The Man in the High Castle Shrnutí první série: Reinhard Heydrich, Kido, odboj a Adolf Hitler

Shrnutí první série: Reinhard Heydrich, Kido, odboj a Adolf Hitler

Shrnutí první série: Reinhard Heydrich, Kido, odboj a Adolf Hitler

V dnešním shrnutí se zaměříme na poslední tři epizody, které dokončily některé zásadní dějové linky. Zároveň však začaly nové příběhy, které budou pokračovat ve druhé sérii, kterou uvidíme již 16. prosince.


12 0
12.12.2016

Reinhard Heydrich

Po uvěznění Rudolpha Wegenera přijíždí do New Yorku Oberstgruppenführer Reinhard Heydrich. John Smith jej postupně odhaluje jako svého největšího nepřítele, neboť zjistí, že útok, který byl na něj a Ericha Raedera spáchán ve druhé epizodě, nařídil právě tvůrce konečného řešení. Reinhard ale přijel hlavně kvůli tomu, aby Wegener, který ztratil víru v Říši, zabil Hitlera a pomohl tak k moci radikálnějším členům NSDAP (nejlépe samotnému Reinhardovi). Když tento plán nevyjde a Wegener Führera nezabije, John postřelí Heydricha a označí jej za zrádce.

Reinhard mluví perfektní angličtinou.


Kdo postřelil prince Akihita?

Díky informacím získaným od Yakuzy se Kido dozvídá, že korunního prince při projevu postřelil agent SS Müller. Jakmile však nacistu najde, zastřelí jej, neboť zatčení agenta německé národnosti by mohlo rozpoutat světovou válku, kterou by Japonsko prohrálo. Proto dál pátrá po falešném pachateli (Frankovi), aby nakonec zatkl Eda, který Frankovi slíbil zbavit se zbraně. Ed je tedy odsouzen k popravě, s čímž se Frank nedokáže smířit. Jak tato situace dopadne?

V zájmu bezpečnosti své země zajal Kido Eda McCarthyho.

Akce odboje v San Franciscu

Když se provalí existence nového filmu, dorazí na západní pobřeží agent Lemuel Washington, aby jej dopravil Muži z vysokého zámku. Ve stejnou dobu však do Frisca přijíždí i Joe Blake, jenž dostal rozkaz, aby dostal film na nacistickou ambasádu. Vše okolo předání filmu do rukou odboje však zkomplikuje Yakuza, která kopii ukořistí a následně za ni chce inkasovat obrovskou cenu 100 000 jenů. Joe se tedy na oko rozhodne pomoci odbojářům, získá dostatečný finanční obnos, ale předání naruší zátah Kempeitai. Po několika dalších eskapádách se filmu zmocní Blake. Na ambasádě však zjistí, že Reinhard poslal důstojníky, aby jej odvedli. Díky Julianě nakonec nacistům uteče a když jej Lem chce zabít, pomůže mu utéct do Mexika. Film se ale ocitne v jejím držení.

Tato trojice nakonec částečně uspěla.

Adolf Hitler

Reinhardův plán počítá s odstraněním Hitlera prostřednictvím zrádce Wegenera. Ten se po krátkém pobytu v Berlíně opravdu vydává do rakouských Alp, do Vůdcova sídla. Nakonec předstupuje před nejmocnějšího muže světa, ale tváří v tvář starému mocnáři nakonec nesplní svůj úkol a Hitlera nezabije. Pro nás je důležité zjištění, že Adolf rád kouká na filmy od Muže z vysokého zámku.

Foto: Amazon

Čtěte také:
Shrnutí první série: Politika, zakázané filmy a falešní agenti
Shrnutí první série: Akihito, Maršál a odboj v Neutrální zóně
Shrnutí první série: Nejvyšší představitelé NSDAP v alternativním světě
Shrnutí první série: Den veteránů, antikvariát a židovská rodinka

Diskuze /3

Angi

V tomhle mám trochu zmatek. Ze seriálu vyznělo (pochopitelně už z infa o druhé sérii vím něco jiného), že muž z vysokého zámku je sám Hitler. Alespon jeho hnízdo bylo zatraceně vysoko, byla tak snad označena i ta kapitola a taky věděl o filmech víc, než ostatní… vůbec mi to nedávalo smysl, ale tak to vyznělo. Respektive, takhle jsem to pochopil.

#2 JeanJoche
13.12.2016 | 12:28:32
JeanJoche

#1 Angi: Já taky vnímal Hitlera jako toho pravého muže z Vysokého zámku…Bral jsem to jako geniální paradox…Druhá série mi v tomto krapet rozčeřila vodu…;)

13.12.2016 | 17:12:16
Trifi

Třeba je ten muž, kterého nám představila ukázka, jenom nastrčený Hitlerův pěšák, kdoví… :) Sice by pak pár věcí v ději a v chování postav nedávalo smysl… :D Ale tak „efekt světí prostředky“, že? :D :P

překladatel
13.12.2016 | 20:50:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Třetí série

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Jason O’Mara si zahraje ve třetí sérii

Ohlášena byla první herecká posila třetí řady The Man in the High Castle. Jason O’Mara, kterého jsme nedávno mohli vidět například v Agents of S.H.I.E.L.D., ztvární jednu z hlavních rolí.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás