The Musketeers (Tři Mušketýři) Jaký měl být původní příběh Milady de Winter?

Jaký měl být původní příběh Milady de Winter?

Jaký měl být původní příběh Milady de Winter?

Z důvodu těhotenství Maimie McCoy (Milady de Winter) musely být ještě před začátkem natáčení některé linky třetí série upraveny. Jak to ale mělo být s Milady původně? A je možné, že jsme o ní neslyšeli naposledy?

10 0
11.8.2016

Simon Allen, jeden ze showrunnerů třetí série, pro server DigitalSpy blíže přiblížil, jaké byly původní plány s dějovou linkou Milady de Winter. Po té, co bylo odhaleno těhotenství její představitelky Maimie McCoy, musely být některé věci změněny. Byť Mušketýři přinesly vzrušující a romantickou finální epizodu a odešli tak ve velkém stylu, mohlo to být se vším vlastně velmi jinak.

Takto jsme se s Milady loučili na konci 2. série, když se chystala odjet do Anglie. Foto: BBC


Milady měla být ve třetí sérii opět hlavní postavou, tak jako tomu bylo již v předešlých dvou. Plány se však změnily s otěhotněním Maimie, která se nakonec zúčastnila pouze pěti natáčecích dní na samotném konci. (pozn. red. – Epizody nebyly vždy natáčeny v časové posloupnosti. Poslední desátá epizoda byla natáčena spolu s osmou, což právě odpovídá epizodám, v nichž se Milady objevuje.) Pokud by byl čas a byla by k dispozici Maimie, tak příběh by byl odlišný.

„Bylo by tam mnohem více Milady a Athose (Tom Burke), to by bylo nevyhnutelné – ale udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli, abychom uctili jak Maimie, tak její postavu a to v čase, který jsme na to měli.“

Scény mezi Athosem a Milady vždy stály za to a byly plné emocí. Foto: BBC

Původně měla být Milady poměrně zásadní pro třetí sérii. V rámci první epizody jsme se s ní měli setkat zpátky v Paříži jako s bohatou a se „vším, co kdy chtěla“. Měla by dům a v něm sluhy. Ve městě však mělo dojít k vypuknutí revoluce, do které by byla vtažena. Byla by lidmi vnímána jako symbol toho všeho, co bylo se světem špatně. Proto měli zaútočit na její dům, zatímco ona by jim říkala, „Jsem jedna z vás!“ – ale oni by jí samozřejmě nevěřili.

Pozn. red. – Stojí možná za zmínku a připomenutí, že něco podobného o původním osudu Milady bylo naťuknoto i v rozhovoru, který byl veden nejenom s Allenem ale i s druhým shorunnerem Simonem J. Ashfordem. V něm zaznělo, že Milady nejprve měla mít vše, po čem snila, aby o to vzápětí přišla.

Milady vždycky toužila být bohatá, a to klidně i jako milenka krále. Foto: BBC

Prvních pár epizod už mělo napsané scénáře, když vyšlo najevo, že se Maimie nebude moci zúčastnit velké části natáčení.

„Je natolik ikonická, že nás ani nenapadlo, že bychom, jsme se ji neměli snažit dostat zpátky,“ řekl Allen. „Všechno bylo jen o tom, jak ji dostat zpátky – zvlášť když jsme měli jen pět dní, tak co s tím uděláme?“

Maimie během natáčení třetí série. Foto: BBC

Nakonec poslední série přivedla Milady zpět do Paříže a nakonec i zpět do její života profesionální vražedkyně, když se dozvěděla, že její dávná láska Athos se zamiloval do Sylvie (Thalissa Teixiera).

„Vidí, jak moc se stará o tuto (jinou) ženu a ví, že ho ztratila,“ vysvětluje Allen.

Milady uvědomující si, že Athose definitivně ztratila. Foto: BBC

I proto tak na konci desáté epizody v podstatě říká: „Pokud budu zabijákem, tak budu tím nejlepším zabijákem, jakým můžu být. Jsem Milady de Winter!“

„Myslím, že to bylo úplně jak vystřižené z finální scény filmu Casino Royal – „Bond, James Bond“ – Maimie to naprosto milovala, když to četla.“

„Jsem Milady de Winter…“. Foto: BBC

Nebylo to o tom, že by se Maimie vrátit nechtěla, ale zároveň se nechtěla vrátit stylem, že by se zúčastnila jen pár dní natáčení a byla by podružnou postavou. Allen zdůraznil, že všichni udělali to nejlepší, co mohli s takto limitovaným časem, aby uctili postavu Milady a dali fanouškům alespoň něco, co si mohli užít.

Maimie jako Milady při jedné ze svých scén v třetí sérii. Foto: BBC

A kamže zavede Milady její nový život po událostech z poslední epizody? Allen má takové sny – ale pouze sny – ohledně spin-offu…

„Tyto Milady Missions jsou o jejím cestování po Evropě, během kterých se zbavuje problematických osob, které stojí proti zájmům Francie. Chtěl bych to sledovat, opravdu chtěl. Myslím, že by to bylo naprosto úžasné.“

Královna úkoluje Milady. Kam ji její nová pozice zavane? Foto: BBC

Nevíme, zda se třeba někdy dočkáme odpovědi i na to, jak to třeba v myšlenkách autorů mělo být původně s koncem Miladina příběhu a v té souvislosti třeba i s koncem toho Athosova. Je klidně možné, že měl být vlastně obdobný a jen ta cesta k němu odlišná. Stejně tak je možné, že měl být zcela jiný. Stejně tak je třeba i otázkou, co by mohlo pro děj znamenat propletení cesty Milady s cestami „našich“ záporáků ze třetí série. Protože byť Milady na konci druhé série značně pomohla mušketýrům a chtěla skoncovat s některými aspekty jejího života, tak pořád je to Milady de Winter. V každém případě se třeba jednoho dne sny Simona Allena stanou skutečností a my se s tak s touto až ikonickou vražedkyní, schopnou téměř všeho, opět setkáme.

Na závěr jedna „vzpomínková“, aneb Milady v dobách první série. Foto: BBC

Chtěli byste bývali ve třetí sérii odlišný příběh pro Milady a potažmo i Athose? Ocenili byste další setkání s Milady de Winter v jejím vlastním spin-offu?

Diskuze /6

Liss93

Škoda, doufala jsem, že nakonec budou spolu.

#2 Kimberlly
11.8.2016 | 16:21:21
Kimberlly

#1 Liss93: Aj ja. Aj ja.

11.8.2016 | 20:42:46
Barbra06

Jelikož by jí Athos nikdy nemohl 100% věřit, tak myslím, že je dobře, jak to nakonec dopadlo :) Ač nejsem fanouškem Sylvie, Athos si kvůli Milady protrpěl až dost a se Sylvie bude jeho budoucnost růžová!

11.8.2016 | 21:03:02
FireOfFilth

pro mě nejhezčí s ženských rolí!! zamiloval jsem se na první pohled :-D

11.8.2016 | 21:39:40
Jane Habibi

Mezi ní a Athosem bylo tolik napětí a chemie … to mi u Sylvie hodně chybělo.

12.8.2016 | 21:24:06
LittleWolf

Doufala jsem, že Athos bude s Milady. Sylvie mi tam nesedí.

11.5.2017 | 23:14:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás