The Lord of the Rings: The Rings of Power (Pán prstenů: Prsteny moci)
68/100 - 129×

The Lord of the Rings: The Rings of Power(Pán prstenů: Prsteny moci)

Legendární dílo otce fantasy J.R.R. Tolkiena se díky rekordnímu prodeji práv Amazonu vrací, tentokráte však místo velkého plátna poběží na televizních obrazovkách.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Amazon | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Morfydd Clark (Galadriel), Robert Aramayo (Elrond), Charles Edwards (Celebrimbor), Benjamin Walker (Gil-galad), Ismael Cruz Córdova (Arondir), Nazanin Boniadi (Bronwyn), Peter Mullan (Dúrin III.), Lenny Henry (Sadok Pelíšek), Owain Arthur (Dúrin IV.), Sophia Nomvete (Disa), Charlie Vickers (Halbrand), Will Fletcher (Finrod), Markella Kavenagh (Nori Brandonožková), Dylan Smith (Largo Brandonožka), Cynthia Addai-Robinson (Míriel)

S01E08: Alloyed

S01E08: Alloyed

Jsou ukuta nová spojenectví.

cz sk
14.10.2022
1 hodina 13 minutHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Boremil

Tak tohle se mi líbilo…měl jsem i toho husinu…hlavně ta představa královny Galladriel a Saurona, oproti minule epizodě pecka

15.10.2022 | 0:15:09
jancajanina

Ať jdou všechny hejty do háje, já jsem nadšená! Sauron byl úžasnej! Nikdy jí nelhal, všechno zapadlo, „jen“ stačilo změnit perspektivu a byl tam v celé kráse. Hláška, že to chtěl vzdát a ona ho znovu pozvedla a dodala mu víru v sebe, ta byla krutá. :-) I to vykreslení jeho povahy bylo skvělé, on není čiré zlo (nebo alespoň zatím), on to myslí dobře, jeho záměr je udělat pořádek ve Středozemi zničené po válkách. To jaké k tomu volí prostředky, to už je samozřejmě jiná. :-D Nevadí mi odklon od Silmarilionu. Jednou to takhle dědicové Tolkiena odsouhlasili a tím bych se řídila. A jestliže oni řekli ano, tak do toho nemáme co kecat. Já si to užívám, a až si budu chtít osvěžit, „jak to bylo doopravdy“, sáhnu do knihovny. :-)

14.10.2022 | 23:54:50
Lex Luthor

Rings of Power je průměrná fantasy, která se snaží svést na popularitě pána prstenů a ždímat tento svět. V seriálu jsou chyby ten Gandalf hned na začátku je asi největší, ale i tak se nato dá koukat. Odhalení Saurona a ukutí prvních tří prstenů celkem fajn, ale ohrané klišé se sváděním hlavní hrdinky na temnou stranu síly a přehnaně dlouhé loučení s hobity to nemuseli tak protahovat a místo toho nám klidně ukázat i všechny ostatní linky postav rozhodně mi nenamluvíte, že Isildur velektrál Gondoru zahynul při výbuchu sopky ne když měl rozjetou dějovou linku. Každopádně jsem zvědavý na další sérii Rings of Power.

14.10.2022 | 22:48:37
Kruppe1010

Jak se divam na komentare,tak nejhorsi na tomto serialu bude to,ze hodne lidi si bude myslet,ze to takto opravdu Tolkien napsal.Ne nenapsal!!!Je to fanfikce par hodne spatnych scenaristu.Opet momenty kopirujici puvodniho pana prstenu.Odmitnuti moci Galadriel,louceni hobitu neskutecne natahnute na X minut atd.Ale clovek se aspon zasmal svate dementni trojici podivnych zenstin,ktera nepozna sveho pana:-)

14.10.2022 | 22:14:58
Levascue

Vidím tady komentáře typu „jakožto vášnivému čtenáři J.R.R.T…“, ehm, jasně. Byť jsou Tolkienovky literární veledílo, pro laika je to spíše nečitelné. Jasný, Silmarillion a Húrinovy Děti jsou pěkné počtení – jenže to není stoprocentní J.R.R.T., ale spíše dílo jeho syna Christophera, který na tom udělal mravenčí práci. Chtěl bych vidět ony vášnivé čtenáře jak za jedno deštivé odpoledne dávají knižního Lotra. J.R.R.T. byl především lingvista a na jeho knihách je to znát. Finále super a celková spokojenost se seriálem. :)

14.10.2022 | 22:04:52
Rodney1122

Já si to užil, na páteční večer prostě ideálka, leč občasné klíše, ale i tak se mi to osobně prostě líbilo.

14.10.2022 | 21:56:31
tom99

Tenhle díl měl správnou atmosféru Pána Prstenů a i ta píseň v závěru jako by mu z oka vypadla. Tady se tvůrčí tým opravdu snažil a udělal maximum. Jsem rád, že nám po celou dobu chtěli zmást hlavy a dokonce i ve finálovém díle v průběhu měnili, kdo je Sauron a kdo jím není. To se mi líbilo. Za mě celý tento seriál hezky prohlubuje svět Středozemě a historie Prstenů. Neříkám, že Amazon neudělal v první řadě několik hrubých chyb, minimálně ale za tuto epizodu a „Udûn“ si mě získal a nelámal bych nad nimi hůl. Nápady totiž mají a námět je poměrně fajn. Jen to chce ještě více vyšperkovat, určité scény zrychlit a dostat se postavám více pod kůži. Za mě ale nakonec spokojenost především díky povedenému finále.

webmaster, grafik
14.10.2022 | 21:32:43
HugorKopec

Mám rád Pána prstenů, ale za hardcore fanouška se nepovažuji. Viděl jsem filmy a četl základní trilogii, ale Silmarillion ani dodatky jsem nečetl. Budu tedy v hodnocení o něco shovívavější a odlišnosti mezi seriálem a knihami nebudu uvažovat. Začneme pozitivy. Vizuální stránka je krásná, některé scény s trpaslíky jsou dobré. To ale rozhodně pro tak obrovskou značku jako je LotR nestačí. Děj je prostě z větší části nuda, je plný nelogičností a hloupých dialogů a proslovů. Postavy jsou nevýrazné a byly mi tak nějak ukradené, nejhorší z nich je pak extrémně nesympatická Galadriel. Tento seriál není úplný odpad, ale rozhodně není ani 100%. Pokud by to nebyl Lotr, dal bych o hvězdu víc. Takto jen 4/10.

14.10.2022 | 21:05:50
Deadness

preboha…nemám slov, srdcervúce ale nefunkčné scény pretože postavy nenávidíme, predvídatelné, nechutné, nepríjemné a extrémne nelogické, pozerám len aby som mohol hejtit čistá katastrofa

14.10.2022 | 19:32:18

Nejlepší postavy

Reklama

Narozeniny

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama