The Magicians (V zajetí kouzel) Popis

The Magicians

The Magicians

Quentin Coldwater si v mládí vysnil svět plný kouzel, o kterém četl v knížkách. O to víc ho zaskočí, že tento svět z inkoustu a papíru opravdu existuje. A že on je jedním z mála lidí na planetě, kteří dokážou skutečně kouzlit. Začne proto studovat na škole pro kouzelníky Brakebills v New Yorku, kde si najde nové přátele a začne se učit tomu, pro co se skutečně narodil. Seriál vychází z knižní trilogie Leva Grossmana.

Seriál The Magicians vychází z knižní série zvané Mágové od amerického spisovatele a novináře Leva Grossmana, která v České republice poprvé vyšla v roce 2015.

Příběh se točí kolem Quentina Coldwatera, středoškoláka z Brooklynu, který se svou nejlepší kamarádkou Julií už od dětství sní o světě plném magie zvaném Filorie, který se objevuje v jeho oblíbené knižní sérii Do Filorie a dál. Jednoho dne se Quentin shodou náhod dostane k přijímacím zkouškám na univerzitu Brakebills, jedinou severoamerickou univerzitu pro kouzelníky. Magie se tak pro Quentina rázem stává skutečností a na rozdíl od své kamarádky Julie dostává jedinečnou možnost se o ní dozvědět mnohem více než dosud. Netrvá však dlouho a na povrch začne vyplouvat i ta strana magie, která není zdaleka tak snová, jak se zdálo.


Za tvorbou seriálu stojí dvojice John McNamara a Sera Gamble. McNamara je známý zejména svou prací producenta a scénáristy seriálu stanice NBC Aquarius. Gamble se výrazně podepsala na seriálu Supernatural, pro který během prvních sedmi sezón napsala kolem třiceti scénářů. Po boku McNamary pracovala také dvě série v seriálu Aquarius.

Adaptace knižní předlohy se ujala stanice Syfy, která se soustředí především na žánry sci-fi, fantasy, horror, drama a reality show.

(Hlavní postavy The Magicians. Foto: Syfy)

V hlavních rolích hrají:

Upoutávka k seriálu The Magicians:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
adamcok

po vzhliadnutí posledného dielu poslednej série : ach jo , ach jo… bolo to skvelé !!!

3.4.2021 | 23:51:15
meave

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů!

20.1.2021 | 7:57:16
Tenebris Umbra

Nejlepší fantasy seriál současnosti

18.2.2019 | 12:53:59
HanuliliFilakovska

Jak říkají ostatní, začátek nic moc, ale potom je to za mě úplně dokonalý seriál. Miluju tenhle humor.

14.1.2019 | 2:35:15
SkylarAsher

Musím přiznat že mi chvíli trvalo než se mi povedlo do toho seriálu pořádně ponořit ale rozhodně to nebyl promarněný čas. Je to něco co podle mě nemá mezi seriály obdoby. Někomu nejspíše nesedne tento typ humoru ale jako oddychový seriál je to naprosto dokonalé.

7.10.2018 | 20:04:44
Nica

Po prvním díle jsem váhala a chtěla to vzdát. Pokračovala jsem ale dál a seriál si jednoduše zamilovala a s každým dílem je to lepší a lepší. Teď je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Ostatním, kteří to chtějí vzdát na začátku, radím vytrvat. Ono se to totiž vážně vyplatí.

18.3.2018 | 1:54:37
atoodark

Po dvou dílech první série jsem to vzdal. V tu dobu bych hodnotil jako mnoho zdejších na začátku seriálu. Takovej ten seriál, co dám až bude okurková sezóna. ALE… Pak, po cca roce, jsem mu dal druhou šanci. A dnes? Ke konci třetí série můžu říct, že u mne patří do TOP 5 EVER. Doufám, že nás čeká ještě hodně dalších sérií a vzhledem k tomu, jak si scénáristi poradili s tou třetí, tak se nebojím nedostatku zábavy a napětí v sériích dalších.

4.3.2018 | 23:00:12
KIK

prvá séria bola na mna moc drsná, ale ostatne si nemozem vynachváliť

31.1.2018 | 10:14:30
Blahar

Jeden z nejlepších seriálů poslední doby.

9.1.2018 | 22:51:16
Arihant

TL;Dr serial o kuzlach v skole, plny tinedzerovskeho sexu, nadavok a slabeho humoru. Pribeh: jeden o beast, druhy o reynoldovy fox. Prvy pribeh je az detinsky naivny a take je aj jeho cele prevedenie, zato druhy pribeh s juliou sa tvari trochu vaznejsie, lenze je odsunuty na vedlajsiu kolaj. Postavy: hlavna postava lezie strasne na nervy, zvysok postav sa da nejako pretrpiet. Po skonceni hlavneho pribehu v 2. serii, 3.cast, cely serial strati smer a toci sa len dokolecka co je hlavny dovod preco som to v polovici druhej serie vzdal. Davam 40% a moje odporucanie, skoda casu sledovat tento serial.

28.4.2017 | 16:02:11

Stav titulků

Epizoda S05E13: Fillory And Further

cz100%
DOKONČENO

Titulky k páté sérii vytvářejí překladatelé z nextweek.cz

Nezapomeňte díl po zhlédnutí ohodnotit.

Reklama

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás