The Musketeers (Tři Mušketýři) Rekapitulace epizody Brothers In Arms

Rekapitulace epizody Brothers In Arms

Rekapitulace epizody Brothers In Arms

Čtvrtá epizoda nás čeká co nevidět, ale vy se pojďte ještě na chvilku vrátit k té třetí s naší klasickou rekapitulací.


10 0
24.6.2016

Tento článek obsahuje shrnutí třetí epizody Brothers In Arms, tedy, pokud jste tento díl ještě neviděli, tak si rekapitulaci raději přečtěte až později.

Král Ludvík se nám už opravdu dočista zbláznil, když pověřil mušketýry, aby přivedli do paláce jeho mladšího bratříčka Gastona, který se ho již několikrát pokusil svrhnout z trůnu! No, v tomto případě je rodina nade vše, tudíž je vše odpuštěno. Dokonce i menší incident, kdy Gastonek zabije jen tři válečné veterány, když zjistí, že mu někdo ukradl peněženku, ve které bylo údajně spoustu peněz. My to však budeme nazývat přesněji, prostě dopisy, kde sestavuje armádu proti samotnému králi, ale to už je jen malý detail, ne?


(Gaston s mušketýry na cestě do paláce, foto: BBC)

Z celé této záležitosti není ani trošku nadšený ministr Treville a též královna Anna! Ale nechá si snad král radit? Ne! To guvernér Feron již začíná pomalu, ale jistě zjišťovat situaci a snaží se s Gastonem spřátelit, samozřejmě vše za podpory svého nejlepšího „kámoše“ Grimauda. Ostatní váleční veteráni chtějí spravedlnost, jejich hněv ještě více vypukne, když na poslední rozloučení vtrhne Rudá garda a samotný kapitán Marcheauex zastřelí jednoho z nich!

(Marcheuaux střílí velmi rád!, foto: BBC)

Naštěstí tu máme i jednu příjemnější chvilku, kdy Constance navštíví královnu Annu. Constance už nemá tolik času, když se stará o posádku, ale vidíme, že na pravou přítelkyni si ho ještě najde, aby si mohly popovídat o životě jak se patří. Také první setkání královny s Aramisem, které už je krapet chladnější, ale oba mají jistě radost :)

(Aramis vidí rád dauphina i královnu, foto: BBC)

Později se však dozvídáme jednu špatnou a velmi smutno zprávu! Král Ludvík je smrtelně nemocný, trpí bílým morem, tedy tuberkulózou, moc času mu už nezbývá. Teď se přiznáme, že slza neukápla jenom Trevillovi :( Už chápeme to jeho pobláznění malým dauphinem a podivné spřátelení celé rodiny. Ludvík se ukáže být opravdovým králem a velmi statečným mužem, už není žádné „děcko“, klobouk dolů!

(Tohle si král Ludvík určitě nezasloužil…, foto: BBC)

V tomto případě si tedy stále stojí za Gastonem a dává rozkaz zaútočit na naštvané válečné veterány, kteří se chtějí dostat do paláce a pomstít se za mrtvé. Celou situaci se snaží ještě zachránit Treville s Porthosem, ale zůstanou zajatí. Mušketýři se je snaží zachránit, vše nakonec skončí bitvou s Rudou gardou a vítězství na straně válečných veteránů s mušketýry máme jasné! Plus na závěr velmi povedený kopaneček do zadku Marceauexe od Trevilla, dáváme jedničku :D

(Treville má z nakopání očividnou radost :D, foto: BBC)

A Gaston? Dopisy se pro jeho smůlu dostaly až do samotných rukou krále. I když se ho stále snaží omlouvat, tak se stěhuje do Bastily, na rozkaz guvernéra Ferona, kde bude mít jistě o čem přemýšlet. Ale kdo ví, jaké s ním má ještě plány?

(Gaston v Bastile a jeho první návštěvník, Feron, foto: BBC)

Jak se vám epizoda Brothers In Arms líbila? Co říkáte na podlého bratříčka Gastona?

Diskuze /2

Sweex34

U té scény s Ludvíkem a Trevillem jsem ukápla nejen jednu slzu :( Ludvíka jsem si teď hodně oblíbila a oni ho zabijou? To už je jak Game Of Thrones :D

25.6.2016 | 10:13:30
Barbra06

Tak proto předpokládám je i třetí série poslední, když zemře král :/ No škoda, taky mám krále z nějakého nevysvětlitelného důvodu ráda, ale tak to prostě je.

25.6.2016 | 20:47:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Neloučíme se s vámi

Zůstaňte s námi i po konci

Zůstaňte s námi i po konci

Seriál The Musketeers se sice s námi po třech sezónách definitivně rozloučil, my se však ještě loučit nehodláme. I po konci pro vás připravujeme spoustu zajímavých článků, o které byste jakožto věrní fanoušci rozhodně neměli přijít!

Reklama

Trailer pro finálovou řadu

Thumbnail Play icon
Ohodnoťte seriál The Musketeers!

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás