The Man in the High Castle Shrnutí první série: Den veteránů, antikvariát a židovská rodinka

Shrnutí první série: Den veteránů, antikvariát a židovská rodinka

Shrnutí první série: Den veteránů, antikvariát a židovská rodinka

V dalším díle našeho shrnutí se zaměříme na pátou, šestou a sedmou epizodu první řady, ve kterých byla odkryta mnohá tajemství a odstartovaly nové příběhy.


12 0
10.12.2016

Rudolph Wegener

Vyšetřování Akihitova postřelení, které vede inspektor Kido, pokračuje a přítel ministra Tagomiho Wegener, který se v Pacifických státech vydával za švédského ministra, rychle prchá ze země. Díky Tagomiho pomoci se Rudolph dostane do New Yorku. Zde se potkává se svým starým kamarádem Johnem Smithem, který jej zve na oběd v rámci oslavy Dne veteránů. Na slavnosti John postupně odhaluje Rudolpha jako potenciálního zrádce a nakonec jej nechá zatknout oddílem SS.

Rudolph Wegener byl Johnem odhalen.


Joe na Dni veteránů

Smith na slavnosti rovněž odhalí, že mu Joe neřekl vše o své misi v Neutrální zóně. Když Joe konečně kápne božskou a přizná se ke všemu, co během svého pobytu v Canon City zažil, posílá jej John do San Francisca, kde se objevil nový film od Muže z vysokého zámku.

Blake je Johnem vyslán na další misi.

Robert Childan

V páté epizodě se do děje vrací i majitel obchodu se starožitnostmi, který prodal Frankovi tři náboje. Při vyšetřování Kempeitai však odkáže Kida do Tibetu. Následně jej sledujeme při návštěvě u bohatého japonského páru, který se snaží vést americký život. Childan na tomto sezení odhalí, že Japonci nakupují starožitné padělky a rozhodne se jim jeden nabídnout. Jako pomocníka si pro tento účel najme Franka.

Robert je expertem na historické artefakty.

Židovská rodinka

Na pietním obřadu za svou sestru se Frank setkává s jakýmsi Markem Sampsonem, který jej pozve k sobě domů. Po jedné hádce s Julianou se Frank u přítele staví a odhalí jeho tajemství. Mark je totiž židovského vyznání a své dvě děti vychovává přesně, jak Talmud káže. Při modlitbě za svou sestru konečně Frank uctí její památku.

Julianina práce

Pobyt v Neutrální zóně změnil Julianě život a po návratu do San Francisca se nedokáže vrátit zpět k dřívějšímu životu. Možná i kvůli tomu se rozhodne pokračovat ve výpomoci odboji. Nechává se proto zaměstnat na japonském ministerstvu obchodu, kde posluhuje při společenských akcích. Brzy se dostává do blízkosti Tagomiho a díky němu pak taktéž objeví mrtvolu své sestry Trudy. A navíc odhalí, že její otčím Arnold, který vystupuje jako největší nepřítel Japonců, pracuje v rozvědce.

Juliana pracuje pro Tagomiho.

Foto: Amazon

Čtěte také:
Shrnutí první série: Politika, zakázané filmy a falešní agenti
Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně
Shrnutí první série: Nejvyšší představitelé NSDAP v alternativním svě­tě

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Třetí série

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Ohlášena byla první herecká posila třetí řady The Man in the High Castle. Jason O’Mara, kterého jsme nedávno mohli vidět například v Agents of S.H.I.E.L.D., ztvární jednu z hlavních rolí.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás