The Magicians
88/100 - 98×

The Magicians

Quentin Coldwater si v mládí vysnil svět plný kouzel, o kterém četl v knížkách. O to víc ho zaskočí, že tento svět z inkoustu a papíru opravdu existuje. A že on je jedním z mála lidí na planetě, kteří dokážou skutečně kouzlit. Začne proto studovat na škole pro kouzelníky Brakebills v New Yorku, kde si najde nové přátele a začne se učit tomu, pro co se skutečně narodil. Seriál vychází z knižní trilogie Leva Grossmana.

USA | 2015 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Syfy | 45 minut
hrají
Jason Ralph (Quentin Coldwater), Olivia Taylor Dudley (Alice Quinn), Arjun Gupta (William "Penny" Adiyodi), Hale Appleman (Eliot Waugh), Stella Maeve (Julia Wicker), Summer Bishil (Margo Hanson), Rick Worthy (Henry Fogg), Jade Tailor (Kady Orloff-Diaz)


Odhalte zákulisí Brakebills: Oborový test

Odhalte zákulisí Brakebills: Oborový test

Na studenty druhého ročníku Brakebills čeká ke konci semestru test, který rozhodne o jejich budoucnosti. Kam budou zařazeni? Co to obnáší? Jak se pozná, kam člověk patří? Vypomohli jsme si knižní předlohou a sepsali pro vás stručného průvodce celým procesem zařazování.


19 0
25.3.2016

Ve druhém ročníku univerzity Brakebills nastává zlomový bod ve studiu každého studenta, a to oborový test. Nelze jej jakkoliv obejít, a tak nezbývá, než se zúčastnit a doufat ve výsledek, který si přejete.

Jak test vypadá?

Samotný test probíhá jednotlivě. Student se dostaví do prázdné učebny, v níž se postupně střídají profesoři ovládající jednotlivé magické obory. Jelikož neexistuje stoprocentní inklinace k pouze jednomu oboru, délka takového testu se může pohybovat i v řádu hodin, není tedy výjimkou, že celé zařazování třetích ročníků trvá i několik dní. Jak jsme mohli pozorovat u hlavního hrdiny – Quentina – dochází i k situacím, kdy nelze u studenta určit pouze jeden obor, a tak se stává nezařazeným. V takovém případě je test odložen na další rok a daný student je přidělen k oboru, který má nejmenší počet studentů.


Na čem závisí výsledek?

Rozhoduje se samozřejmě na základě magických dovedností studenta, ovšem vliv na výsledek má další řada faktorů, např. místo narození, fáze měsíce při narození, počasí při narození a charakter studenta. Pravdou je, že o výsledku rozhodují i desítky dalších technických faktorů, ovšem říká se, že je to natolik složitá věda, že se do jejího zkoumání ještě nikdo nepustil.

Do jakých oborů se můžete dostat?

Všeobecně je známo sedm oborů, do kterých je možné se zařadit. Každý obor má svoji vlastní budovu, kde studenti pohromadě žijí. Bývá tradicí, že se noví studenti musí dovnitř domu dostat použitím magie daného oboru, což je zároveň jakási prvotní uvítací zkouška. Každý z oborů má také svého mentora, který studentům pomáhá se v dané oblasti rozvíjet. Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji (názvy následujících oborů nejsou dostupné v češtině, omlouváme se za případné neshody):

Fyzikálové

Jedná se o patrně nejznámější obor na Brakebills, jelikož mezi Fyzikály se řadí téměř všechny hlavní postavy, a to Elliot, Margo, Alice i nezařazený Quentin.

Fyzikálové vynikají zaměřením na fyzikální magii – kouzla, která dokáží měnit fyzické vlastnosti těles a fyzikální zákony. Praktickým příkladem je Alice se svým zaměřením na fosforomancii, při které je schopna ohýbat paprsky světla, čímž může docílit naprosté neviditelnosti.

Budova Fyzikálů se nachází na kraji louky, půl míle od hlavní budovy Brakebills. Je postavena ve viktoriánském slohu a svou prostou bílou fasádou a šedou střechou připomíná domek pro hosty či zahradnickou kůlnu. Na střeše domu se nachází korouhev ve tvaru prasete, která však vždy ukazuje jiným směrem, než fouká vítr. Vnitřek budovy je větší než zevnějšek.

(Alice a Quentin po překonání dveří do domu Fyzikálů. Zdroj: Syfy)

Psychičtí mágové

Mezi řady psychických mágů se řadí studenti s nadáním jasnovidectví a raritní formy – cestování. Psychická magie je oborem Pennyho. Je jedním z mála mágů, kteří mají schopnost cestovat, a to nejen po všech různých místech na Zemi, ale dokonce i mezi světy. Dům psychických mágů je velice poklidné místo se spoustou pokojů stvořených k meditaci.

(Penny v domě Psychických mágů. Zdroj: Syfy)

Bylinkáři

Studenti s tímto oborem mají nadání pro magii spojenou s přírodou. Dokáží komunikovat se zvířaty, podmaní si rostliny, dokáží vnímat šelest lesa lépe než kdokoliv jiný. Jsou také specialisty na různé přírodní rituály.

Telekinetikové

Telekinetikové umí hýbat s věcmi, přemísťovat je a zároveň většina studentů s tímto druhem nadání umí létat. Jsou proslulí svými bujarými večírky.

Iluzionisté

Jsou to králové uměle tvořených iluzí a často vymýšlejí různé žerty na ostatní studenty.

Léčitelé

Vynikají v oboru léčitelské magie. Mají blízko k Bylinkářům, jelikož často využívají do svých kouzel léčivé přírodniny. Mívají klidnou a vstřícnou povahu.

Intelektuálové

Baží po vědění, jsou zaměření především na teoretické studium magie, než na její praktické užití. Libují si v historii kouzel a rozboru komplikovaných magických teorií.

Co myslíte, jaký obor by nejlépe seděl vám?

Diskuze /5

komja

Já bych byl asi Iluzionista :D , protože rád vymýšlím vtípky na ostatních :)

25.3.2016 | 17:50:46
wrong

Pekne napísané. Ďakujem.

25.3.2016 | 18:55:34
Lucianna4

Super článek, děkuji :-)

25.3.2016 | 19:35:58
Natsu

Hej, vy se zabýváte knižní předlohou, děkuju! :D Seriál mám velmi rád, ale knížka byla dokonalá.. Hlavně mě mrzí, kolik věcí vynechali/pře­dělali..

#5 404UserNotFound
26.3.2016 | 9:28:08
404UserNotFound

#4 Natsu: pravda :-)

26.3.2016 | 12:47:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!