záběru. Tu diskuzi i to, jak se svlékne a leze po žebříku a nechá se zamknout do pranýře, najednou. Víme, že Nicole Kassell (režisérka epizody) byla nadšená, protože jsme dělali něco dramatického a vyzývajícího. Točit tuhle scénu bylo odvážnou volbou a to rozhodnutí nebylo snadné. Myslím, že právě o tomhle The Leftovers jsou. Ten seriál není snadný, předvídatelný, nebo pohodlný. Opravdu vás to vtáhne, což je z práce na tomhle projektu to nejkrásnější. Jsme tým a já to prostě miluju. Mám štěstí, že mám kolem sebe tak skvělé lidi, režiséry a autory.


Můžete mi říct něco o té scéně s pádlem v tom ležení?
Měl jsem možnost pracovat s Brett Butler, která hraje onu ženu říkající mi, ať toho chlapa praštím a bylo to pro mě vážně výjimečné. Je to fantastická herečka a stala se mi blízkou přítelkyní. V této scéně je Matt zoufalý. Dá tam Boha stranou. Vidíte jeho obnaženou lidskost, když se snaží ochránit a zachránit svou ženu. Myslím, že tento brutální čin nám také říká, proč se nechal zavřít do toho pranýře. Myslím, že když tohle rozhodnutí učiní, říká si, že když zbil jinou lidskou bytost, přidá se k těm mrchožroutům.

V této epizodě začínáme vidět, jak ztrácí nervy. Nejdřív s Mary a pak znovu zde s tím pádlem.
Vážně se snažím se, co se Matta týče, nedostat na příliš intelektuální úroveň – snažím se ho nesoudit. Jen dělám ty věci, co dělá on a tomu, proč je dělá, rozumím jen občas, ale to je pravda mého života. Ale když praštil toho chlapa tím pádlem, snažil se své ženě zachránit život a věděl, že ten chlap neumře. Ale také pochopil, že jeho žena a dítě by zemřeli, tak udělal pragmatické rozhodnutí. Rozhodnutí, které bychom podle mě udělali všichni.

Když mluvíme o tom, jak je Matt ten správňák, co myslíte, že si dělá z té autonehody, která zabila toho jejich útočníka?
V téhle epizodě se mu toho tolik stalo, co? Tohle je těžká otázka. Matt z toho rozhodně nemá radost, protože vidí všechny lidské bytosti v celé jejich zkaženosti, takže když mu ten chlap ukradl náramek a okradl jeho nemohoucí ženu, vidí ho jako ubohého, zlomeného člověka. Ale nemyslím, že by měl z jeho smrti radost, nebo by věřil v nějakého boha pomsty. Matt je složitý člověk a chápe, že někdy život věci zamotá.

Je to pochopení, nebo jeho víra, co Mattovi umožňuje vytrvat přes všechno, proti čemu stojí?
No, mohli byste říct, že je to jeho víra, ale v této epizodě je Matt zodpovědný za dva životy. Je důležité, abychom nezapomínali, že Mary je těhotná a bezmocná. Ve svých rukách má dva životy, takže prostě reaguje na každou novu situaci. Nedokážu si představit žádného muže ani ženu, který by to prostě vzdal a zalezl si do díry. Myslím, že kdyby tam byl Matt sám, tak by to prostě vzdal, ale prožívá to utrpení se svou ženou a nenarozeným dítětem – už nejde jen o něj. To, jak reaguje, je zcela prvotní, i způsob, jak stále nachází svou víru. To dítě by zemřelo a jeho žena nejspíš s ním, takže musí jít dál. Není to ani hrdinské – je to pragmatické.

Co si myslíte o Mattově rozhodnutí nechat se zavřít do pranýře?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky