The Musketeers (Tři Mušketýři) Filmy a seriály Athose - Toma Burkeho

Filmy a seriály Athose - Toma Burkeho

Filmy a seriály Athose - Toma Burkeho

Po menší pauze vám opět přinášíme detailnější pohled do práce jednoho z mušketýrů. Dnes se můžete seznámit s tvorbou Toma Burkeho!


11 0
11.10.2015

Tom by se dal právoplatně považovat za nejproduktivnějšího herce z hlavní čtyřky. Nejspíš v tom má velkou roli i fakt, že oba rodiče jsou herci, včetně jeho kmotra, Alana Rickmana (Severus Snape z Harryho Pottera). V seriálech se začal objevovat od roku 1999, například v kriminálním seriálu Dangerfield nebo ve filmu Všichni královi vojáci. Větší role se mu dostalo v mini seriálu State of Play, kde hrál po boku Marca Warrena (Rochefort), Jamese McAvoye (mladý profesor X v X-menech, pan Tumnus v Narnii) a Billa Nighyho (Billy Mack z Lásky nebeské, Davy Jones z Pirátů z Karibiku). Seriál byl u diváků velice oblíbený a kritiky dobře hodnocený, takže se určitě podívejte ;)

Tom s mladičkým Jamesem McAvoyem. Zdroj: BBC a Hirondelledefe­netre


Následovaly dva roky plné televizních filmů a epizodních rolí v seriálů. Například Mladí návštěvníciJimem Broadbentem (táta Bridget Jones), Hughem Lauriem (Dr.House), film Libertin s Johnny Deppem. Níže se můžete podívat na trailer k tomuto filmu a ano, Tom se v něm 2× ukáže, ale velice rychle.

Thumbnail Play icon

Následovalo opět několik menších rolí, které vedli ke komediálnímu snímku Telstar: The Joe Meek Story o britské kapele, kde si zahrál po boku JJ Feilda a Kevina Spaceyho. Níže se můžete opět mrknout na upoutávku.

Thumbnail Play icon

V roce 2007 BBC vytvořila seriálový dokument o hrdinech a padouších, kde jeden díl byl zaměřen na francouzského bojovníka: Napoleona Bonaparteho, kterého si zahrál právě Tom. Osobně mám tento dokumentární seriál velice ráda a často si ho pouštím. Níže se můžete podívat na upoutávku na celou sérii, kde vám jsou představeni hlavní postavy a jejich příběhy.

Thumbnail Play icon

Jakožto jeden z britských herců si zahrál jednu z hlavních epizodních postav v detektivních příbězích Hercula Poirota, konkrétněji v epizodě Hodiny, kde požádá Hercula o pomoc s jedním případem.

Foto: iTv

Následuje film, který patří k mým oblíbeným. Nejenom, že v něm hraje Benedict Cumberbatch (Sherlock) a JJ Feild (Turn: Washington's Spi­es), ale příběh filmu je tak silný a tak nádherně natočený, že si vás rozhodně získá! A o jaký film se jedná? O Třetí hvězdu. Tom zde hraje nejlepšího kamaráda Benedicta, Davyho, který je jeho velkou oporou. Jestli chcete něco s Tomem vidět, tak tento film rozhodně!

Thumbnail Play icon

Před mušketýry hrál Tom ve dvou větších seriálech. The Hour a Utopia, ale jeho role nebyly hlavní.

Následovala komedie The Hooligan factory, která vás rozhodně dostane! :) Vždyť, podívejte se na ten trailer!

Thumbnail Play icon

Na jaře 2016 se můžeme těšit na nový seriál, War and Piece, ve kterém by si měl Tom zahrát Dolokhova.
V článku nejsou úplně všechny projekty, ve kterých si Tom zahrál, má jich opravdu hodně. Pro kompletní seznam se podívejte na IMDB.

Jak se vám jeho projekty líbí? Viděli jste nějaké filmy či seriály? Nebo vás nějaký zaujal a budete se na něj koukat?

Diskuze /4

Liss93

Ještě jsem Třetí hvězdu neviděla, ale rozhodně se k ní musím co nejdřív dostat. Protože prostě Tom zná Benedicta? Totální pecka! A ještě k tomu Libertin (kterého jsem taky ještě neviděla) kde je s Johnnym a Johnem. A na závěr s Poirotem. Samou lepší společnost si Tom vybírá (nebo ona jeho?).

11.10.2015 | 19:17:40
Misaa

Třetí hvězda rozhodně stojí za to, je to skvělý film!

14.10.2015 | 8:43:27
Misaa

Také The Kid je hodně dobrý, Tom tam má menší roli sociálního pracovníka.

14.10.2015 | 9:13:08
Niki.App

Konecne ! Tesila jsem se na filmy a serialy s athosem :) je skvely :) nevedela jsem ze hral v tolika filmech s takovymi znamymi herci!!!!! Napoleon je super :)

17.10.2015 | 23:22:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás