The Man in the High Castle Shrnutí první série: Nejvyšší představitelé NSDAP v alternativním světě

Shrnutí první série: Nejvyšší představitelé NSDAP v alternativním světě

Shrnutí první série: Nejvyšší představitelé NSDAP v alternativním světě

V tomto speciálním shrnutí se zaměříme na největší elity Nationalsozia­listische Deutsche Arbeiterpartei a podíváme se, kam to po válce dopracovaly.


13 0
7.12.2016

Adolf Hitler

Na rozdíl od knižní předlohy, kde je chovancem psychiatrické léčebny a trpí syfilidou, stojí v čele Říše v seriálu stále Adolf Hitler. Ve svém pokročilém věku 73 let už ale nezasahuje do světového dění v takové míře jako dřív. Dokonce se již smířil se světovým uspořádáním a nevadí mu Japonci ani Italové. Straničtí kolegové Reinhard Heydrich, Heinrich Himmler a Joseph Goebbels se jej snaží odstranit a převzít moc, jelikož nesouhlasí s jeho postojem vůči Japonsku.

Adolf má ve svém držení i některé kopie filmů od Muže z vysokého zámku.


Reinhard Heydrich

posledních dvou dílech seriálu jsme měli možnost sledovat v akci velitele SD a architekta řešení konečné otázky – Reinharda Heydricha, který se snažil získat na svou stranu velitele SS v New Yorku Obergruppenführera Johna Smithe. Jak Reinhard přežil operaci Anthropoid? Odehrála se vůbec? Tyto otázky zůstaly nezodpovězeny. Heydrich však stál v čele spiknutí proti Führerovi. Na jeho konci byl Smithem postřelen a označen za zrádce. Jaký bude jeho další osud?

Jozef a Jan se nejspíš netrefili.

Heinrich Himmler

Jako o nejpravděpo­dobnějším nástupci Hitlera ve funkcích prezidenta a kancléře se hovoří o Reichsführerovi SS Heinrichu Himmlerovi. Tento čerstvý šedesátník je fanatický nacista, který touží po světové nadvládě germánské rasy a vyhlazení všech ostatních. Na rozdíl od Hitlera by tedy rozhodně nechtěl zachovávat spojenectví s Japonským císařstvím. Jeho nástupu se tedy velmi obávají představitelé Pacifických států, zejména ministr obchodu Tagomi. Objeví se Heinrich ve druhé sérii?

Joseph Goebbels

Ministr propagandy je hlavním rivalem Heinricha Himmlera v boji o místo Führera. Chce se ujmout vlády a prosadit zničení Pacifických států pomocí vodíkové bomby. V první epizodě Ed trefně poznamenává, že ujme-li se Goebbels vlády, hrozí Zemi úplné zničení.

Erich Raeder

Raeder je velitelem námořnictva Třetí říše. Díky jinému průběhu války nebyl nikdy odvolán, proto mohl stoupat v hierarchii nacistických pohlavárů, aby se kolem roku 1960 stal jedním z nejvyšších vůdců v nacistické Americe. Raedera jsme mohli vidět ve třech epizodách první série. Jedná se o blízkého přítele Johna Smithe a byl to právě on, koho postřelili odbojáři při jízdě autem newyorskými ulicemi. Zajímavé je, že reálný Raeder se narodil roku 1876 a zemřel v 84 letech roku 1960. Seriál však Ericha ukazuje jako čtyřicetileté­ho muže.

Raeder byl cílem útoku amerických odbojářů.

Foto: Amazon

Čtěte také:
Shrnutí první série: Politika, zakázané filmy a falešní agenti
Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Třetí série

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Ohlášena byla první herecká posila třetí řady The Man in the High Castle. Jason O’Mara, kterého jsme nedávno mohli vidět například v Agents of S.H.I.E.L.D., ztvární jednu z hlavních rolí.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás