The Musketeers (Tři Mušketýři) Filmy a seriály Aramise - Santiaga Cabrery

Filmy a seriály Aramise - Santiaga Cabrery

Filmy a seriály Aramise - Santiaga Cabrery

S filmografií D´Artagnana jsme se již seznámili a dnes se zaměříme na tvorbu milovaného Aramise, ztvárněného okouzlujícím Santiagem Cabrerou. Rozhodně toho nemá na kontě málo.


11 0
29.7.2015

Seriálové a filmové štěky

Na začátku své zářné kariéry hrál v několika seriálech, ale většinou jen v jedné epizodě. Například v seriálech

 • As If (S04E20) jako pošťák
 • Judge John Deed (S03E03) jako Carlos Fedor
 • Covert Affairs (S02E11) jako Xabier Etxarte
 • Falcón (S01E01–2) jako Esteban Calderón
 • Alcatraz (pilot) jako Jimmy Dickens
 • Ve filmu Haven ztvárnil postavu Gene a hrál zde po boku Orlanda Blooma (Legolas – LOTR) a Zoe Saldany (Uhura – Star Trek).
 • Ve více epizodách, konkrétně ve třech, fyzicky vlastně ve dvou (S07E06–08), se objevil v populárním seriálu Dexter, kde si zahrál Sala Price, krimi spisovatele, který ne úplně padnul do oka Dextra…

(Santiago s Michaelem C. Hallem jako Dextrem. Foto: Showtime)


Hrdinové – Isaac Mendez

V roce 2006 nastal velký BUM se seriálem Heroes, kde Santiago nesměl chybět! Zahrál si jednu z důležitých postav – Isaaca Mendeze. Jeho schopností bylo vidět do budoucnosti, ale jen za pomoci drog. Rozhodně se dá říci, že touto rolí si otevřel velké dveře do filmového a seriálového průmyslu. Ve videu se můžete podívat na trailer k první řadě.

Lamač srdcí Lancelot, Octavius a Vronsky

Santiago s BBC začal spolupracovat ještě před The Musketeers, a to v modernizovaném příběhu o králi Artušovi v seriálu Merlin. Tentokrát je hlavním hrdinou mladý čaroděj Merlin, který je v ohrožení života – čarodějové jsou totiž popravováni. A tak se svými přáteli (Artušem atd) bojuje proti zlu. Santiago si zde zahrál jeho velkého přítele, Lancelota. A jak je u této postavy známo, tak láska ke Guinevře mu byla vším.
V následujícím fan videu se můžete podívat, jaký Lancelot v podání Santiaga je. Video ocení jistě i muži, je tam i nějaká ta bojová scéna. Ovšem si myslím, že od 1:45 budou hlavně ženy lapat po dechu :D Ono v podstatě celé video by se dalo brát jako reklama na kolínskou či nějakou fajnovou výzbroj. Ale určitě by se dalo uvažovat o Old Spice, tož je to sexy chlap, tak co nám zbývá dělat. Ale co bych pro Vás, dámy, neudělala.

Zůstaneme u dávných časů, tentokrát se vydáme do Starověkého Říma s televizní minisérií (6 epizod) Empire, kde si Santiago zahrál hlavní postavu Octaviuse. Spolu s ním si zde zahráli výborní herci, jako Emily Blunt (Na hraně zítřka), nám známý Vincent Regan (Vévoda ze Savoy, manžel sestry krále Ludvíka XIII), Graham McTavish (Outlander, Hobbit), Michael Culkin (Poldark, Da Vinci's Demons). Níže se můžete podívat na prvních 8 minut série, kde se samozřejmě Santi objeví.

Santi si zahrál i v další verzi Anny Kareniny, tentokrát z koprodukce Itálie, Španělska, Francie a Litvy. Jedná se o dvou dílnou mini sérii, která má dohromady 199 minut. A koho si tu Santiago zahrál? Samotného okouzlujícího Vronskyho, uchvatitele Anny Kareniny. Nevím jak vy, ale já mám tento snímek v pořadníku na shlédnutí. Ve videu níže se můžete podívat na trailer.

Romantické filmy

Láska a jiné pohromy s Brittany Murphy. No co o této úchvatně bláznivé romantické komedii napsat. Asi to, že Vám to zvedne náladu, zasmějete se jistým scénám a pokocháte se. Posuďte sami z upoutávky na film.

Pak tu máme snímek Meant to Be, kde opět hraje alfa samce Benjamina, jak jinak. Ovšem děj je drobet zamotanější. To můžete vidět sami z traileru.

Dramata má Santiago rád

 • V biografickém snímku o Ernestu ‚Che‘ Guevarovi Che: Part one režírovaný samotným Stevem Soderberghem si zahrál Camila, jednoho z rebelů. Pokud Vás aspoň trochu zajímá boj s diktátorstvím Fulgencia Batista či Fidel Castro, nebo jste fanda Benicia del Tora, tak se na film rozhodně podívejte. Trailer je Vám zde k dispozici.
 • Zůstaneme u životopisných válečných filmů. Tentokrát se vydáme do Mexika třicátých let minulého století, kdy zuřila občanská válka zapříčiněná protikatolickou vládou Plutarca Elíase Callese, což se většině katolickému obyvatelstvu samozřejmě nelíbilo a rozhodli se proti nim bojovat. Snímek se jmenuje For Greater Glory: The True Story of Cristiada a hlavní hvězdou je zde naprosto zaslouženě Andy Garcia (Kmotr III). Santiago zde hraje otce Vegu, který to neměl ze své pozice zrovna jednoduché. Níže se můžete podívat na naprosto dech beroucí trailer.
 • Máme tu opět další životopisný válečný snímek (díky za ně, mám je ráda) Hemingway & Gellhorn, kde hlavní postavy zahráli Nicole Kidman a Clive Owen (snímek je od HBO, takže kvalitka zaručena). Film se odehrává během druhé světové války a je o lásce mezi spisovatelem Hemingwayem a válečnou reportérkou Gellhornovou. Santi si zahrál Roberta Capa. Níže se můžete podívat na úchvatný trailer, ve kterém sice Santi není, ale rozhodně to stojí za shlédnutí.
 • La vida de los peces je chilský festivalový snímek o návratu Andrého (Santiaga) do své domoviny, odehrávající se jednoho večera s přáteli. Za tuto roli Santiago vyhrál Chileans Altazor Awards za nejlepšího herce ve filmu. Níže se můžete podívat na trailer, který je ovšem v originálním znění – španělštině bez českých titulků. Čili pokud nehovoříte španělsky, tak jako já, tak se můžete aspoň podívat na obrázky. Ale jde i pro nemluvící pochytit o co jde, částečně.
 • Jak někteří možná víte, tak Santi je velký fotbalový fanoušek. Vlastně pokud by nebyl hercem, byl by profesionálním fotbalistou (příležitosti měl). Takže se není čemu divit, že si chtěl zahrát v tomto snímku – Goal II: Living the Dream. Nehraje zde sice hlavní roli, ale důležité je, že se zúčastnil, ne? Zahrál si Diega Riveru. Zajímavostí k tomuto snímku je fakt, že zde hraje mnoho a mnoho reálných fotbalistů. No, posuďte z traileru kdo všechno (velký fanoušek fotbalu sice nejsem, ale i já jsem tam několik chlapů poznala :D ).
 • ShakespeaRe-Told si zahrál Lucentia a ve videu níže se můžete na celý snímek podívat (je bez titulek v anglickém znění).

Jak se Vám snímky líbí? Viděli jste již něco? Či plánujete se na něco podívat? A kde se Vám Santi nejvíc líbí?

Diskuze /12

Petikojc

Takze jsem vyfocej s hercem z Dextera :-O Co se tu nedozvim :D

29.7.2015 | 20:34:35
Liss93

Lásku a jiné pohromy jsem viděla, ale prvotně to bylo kvůli Catherine Tate :D A pak jsem viděla Santiaga a zamilovala se :D

29.7.2015 | 20:52:31
1chowchow1

Určitě nejlepší film je-->For Greater Glory: The True Story of Cristiada <3 <3 PROSTĚ DOKONALÝ! :) :)

30.7.2015 | 1:14:36
archetta

Určitě můžu moc a moc doporučit Merlina. Sice chvíli trvá než si zvyknete, že Merlin a Artuš jsou mladá ucha a Merlin je dokonce Artušův sluha (a Artuš o jeho kouzelnických schopnostech nic neví), seriál je to ale vážně dobrý. Dobrý příběh, dobré souboje, vtipné hlášky, kamarádské jiskření mezi hlavní dvojkou a nakonec to do sebe všechno pěkně zapadá. A hlavní herec Colin Morgan je opravdu kvalitní (za pátou sérii vyhrál i nějakou tu cenu).

30.7.2015 | 2:20:50
Kirké

Karenina poběží v neděli na Jednotke, jestli chytáte, tak doporučuju kouknout :) Ona je jinak docela obtížně sehnatelná a přitom podle mě stojí za to ji vidět.

#6 Eliiza159
redaktor
30.7.2015 | 10:59:16
Eliiza159

Jůů, na tenhle článek jsem čekala jako na smilování :D Samozřejmě jsem jeho filmy hledala už hodněkrát, ale tady je i pár, o kterých jsem neměla ani tušení, takže děkuju moc. Hned jdu hledat a stahovat :D

#5 Kirké: Sakra, Jednotku nechytáme. To je škoda, Kareninu chci hrozně moc vidět, ale nikde ji nemůžu najít :/

#7 archetta
30.7.2015 | 19:09:23
archetta

#6 Eliiza159: Karenina jde stáhnout z torrentů, stačí napsat „Anna Karenina 2013“, ale pšššt :)

30.7.2015 | 22:32:34
Janinkakiki

A jsou k sehnání někde i české nebo anglické titulky ke Karenině?

#9 archetta
31.7.2015 | 13:03:49
archetta

#8 Janinkakiki: Google? „anna karenina 2013 subtitles“

31.7.2015 | 17:24:40
Sisush

<cenzurováno – odkaz na problémový obsah> :) tu si môžete stiahnuť kareninu so slovenským dabingom :)

11.8.2015 | 19:36:34
Niki.App

Budou k filmy a seriály s Athosem ?

#12 Bobisudka
22.8.2015 | 23:27:45
Bobisudka

#11 Niki.App: Omlouvám se, že jsem z toho vypadla, ale vůbec jsem nestíhala. Ale ano, plánuji dělat články o skoro každém, kdo tam hrál větší roli :)

webmaster
18.9.2015 | 16:59:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás