The Leftovers (Pozůstalí)
85/100 - 99×

The Leftovers(Pozůstalí)

Když dvě procenta světové populace náhle bez vysvětlení zmizí, svět se snaží přijít na to, co s tím má dělat. O tři roky později se odehrává děj seriálu The Leftovers a přináší příběhy lidí, kteří se přes toto nevysvětlitelné zmizení nedokázali přenést.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Drama, Mysteriózní
hrají
Justin Theroux (Kevin Garvey), Carrie Coon (Nora Durst), Amy Brenneman (Laurie Garvey), Christopher Eccleston (Matt Jamison), Ann Dowd (Patti Levin)

The Leftovers

Když se řekne dvě procenta, nezdá se to jako velké číslo, ale když se bavíme o dvou procentech světové populace, dostaneme se na milióny. Milióny lidí náhle bez vysvětlení zmizely a svět se snažil přijít na to, co s tím má dělat. Nakonec nezbylo nic jiného, než se přizpůsobit. Ale co ti, kdo se nové situaci přizpůsobit nedokázali?

Právě o těch vypráví nový seriál stanice HBO The Leftovers, který se odehrává v městečku Mapleton.


Čeká nás seznámení s Kevinem a Laurie Garveyovými, rodiči Jill a Toma. Zatímco Tom, který je nejen otcem dvou dětí, ale také šéfem policie, se snaží v tomto novém světě udržet alespoň zdání normálnosti, Laurie nechá celý svůj život za sebou, aby se přidala k záhadnému kultu Vina Přeživších. Jill se snaží vypořádat se skutečností, že během zmizení byla očitou svědkyní odchodu své nejlepší kamarádky Jen a Tom nedávno odešel ze školy a uchýlil se k záhadnému odborníkovi.

Ve městě se střetávají dvě skupiny lidí. Obyvatelé, kteří se snaží alespoň v rámci možností jít dál i poté, co ztratili své blízké a kult Guilty Remnant (Vina Přeživších), který vede Patti Levin a jehož hlavním cílem je terorizovat zbytek města. Střetnutí těchto dvou skupin je nevyhnutelné a právě o cestě k němu a pocitech, které provázejí obyvatele města, je seriál The Leftovers.

Dalšími obyvateli města jsou starostka města Lucy Warburton, bývalý reverend a současný redaktor bulvárních novin, které sám vydává, Matt Jamison. Manželka a matka, která po zmizení najednou není ani jedním, Nora Durst. Svobodomyslná středoškolačka, která se nezdá býti šokovaná náhlým zmizením lidí, Aimee, nebo muž, který, zdá se, chápe, že časy se změnily a staví se k tomu čelem – často násilně, Dean.

Pro úspěch první řady byl seriál obnoven pro řadu druhou, která začala 4. října 2015.

Upoutávka na první řadu

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Violet

Po dlouhé době jsem se k seriálu vrátila, kdy jsem měla rozkoukanou první řadu. Tohle nemá s LOST absolutně nic společnýho. Škoda jen, že ten konec nebyl vizuální. Zážitek by byl silnější. Ale i tak, za mě perfektní celý.

14.11.2019 | 17:59:59
Kothy

Zajimavy serial od scenaristy Ztracených.

30.9.2018 | 23:08:40
ComixTom

shrnutí Damona Lindelofa mluví za všechno..povedlo se!Já cítil..k tomu všemu taková hromada luxusní hudby

22.3.2018 | 16:49:59
VUDU1

Jéžiši …poctivo som dosledovala všetky série ale priznávam že neviem ako hodnotiť. Napadajú ma len 2 slová PSYCHO MAGORINA. Hrozne ťažký film, možno som nepochopila a tak nezatracujem…bolo tam všetko – vulgarizmy, nepochopiteľné vraždy, blbostí ......brr

28.12.2017 | 16:29:17
ZabyJack

??? Po celkom dobrom štarte 3 serii tento seriál ukončia takto ? Taketo finale som si vôbec nepredstavoval už som sa aj pochopil že nakoniec odpoveď na otázku „kde zmizli ?“ neodstaneme ale čakal som ten koniec celého seriálu lepši. Tento serila sa stal jednim z najlepších ktorý som kedy videl aj ked 1 séria bola slabá tak 2 to cele začalo aj ked niektore scény nedávali vobec rozum tak vo finale sa to všetko odhalilo a vzniklo s toho niečo neskutočne pochybujem že takýto seriál ešte uvidím

8.10.2017 | 0:48:12
ScaryX

Opravdu dechberoucí příběh. Seriál se celou dobu nesl v linii nepředstavitelných ztřeštěností, jen v poslední sérii tu čáru překročil. Někomu se mohla závěrečná řada jevit jako geniální zakončení, mně ale ne. Naprosto nesmyslný námět zachránili jen tradiční silné a dramaticky šílené momenty. Jinak ale zůstává seriál nadále excelentní podívanou.

čestný člen redakce
22.6.2017 | 16:24:19
TOMASH

Ak vas 1. seria chytila ako mna a dopozerali ste 2. seriu napriek uplne zbytocnej casti z „podvedomia v hoteli“ , na 3. seriu sa nedivajte – je to podobne sklamanie ako posledna seria Lost. Ak neodolate – vynechajte koniec 1. epizody – je tam aj koniec celeho serialu, ktory robi cely dalsi dej zbytocnym. Hodnotim 3. seriu.

20.6.2017 | 14:49:53
kiso1561

s1– 85%, s2– 95%, s3– 100%

9.6.2017 | 23:09:32
JeremyFall

První série naprosto brilantní. Uvidíme, co přinese série druhá. Tak po druhé sérii nechávám těch pět hvězdiček, ale kdyby jsme zde jeli na procenta, tak by to bylo nějakých 85–90 řekl bych. Dějová linka v Jardenu a nové postavy tam mě zrovna moc neuchvátili. Immortal Kevin a jeho výlety do posmrtného života mi nechali na jazyku hořkou pachuť, moc se to dle mého názoru do seriálu nehodí. Neřeknu, kdyby to byla součást Kevinovi terapie, že by se třeba pomocí nějaké hypnózy dostal do toho afterlife hotelu ale zmrtvýchvstání? No tak. Oproti první série ale přinesla druhá strašně moc dechberoucích momentů a vyvolala ve mně více emocí. Třetí série byla ještě více šílenější než ta druhá a to už je co říct. S koncem jsem spokojen.

  1. série – 100 %
  2. série – 85 %
  3. série – 90 %
6.6.2017 | 19:41:12
MichaelVicha

seriál asi není pro každého, ale pro mě je to paráda… do druhé série jsem se totálně zažral, ještě ji nemám dokoukanou, si to šetřím :), mezi díly ulítám na muzice hrané v seriálu přes Spotify…doufám, že třetí série bude taky skvělá…

8.1.2017 | 20:26:42
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál The Leftovers ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Titulky

Titulky k seriálu pro vás překládali Danyssimo a Milenka

Stáhnout je můžete v profilech jednotlivých epizod nebo v rubrice Titulky

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama