The Musketeers (Tři Mušketýři) BBC zveřejnila dvojici scénářů z třetí série

BBC zveřejnila dvojici scénářů z třetí série

BBC zveřejnila dvojici scénářů z třetí série

BBC, resp. tamní scenáristická sekce si připravila překvapeni pro všechny, kteří ještě nejsou připraveni se rozloučit s našimi oblíbenými hrdiny. Po odvysílání finální epizody zveřejnili scénáře k první a k poslední epizodě třetí série a umožnili nám tak nový pohled na tyto dvě epizody.

8 0
7.8.2016

Poslední epizoda byla v UK na BBC One odvysílána 1. srpna 2016 v deset večer našeho času. V některých jiných zemích se jí pak diváci dočkali už různě dříve. Jedná se o poslední epizodu seriálu, neboť nová řada již nebude. Scenáristická sekce BBC si v této souvislosti připravila pro fanoušky překvapení a nejspíše by se dalo říci, že i určité poděkování v podobě zveřejnění dvou scénářů.

Trochu více okamžiků s našimi hrdiny. Foto: BBC


Zmíněné scénáře můžete najít ke stažení na stránkách scenáristického koutku BBC. Byl zveřejněn scénář k epizodě Spoils of War, která pochází z pera Simona J. Ashforda a dále k epizodě We Are The Garisson, jejímž autorem je Simon Allen. Jedná se tak o epizody, za kterými stojí showrunneři třetí série.

Simon Allen (vlevo) a Simon J. Ashford (vpravo). Foto: BBC

Pokud máte chuť a čas a ovládáte angličtinu alespoň se slovníkem, tak uvedené scénáře rozhodně stojí za přečtení. Kromě dalších věcí jsou v nich totiž obsaženy i scény, které se nakonec přímo na obrazovku nedostaly. V první epizodě se jedná například o Constance, která se snaží získat zásoby pro posádku, což není jednoduché, zvláště když ji cestu kříží Marcheaux. Dále se můžete dozvědět, že se Milady tajně zúčastnila pohřbu Trevilla, byť v seriálu ji bohužel nebylo možné zahlédnout.

Milady (Maimie McCoy) na pohřbu Trevilla. Foto: BBC

Během snahy vypořádat se se situací po výbuchu v kasárnách, jste mohli zaznamenat Aramisovu větu, že se vydá pro zásoby do paláce. Samotnou návštěvu jsme ale již neviděli. Ve scénáři však krátká Aramisova návštěva paláce figuruje a navíc se neobejde bez setkání s královnou. O něco více se můžete dočíst i v samotném závěru. Do finální epizody se totiž již nevešla scéna, ve které po Miladiných slovech královna zjišťuje, že přece jenom nebude tak sama, jak si Milady myslela anebo poslední scéna Constance s D´Artagnanem. Můžete tak díky tomu získat navíc několik nových okamžiků s našimi oblíbenými postavami, nebo i těmi neoblíbenými, jako již výše zmíněný Marcheaux.

Jeden za všechny, všichni za jednoho. Foto: BBC

Bohužel to vypadá, že tyto dva scénáře budou jediné, kterých se dočkáme, byť by jistě za pozornost stály i ty z dalších epizody. Ale třeba budeme ještě mile překvapeni.

Co říkáte na zveřejněné scénáře? Potěšily vás? Uvítali byste i scénáře z dalších epizod?

Diskuze /16

Sasamol

Scenár som ešte nikdy nevidela takže áno, veľmi potešili

7.8.2016 | 18:11:19
moňulkamusketers

jé díky moc :-) jsem na to zvědavá, sice anglicky neumím, ale tak zkusím si to přeložit pomoci slovníku. No jsem si říkala, že všichni měli závěrečné scény jen Constance s D´Artagnanem ne, to je škoda :-(.

#3 Kimberlly #6 Kirké
7.8.2016 | 20:08:57
Kimberlly

#2 moňulkamusketers: Tak to sa nahľadáš. :) Je to veľmi dlhé. :)

7.8.2016 | 20:18:15
1romca11

Nemohl by někdo prosím napsat oč v té závěrečné scéně Constance a D´Artagnana šlo? Anglicky bohužel neumím (stará škola, maturovala jsem ještě z ruštiny:-)

#5 Kirké
7.8.2016 | 20:42:43
Kirké

#4 1romca11: Nechtěla jsem dávat do článku úplně detaily, takže i tady do dávám kdyžtak do spoileru, pro ty, co si to chtějí přečíst raději sami :)

V podstatě tam jde o to, že Constance s D´Artagnanem se spolu prochází, mimo jiné očividně i s úmyslem najít nové kadety. Kdy tam D´Art. mimo jiné říká, že město je plné mužů buďto příliš mladých nebo příliš starých, na což mu Constance odvětí, že kdo říká, že hledají muže :D Nakonec se dostanou až na trh na místo, kde se poprvé potkali, D´Artagnan dokonce říká to, co jí tehdy řekl „Dám vám pět livrejí, pokud mě políbíte“¨. A končí to tím, že sledují mladého muže, který ukradl jablko, jak zručně prchá před obchodníky, no v podstatě takovým mušketýrským stylem :D Což zaujme Constance, kterou ihned napadne, že by to byl skvělý kadet. D´Artagnan nesouhlasí a říká, že je to zloděj, na což ona mu odpoví, že on byl hledaný muž, když ho poprvé potkala, on ji oponuje, že on byl nevinný, zatímco tenhle očividně není. Na to mu Constance řekne, že by ho měl vzít sebou do posádky, že je přece kapitánem mušketýrů. Nakonec vlastně D´Artagnana přesvědčí a zatímco on se pak vydává za tím mladíkem a těmi obchodníky, co ho pronásledují, tak ona ho sleduje s „láskou a pýchou“.

#7 moňulkamusketers
redaktor
7.8.2016 | 21:11:10
Kirké

#2 moňulkamusketers: Osobně mě to takhle docela vyhovovalo, byť jsem četla hodně ne úplně spokojených reakcí, asi nepřekvapí, že hlavně od Constagnan fanoušků. Ale myslím, že D´Artagnan a Constance si tak trochu tohle užili na konci druhé série, kde vlastně oni dva byli jediný pár. A nevadí mi, že teď trochu ustoupili D´Artagnanovi jako jednotlivci a tomu, že se stává kapitánem (a dostane klobouk, hi hi :D ), na místo toho, aby tam byla nějaká velká romantická scéna mezi ním a Constance.

#8 moňulkamusketers
redaktor
7.8.2016 | 21:19:53
moňulkamusketers

#5 Kirké: děkuji za překlad :-), mě ten konec nevadí, jen mi chybí jejích mimčo. Všichni mají děti jen oni ne, což mě docela překvapilo, když o nich mluvil D´Artagnan v 6 díle. Jen to mě mrzelo, že jim nedali žádné děti a chyběl závěrečný polibek jako jedinný pár ho na konci neměl no :-).

#10 Kirké
7.8.2016 | 21:53:32
moňulkamusketers

#6 Kirké: jo jsou nespokojení? nelíbí se jim konec? Mě se líbí konec jen by to chtělo ještě jeden díl nebo o 10 minut delší díl třeba o několik měsíců později kdy sylvie porodí a uvidíme Athose se synem v náručí :-), Constance s bříškem :-) atd. jen to chtělo trošičku delší :-)

#10 Kirké
7.8.2016 | 21:57:22
mikyM

Chtěla jsem se zeptat, myslíte že budou někde ke shlédnutí vymazané scény?? :)

#10 Kirké
7.8.2016 | 22:46:17
Kirké

#7 moňulkamusketers: #8 moňulkamusketers: No, co jsem koukala, tak vlastně jim dost vadí to, co si zmínila, že se Constance s D´Artagnanem nedočkali dítěte, zatímco třeba Athos se Sylvií ano, mají pocit, že těhotná měla být Constance a ne Sylvie. Ale zas oni dostali posádku, což v podstatě taky takové „dítě“ je :D A platí tam to samé, co říkal Athos Aramisovi, když Aramis váhal, zda má přijmout pozici prvního ministra. Navíc až takhle pomůžou vybudovat lepší Paříž, tak si můžou pořídit třeba vlastní školku ;) :D

No i kdybychom dostali jeden díl nebo deseti minut navíc, tak bychom stejně zase chtěli jeden díl nebo deset minut navíc :D :D

#9 mikyM: Spíš asi ne, než ano :( Moc bych s tím nepočítala a pokud by k tomu nakonec došlo, tak to brala jako příjemné neočekávané překvapení :) Z prvních dvou sérií nic takového zveřejněno nebylo.

#11 moňulkamusketers
redaktor
7.8.2016 | 23:08:31
moňulkamusketers

#10 Kirké: jojo taky jsem si říkala, že posádku mají místo děti :-), jojo klidně ať natočí dalších 10 dílů :-) :-) :-). Je škoda, že nejsou vymazané scény a přeřeky herců :-) :-) je to velká škoda

8.8.2016 | 20:36:48
1romca11

Kirké díky za shrnutí, takhle mi to bohatě stačí (i když samozřejmě by bylo lepší to vidět na obrazovce). Jinak souhlasím s názorem většiny zde, taky mi na konci chybělo C+A baby:-)…A trochu mě zarazilo ve scénách Aramise s Annou – Anna slíbila Ludvíkovi, že si od Aramise bude držet odstup a de fakto chvíli po pohřbu to tedy moc nedodržovala, asi by se mi víc líbily jen náznaky něčeho mezi nimi…

#13 Kirké
8.8.2016 | 21:15:39
Kirké

#12 1romca11: Ona mu někdy něco takového slíbila? Já si jen vybavuji, že mu slibovala, že dauphin bude vždy jeho synem a Bourbonem a že si tajemství o jeho skutečném původu odnese do hrobu. Možná mi ale něco uniklo. Na druhou stranu král jí slíbil, že bude regentkou a svůj slib zrovna moc nedodržel, když zvolil Trevilla.

#14 1romca11
redaktor
8.8.2016 | 21:52:20
1romca11

#13 Kirké: JJ taky mě napadlo že král slib o regentství také nedodržel takže je to fifty fifty. Já právě ten její slib královi pochopila tak syna bude vychovávat jako by byl Ludvíkův a nikomu neprozradí čí syn skutečně je, s tím jsem měla svázané – aspoň pro mě – to, že nebude veřejně s Aramisem. Ve druhé sérii se přece řešilo kdo je otec malého Ludvíka a tímhle případným nepřátelům nahraje na smeč. Ale to je jen můj úhle pohledu:-) a samozřejmě jsem ráda, že celý seriál skončil happy endem:-)

9.8.2016 | 17:35:59
Luccy.1993

Ona vůbec role Constance v poslední řadě nic moc… A když už jste tedy u těch slibů, ten od krále Aramisovi také nějak nevyšel, že ani po jeho smrti se nepřiblíží ke královně a jeho synovi :D

#16 1romca11
webmaster
9.8.2016 | 17:53:27
1romca11

#15 Luccy.1993: Myslíš slib od Aramise králi:-) Jinak ale právě to jsem měla na mysli, že ani Aramis, ani Anna ty sliby moc vážně neberou…navíc pro mě trochu trapas od Aramise s replikou že „synek je veselá kopa po taťkovi“…Athos se po něm sice vyčítavě kouknul ale kolem bylo dost lidí…

9.8.2016 | 19:51:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás