The Man in the High Castle Argo letos vydá Muže z vysokého zámku v reedici

Argo letos vydá Muže z vysokého zámku v reedici

Argo letos vydá Muže z vysokého zámku v reedici

Román Philipa K. Dicka vyšel v Čechách v několika vydáních, naposledy v roce 2007 s obálkou zapadající do celé Dickovy vydané série. Kniha je bohužel již beznadějně vyprodaná, ale nemusíte být smutní, Argo chystá na trh nové vydání.


17 0
3.5.2016

Kniha by měla vyjít 30. 6. 2016 v překladu Roberta Tachona a dočkáme se také nové obálky ve stylu vizuálů seriálu. Jak se vám nová obálka líbí?

Foto: Argo


Philip K. Dick získal za jednu ze svých nejpřístupnějších a zároveň nejmnohoznačnějších knih v roce 1963 svou jedinou cenu Hugo za nejlepší vědeckofantastický román, dnes jde o obecně uznávanou klasiku alternativní historie a jako taková se nedávno dočkala rovněž zdařilého seriálového zpracování. Nové ilustrované vydání je opatřeno obsáhlou předmluvou věhlasné spisovatelky Ursuly K. Le Guinové.

Anotace

Píše se rok 1962 a patnáct let po americké kapitulaci v Kalifornii vládne japonská okupační správa. Po Spojených státech ale za japonského pobaveného přihlížení a německého běsnění koluje podivná kniha, v níž Spojenci druhou světovou válku neprohráli. Pravda o světě naruby se snad skrývá v narážkách věštební Knihy proměn I-ťing, jejíž náznakovou řeč se snaží rozluštit okupanti, kolaboranti i zahořklí vlastenci.

O autorovi

Philip K. Dick se narodil v roce 1928 v Chicagu, většinu života žil v Kalifornii. Během své čtyřicetileté spisovatelské dráhy napsal třicet šest románů a pět povídkových sbírek, převážně v žánru science fiction. V roce 1962 vyhrál prestižní cenu Hugo v kategorii románů za Muže z vysokého zámku a v roce 1974 získal Cenu Johna W. Campbella za román Kutálejte se slzy mé, řekl policista. Z jeho románů i povídek stále častěji těží Hollywood – viz filmy Blade Runner, Minority Report, Paycheck, Total Recall, Impostor. Jeho dílo přitahuje překvapivými, vysoce originálními zápletkami, často se odehrávajícími v alternativních realitách, kde platí zcela jiné zákony.

Za zmínku také stojí, že Argo letos vydalo další Dickovu knihu Dokážeme vás stvořit – román o Louisi Rosenovi, který dříve prodával spinety, ale teď prodává věrné repliky slavných lidí, simulakra tak dokonalá, že jsou k nerozeznání od své předlohy. Jedním z nejpovedenějších je Abraham Lincoln.

Zdroj: Argo

Vlastníte tuto Dickovu knihu, či jste ji četli? Co říkáte na změny provedené v seriálu?

Diskuze /5

m.dak

Já bych rozhodně neřekl, že je to Dickovo nejpřístupnější dílo, z toho co jsem četl, má tenhle primát Neteleportova­telný muž.

3.5.2016 | 11:56:38
BerryBlack

„Obálka ve stylu vizuálu seriálu“ ??? To autor myslí vážně? http://www.sfsignal.com/…le-work-art/

#3 m.dak #4 Lucifrid
redaktor
3.5.2016 | 12:50:08
m.dak

#2 BerryBlack: Teda, pokud by české vydání bylo identické s tímhle (včetně ilustrací, ražené vazby a té krabice), tak bych do toho šel i když vlastním první české vydání. Bojím se ale, že Argo jen oprásklo obrázek na obálce.

3.5.2016 | 13:02:03
Lucifrid

#2 BerryBlack: Tak jelikož tohle info se ke mně nijak nedostalo, tak ano. Vizuálně to odpovídá promo materiálům, které Amazon k seriálu vydával. Pozeptám se a případně informace doplním, ale taky počítám spíš jen s obálkou, co se české verze týče. Jestli to tak bude, tak nejspíš půjdu do obou verzí, ta anglická je nádherná.

webmaster
3.5.2016 | 13:17:21
monikash

Líbil by se mi víc obal ala plakát Amazonu s mostem s japonskou vlajkou a přelétajícím „concordem“. Jinak příběh seriálu je hooodně volně pojatý oproti knížce (mám ji v el.verzi, papírová mi tehdy nějak unikla). Ale zase jsem si oživila věštění podle Knihy proměn (webová podoba je tady http://iting.timetree.info/default.asp ) , ale papírová je lepší, u té se musí poměřovat, jak mince dopadnou a jak určit jejich pořadí. ;-)

3.5.2016 | 15:46:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Třetí série

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Ohlášena byla první herecká posila třetí řady The Man in the High Castle. Jason O’Mara, kterého jsme nedávno mohli vidět například v Agents of S.H.I.E.L.D., ztvární jednu z hlavních rolí.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás