The Man in the High Castle Popis

The Man in the High Castle

The Man in the High Castle

Co kdyby Spojenci prohráli druhou světovou válku? Alternativní historie v podání Philipa K. Dicka, který ve svém cenami ověnčeném románu Muž z vysokého zámku zobrazil Spojené státy rozdělené pod nadvládou Japonska a Německa. Píše se rok 1962 a mezi současnými vládami panují neshody. Hrozí, že vypukne další válka, a navíc je na spadnutí revoluce díky několika odvážným aktivistům.

První řada

Juliana Crane se po smrti své sestry připlete do cesty odboji a rozpoutá sled událostí, do kterých se zaplete i její přítel Frank, kterému to ale není po chuti. Juliana se s filmem, jež zobrazuje události poté, co válku vyhráli Spojenci a ne Němci a Japonci, vydá ze San Francisca do Neutrální zóny, která odděluje Spojené státy napříč. Tam potká Joea Blakea z New Yorku, dvojitého agenta nacistů, který má dle rozkazů Obergruppenführera Johna Smithe získat tento film. Mise, která se zdála jednoduchá, se nakonec zašmodrchá a vyvrcholí honem po Julianě, filmových koutoučích a snaze o rozpoutání války mezi oběma mocnostmi.

Trailer k první sérii

Thumbnail Play icon

Druhá řada

Juliana se snaží utéci z Pacifických států a nalézt azyl ve Velké nacistické říši, zatímco její přítel Frank se stále více zaplétá s odbojem, který by rád ublížil Japoncům a využil nenadálé situace v Říši. Válka mezi oběma mocnostmi je na dosah a ničemu nepomáhá ani náhlé zmizení ministra Tagomiho, kterého jeho „cesta“ překvapí tak, že by se nejraději nevracel. Joe Blake se mezitím podívá do centra Říše, v Berlíně zjišťuje, že není sirotek, jak se domníval.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lefty

Pro mě bohužel docela dost zklamání…alter­nativní svět skvělý, ale postavy nezajímavé (až na Obergruppenführera, kterej měl být největší panchart mi byli všichni ukradený) a děj skoro nulový (vystačil by na 2 epizody) – takhle je to strašně utahané, bohužel jsem se u toho hodně nudil…druhé sérii šanci nedám…

28.3.2016 | 18:11:47
KennyMcCormick

Bylo těžké říci, co od seriálu čekat – alternativní historie není tak častým tématem a propojení se skutečností se mi zdálo riskantní. Byl jsem ale příjemně překvapen, ale nechávám v hodnocení rezervu, protože podle mého názoru musí každý seriál projít alespoň dvěma sériemi, než najde ten svůj pravý styl a přístup. A proto myslím, že MITHC (já vám, blbá zkratka :D ) na to nejlepší teprve čeká a má potenciál se vyšvihnout na špičku sledovanosti, kde se pohybuje TWD nebo GoT :)

9.1.2016 | 20:29:05
ttttttttttttttttt

Výborná série, těším se na pokračování. Doufám, že tam se tvůrci víc zaměří na, podle mě, zatím ne úplně využitý potenciál ukázky kulturně sociálních změn v této realitě.

6.1.2016 | 20:42:33
Artail

Čekal jsem na podobný seriál hodně dlouho a dočkal jsem se. Očekával jsem mnohé a to jsem také dostal. myslím, že všechno bylo vynikající, ale co mě nejvíc překvapilo, byla kamera, ta byla dechberoucí. Za mě 90%

3.1.2016 | 17:13:00
Lucifrid

Co k tomu říct. Dokonalost! Tohle je seriál, který prostě musíte vidět. Dostala jsem víc, než jsem čekala a to byla má očekávání hodně vysoká. Žádná vata, skvěle vyprofilované postavy, bezva hudba a boží znělka. Už aby byla druhá řada. Jo a ten konec… Ano, ano, ano!!!

webmaster, korektor
27.12.2015 | 23:27:29
Secret.Dandelion

Těšil jsem se, očekával mnohé, ale dostal pouze blábol :-( Po šesti dílech vzdávám, za snahu ale 40%

17.12.2015 | 20:52:37
Oveckoun

Podobné téma jsem v seriálové i filmové tvorbě vyhlížel několik let. Trestuhodně přehlížená příležitost, které se chytil až Amazon. Prostředí, hutná atmosféra, herci, úvodní znělka. Na maximum to nebylo, ale rozhodně to neudělalo ostudu.

15.12.2015 | 10:58:22
Gripe

Prostředí, kostýmy a celkově atmosféra je opravdu povedená. Děj někdy trochu pokulhává, ale i tak je to parádní seriál. Konec nic nezkazil, naopak vznesl zásadní otázku do druhé řady. Za mě určitě 90%.

webmaster
11.12.2015 | 19:03:42
makishek

váhala jsem mezi 60% a 80%, ale po zhlédnutí finálové epizody bylo mé rozhodování ulehčeno.. o.O

webmaster
4.12.2015 | 7:44:30
Balerion

Někde uprostřed série mi to přišlo mistami nudné, lecos mohli vynechat (třeba ty osobní tragédie) aby to lépe odsejpalo. 85%

3.12.2015 | 0:02:58

Stav překladu

Epizoda S04E10: Fire from the Gods

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @gongis, @Laisobel
Korekce: @KevSpa, @Lucifrid

Sedí na verze: SKGTV, ION10, AMZN

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál The Man in the High Castle 

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele The Man in the High Castle a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Trailer ke čtvrté sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Hlídejte si nás