The Man in the High Castle Popis

The Man in the High Castle

The Man in the High Castle

Co kdyby Spojenci prohráli druhou světovou válku? Alternativní historie v podání Philipa K. Dicka, který ve svém cenami ověnčeném románu Muž z vysokého zámku zobrazil Spojené státy rozdělené pod nadvládou Japonska a Německa. Píše se rok 1962 a mezi současnými vládami panují neshody. Hrozí, že vypukne další válka, a navíc je na spadnutí revoluce díky několika odvážným aktivistům.

První řada

Juliana Crane se po smrti své sestry připlete do cesty odboji a rozpoutá sled událostí, do kterých se zaplete i její přítel Frank, kterému to ale není po chuti. Juliana se s filmem, jež zobrazuje události poté, co válku vyhráli Spojenci a ne Němci a Japonci, vydá ze San Francisca do Neutrální zóny, která odděluje Spojené státy napříč. Tam potká Joea Blakea z New Yorku, dvojitého agenta nacistů, který má dle rozkazů Obergruppenführera Johna Smithe získat tento film. Mise, která se zdála jednoduchá, se nakonec zašmodrchá a vyvrcholí honem po Julianě, filmových koutoučích a snaze o rozpoutání války mezi oběma mocnostmi.

Trailer k první sérii

Thumbnail Play icon

Druhá řada

Juliana se snaží utéci z Pacifických států a nalézt azyl ve Velké nacistické říši, zatímco její přítel Frank se stále více zaplétá s odbojem, který by rád ublížil Japoncům a využil nenadálé situace v Říši. Válka mezi oběma mocnostmi je na dosah a ničemu nepomáhá ani náhlé zmizení ministra Tagomiho, kterého jeho „cesta“ překvapí tak, že by se nejraději nevracel. Joe Blake se mezitím podívá do centra Říše, v Berlíně zjišťuje, že není sirotek, jak se domníval.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Orea

Po první sérii jsem si nebyla úplně jistá, ale u druhé se mi tajil dech. Naprostá pecka, 100 %.

27.3.2017 | 23:33:18
nipid

9/10 super seriál môžem len odporúčiť

11.3.2017 | 20:16:36
salamander

Pro mě je to nejlepší seriál natočený za posledních pár let. Postavy nejsou černobílé a především na konci druhé série jsem nemohla místy napětím ani dýchat.

24.2.2017 | 8:44:53
Kamil8

Fakt super …

24.1.2017 | 6:45:41
sinuhe

Toto je proste super serial. :)

23.1.2017 | 23:16:10
AloisB

Musím říct, že druhá série nám to opravdu nakopla výborným směrem. Alternativní realita? Jsem opravdu zvědav jak se vyvrbí, ale nechci tu nějak spoilerovat. Každý musí sám poznat či se líbí či ne:D Ale jedno si pro sebe nenechám. Poslední epizoda, když to Obergruppenführer John Smith přijede naprosto rozházet do Berlína skvělý skoro jsem nedýchal. Otázka jen je copak bude s Josefem?

23.1.2017 | 22:41:11
AvenjQ

Prvá séria bola v niektorých častiach dosť nudná, ale celkovo sa to dá pochopiť, pri seriály ktorého cieľom je vytvoriť charaktery z ktorých motívmi je možné sa stotožniť a pochopiť prečo jednajú tak či onak v ich situácii. Druhá séria bola oproti prvej omnoho pružnejšia zrejme jej pomohlo to že sa dej odohrával na viacerých miestach naraz a tak nebolo veľa nudných momentov. Za posledné 3 diely si druhá sezóna zaslúži po komunisticku 110%.

21.1.2017 | 1:22:18
Kothy

Skvely serial s dobrym napadem :)

18.1.2017 | 1:10:56
KevSpa

Čekala jsem hodně, dostala jsem hodně. Tohle je zkrátka dílo, které mému vkusu sedlo tak dokonale, že víc to ani nejde. Co se týká konce první série, k tomu lze jen říct, že to není nic pro diváky, kteří postrádají představivost. Ale jejich škoda. Druhá řada je ještě o chlup lepší než ta první. Rozhodně o poznání svižnější, což jistě ocení reptalové, kteří si stěžovali na rozvláčné tempo. Na druhou stranu si nejsem úplně jistá, jak cesty do alternativní reality, které naťuklo finále první série, stráví lidé bez fantazie, kteří s tím měli vážný problém. Ale tak pro takové ten seriál stejně není. Druhá řada je hodně mrazivá a vzhledem k aktuální politické situaci (nejen) ve Spojených státech až děsivě aktuální.

webmaster, korektor
20.12.2016 | 20:27:30
-Hans-

Pro mě po 3 dílech nechutně zdlouhavé :( Přitom prostředí apod. je výborné…

12.12.2016 | 16:34:40

Stav překladu

Epizoda S04E10: Fire from the Gods

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @gongis, @Laisobel
Korekce: @KevSpa, @Lucifrid

Sedí na verze: SKGTV, ION10, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál The Man in the High Castle 

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás